آغاز رسمی آموزش نودانشجویان دانشگاه‌ها از امروز

در این رابطه معاونت آموزشی دانشگاه علامه‌طباطبائی اطلاعیه و شیوه‌نامه ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان مقطع کارشناسی دوره‌های روزانه و نوبت دوم(شبانه) سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۲ این دانشگاه را منتشر کرد و بر این اساس ثبت نام الکترونیکی پذیرفته شدگان از ساعت ۱۳ ظهر روز دوشنبه ۱۷ مهر آغاز شد و تا ساعت ۲۴ روز چهارشنبه ۱۹ این ماه ادامه یافت و همه پذیرفته‌شدگان از طریق سامانه آموزشی گلستان به نشانی  به ثبت نام خود اقدام کردند.

انتهای پیام

منبع: https://www.isna.ir/news/1402072214996/%D8%A2%D8%BA%D8%A7%D8%B2-%D8%B1%D8%B3%D9%85%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D9%86%D9%88%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%D8%AC%D9%88%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7-%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%D9%85%D8%B1%D9%88%D8%B2

همچنین کلاس های نیم‌سال اول سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۳ کلیه پذیرفته شدگان دوره های روزانه و نوبت دوم (شبانه) از امروز شنبه مورخ ۲۲ مهر ماه به صورت “حضوری” در دانشکده های محل تحصیل تشکیل می شود.

دانشگاه های شریف، تهران و شهید بهشتی نیز هفته گذشته ثبت نام نو دانشجویان خود را انجام دادند و کلاس های آموزشی دانشجویان این دانشگاه ها نیز از امروز تشکیل می‌شود.

به گزارش ایسنا، اسامی پذیرفته‌شدگان نهایی رشته‌های مختلف تحصیلی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ در رشته‌های تحصیلی با آزمون و پذیرش صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی(بدون آزمون) در رشته‌های مختلف تحصیلی دوره‌های روزانه،‌ نوبت‌دوم ‌(شبانه)، مراکز آموزشی دانشگاه پیام‌نور، پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی، مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی، رشته‌های تحصیلی مجازی، پردیس و شهریه‌پرداز دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی کشور در رشته‌های تحصیلی با آزمون و پذیرش صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی، همچنین رشته‌های تحصیلی پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و دامپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی در سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۲ روز جمعه ۱۴مهرماه بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفت.

  پلنیوم باکس خرید آسان اینترنتی و تلفنی پلنیوم باکس با تضمین کیفیت از کالا کیوسک

پذیرفته‌شدگان دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی از روز دوشنبه ۱۷ مهر می توانستند با مراجعه به درگاه اطلاع‌رسانی دانشگاه یا موسسه آموزش عالی محل قبولی خود نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند. پس از اتمام مهلت ثبت نام نودانشجویان، از سوی دانشگاه‌ها اعلام شد که کلاس های آموزشی دانشجویان به صورت رسمی از امروز شنبه ۲۲ مهر ماه آغاز می‌شود.

دانشگاه علم و صنعت نیز اعلام کرد؛ کلیه دانشجویان پذیرفته شده سال ۱۴۰۲ این دانشگاه از روز دوشنبه ۱۷ مهر می‌توانستند نسبت به ثبت نام غیرحضوری خود اقدام کنند و این مهلت به مدت دو روز یعنی تا روز چهارشنبه ۱۹ مهر ادامه داشت. کلاس های نودانشجویان علم و صنعت نیز از امروز تشکیل می شود.

به گزارش ایسنا، پیش از این وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اعلام کرده بود که سال تحصیلی ورودی های جدید دوره کارشناسی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی، امسال به دلیل اینکه دانشجو معلمانی که از طریق آموزش و پرورش قرار است پذیرفته شوند باید از نظر صلاحیت‌های علمی و گزینشی مورد بررسی قرار گیرند و این امر نیاز به زمان داشت، از هفته سوم مهر آغاز خواهد شد. 

کلاس‌های آموزشی دانشجویان ورودی جدید دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی از امروز ۲۲ مهر ماه سال جاری رسما آغاز می‌شود.