آشنایی با اصطلاحات رایج در زمینه‌ ارزهای دیجیتال! | حسینی بایننس

برای نمونه، کامپیوتری که مالک 2 درصد از کوین‌های قابل‌دسترسی است می‌تواند حداکثر 2 درصد از تمام بلوک‌ها را استخراج آموزش اصطلاحات ارز دیجیتال اکادمی حسینی فایننس کند. کلید خصوصی بخشی از اطلاعات شخصی شماست و نباید با دیگران به اشتراک گذاشته شود، مانند گذرواژه‌ها یا پین‌ها. در رمزگذاری، از یک یا چند تکنیک ریاضیاتی، به‌همراه یک گذرواژه یا «کلید» برای رمزگشایی از اطلاعات، استفاده می‌کنند. فرایند رمزگذاری با استفاده از الگوریتم اطلاعات اصلی را خوانش‌ناپذیر یا غیرقابل‌فهم می‌کند. برای نمونه، این فرایند متن اصلی، یا متن آشکار یا متن رمزنگاری‌نشده ، را به متنی جایگزین تبدیل می‌کند، که آن را متن رمزنگاری‌شده می‌نامند.

  • موجودیِ کیف پول ارسال‌کننده به‌میزان سکه‌های ارسال‌شده کسر و موجودی کیفت پول دریافت‌کننده به میزان سکه‌های دریافت‌شده افزایش می‌یابد.
  • «ترید مارجین» نوعی از معامله است که در آن کاربران چندین برابر دارایی خود وارد معامله می‌شوند.
  • الگوریتم اثبات کار و الگوریتم اثبات سهام از جمله الگوریتم های معروف اجماع هستند.
  • بازی‌های بلاک چینی به بازی‌هایی گفته می‌شود که اقلام و دارایی‌های آن‌ها بر روی بلاک چین ایجاد شده و قابل خرید و فروش و معامله است.
آشنایی با اصطلاحات رایج در زمینه‌ ارزهای دیجیتال! | حسینی بایننس

با وجود استاندارد ERC – 721 امکان ساخت توکن‌های منحصر به فرد و قابل جمع آوری فراهم می‌شود. کلمه هولد برای افرادی که برای نوسان گیری به هردلیلی فرصت کافی را ندارن و اقدام به خرید ارزدیجتال کرده و آن را در کیف پول نرم افزاری یا سخت افزاری برای مدت بلندی نگه میدارن، بکار میرود. کاپیتولاسیون در حوزه‌ی رمزهای دیجیتال به معنای فروش رمزارز با ضرری قابل‌توجه است، زیرا شخص فروشنده امیدش را برای افزایش ارزش رمزارز از دست داده است. «پامپ و دامپ» خرید حجمی وسیع از یک رمزارز است تا قیمت آن بالا برود و سایر کاربرها تشویق شوند آن را بخرند. در بازار مالی یا معاملات، «ترس از دست دادن فرصت» به نگرانی معامله‌گرانی اشاره دارد که ناشی از تصور از دست دادن یک فرصت پول‌ساز و سودآورِ احتمالی است. استیبل‌کوین رمزارزی است که ارزش آن وابسته به یک پول بی‌پشتوانه یا کالایی مانند طلا ست یا عرضه‌ی آن تحت کنترل الگوریتم است.

  کارمزد صرافی کوینکس CoinEx چقدر است؟ ارز اکس

بررسی اصطلاحات و مفاهیم کیف پول‌های ارز دیجیتال

این توکن‌ها وظایف مختلفی از جمله تامین امنیت شبکه، حاکمیت و رای‌گیری را بر عهده دارند و در خرید و فروش آن‌ها کارمزد تراکنش به وسیله کوین بلاک چین پرداخت می‌شود. به عنوان مثال ارزهای «لینک»، «سلر» و «تتر» از جمله توکن‌های ساخته شده بر روی شبکه اتریوم هستند که کارمزد تراکنش آن‌ها در این شبکه توسط کوین اتریوم پرداخت می‌شود. اقدامی برای جذب سرمایه‌ی مورد نیاز ICO قبل از دسترسی عمومی است. در این روش پروژه‌ها کوین‌ها را قبل از عرضه‌ی عمومی می‌فروشند و سرمایه‌ی لازم برای اتمام پروژه را از این طریق تامین می‌کنند.

“صرافی غیرمتمرکز” یک بستر معاملاتی است که به کاربران امکان خرید و فروش ارز دیجیتال را بدون دخالت واسطه مرکزی می دهد. در صرافی های غیرمتمرکز فرآیندها به صورت خودکار و هوشمند و مستقیماً بین کاربران (همتا به همتا) به صورت سریع و ارزان انجام می شود. “کریپتوکارنسی” عبارت است از یک نوع ارز دیجیتالی (پول و یا دارایی) که از سال 2009 به صورت رمز گذاری شده به وجود آمده است. یکی از ویژگی های این ارزها این است که زیر نظر هیچ بانک و یا دولتی نیست. برخی مواقع هست که به دلیل خوش بینی تعدادی از سرمایه گذاران و افزایش تقاضا، قیمت ارز به صورت موقتی افزایش پیدا می کند.

اصطلاحات استخر استخراج ارز دیجیتال

آدرس کیف پول، رشته­‌ای از حروف و اعداد است که به عنوان شماره حساب برای معاملات رمزنگاری شده محسوب می‌‌شود. هر کوین یک آدرس منحصربه‌فرد دارد که مشخص می­‌کند روی بلاک چین قرار دارد. این آدرس، موقعیت مکانی است که در آن داده‌ها ذخیره شده و هر گونه تغییر در آن ثبت می­ شود.

  رسانه ژاپنی: وزیر خارجه کره شمالی احتمالا سال گذشته اعدام شده است