آغاز ثبت نام کارسوق ملی فراگیر «مدرسه تابستانه ۱۴۰۲»

برگزاری کارسوق ملی فراگیر “مدرسه تابستانه ۱۴۰۲” با همت دبیرستان دوره دوم فرزانگان اسلام‌شهر و با همکاری انجمن علمی رستا دانشگاه صنعتی شریف در دستور کار سازمان ملی پرورش استعداد‌های درخشان قرار گرفته است و امید است با برگزاری این رویداد، گامی مثبت برای هدایت استعداد‌های برتر کشور برداشته شود.

منبع: https://www.iribnews.ir/fa/news/3931345/%D8%A2%D8%BA%D8%A7%D8%B2-%D8%AB%D8%A8%D8%AA-%D9%86%D8%A7%D9%85-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%B3%D9%88%D9%82-%D9%85%D9%84%DB%8C-%D9%81%D8%B1%D8%A7%DA%AF%DB%8C%D8%B1-%D9%85%D8%AF%D8%B1%D8%B3%D9%87-%D8%AA%D8%A7%D8%A8%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86%D9%87-%DB%B1%DB%B4%DB%B0%DB%B2

وی در ادامه ضمن بیان این مطلب که سازمان در تلاش است، طبق اساسنامه جدید، برنامه‌های چند ساحتی در مدارس سمپاد را حتی‌المقدور به دانش‌آموزان مستعد مدارس دیگر کشور گسترش دهد، گفت: کارسوق‌های ملی فراگیر، جشنواره جوان خوارزمی، برنامه‌های تلویزیونی علمینو و هوشیار در این رویکرد جدید سازمان قرار می‌گیرند.

نقشینه افزود: این کارسوق توسط دانشجویان دانشگاه‌های برتر کشور و با هدایت استادان دانشگاه برگزار می‌شود و دانش‌آموزان در مدت سه روز با برخی موضوعات جذاب علمی آشنا می‌شوند و علاوه بر شرکت در کارگاه‌های آموزشی که در ۵ موضوع “علوم اعصاب”، “زنجیره بلوکی”، “الگوریتم و شبکه”، “مدل‌سازی و بهینه‌سازی” و “فیزیک” برگزار می‌شود، از سخنرانی‌ها، مسابقات و دورهمی‌های علمی نیز بهره مند می‌شوند.

وی هدف از برگزاری این کارسوق را توجه به آموزش خلاقانه و مسئله محور که در آن دانش‌آموز بتواند خود به کشف و خلق بپردازد عنوان کرد و افزود: در این آموزش معلم صرفاً آموزش دهنده نیست و دانش‌آموزان در روند آموزشی به‌صورت فعالانه حضور دارند و معلم، نقش راهنما و هم‌یار دانش‌آموز در مسیر او برای رسیدن به پاسخ مسئله را دارد.

دانشجویان دانشگاه‌های برتر کشور، کارسوق ملی فراگیر برای دانش آموزان استعداد‌های درخشان را در تابستان و با هدف آشنایی دانش آموزان با برخی موضوعات جذاب علمی برگزار می‌کنند.

  تست کرونای نخست وزیر ژاپن مثبت شد

آغاز ثبت نام کارسوق ملی فراگیر «مدرسه تابستانه ۱۴۰۲»به گزارش خبرگزاری صدا و سیما و به نقل از روابط عمومی سازمان ملی پرورش استعداد‌های درخشان، معاون استعدادیابی و توانمندسازی فراگیر گفت: دانش‌آموزان برای شرکت در کارسوق ملی فراگیر ابتدا باید در آزمون اولیه کارسوق در سامانه summerschool.sampad.gov.ir  شرکت کنند و پس بررسی داوران، سازمان استعداد‌های درخشان اسامی پذیرفته‌شدگان را ۱۸ مرداد اعلام خواهد کرد.

امید نقشینه ارجمند افزود: مرحله نهایی این کارسوق با حضور پذیرفته‌شدگان به دو صورت مجازی و حضوری (بر اساس انتخاب شرکت‌کنندگان) برگزار می‌شود. رویداد مجازی در یک بستر برخط تعاملی همراه با تخته هوشمند، امکان تماس صوتی و تصویری و با مشارکت همیار آموزشی به‌طور همزمان در روز‌های ۲۴ تا ۲۶ مرداد و رویداد حضوری در دانشگاه صنعتی شریف در روز‌های ۳۱ مرداد تا ۲ شهریور برگزار خواهد شد.