آموزش باید منطبق بر استانداردهای جهانی باشد

وی با بیان اینکه پیشرفت‌های پزشکی امروز یکی از دستاوردهای انقلاب است که حاصل تلاش بسیاری از پزشکان و اساتید است، خاطرنشان کرد: بین‌المللی‌سازی صرفا به معنای گرفتن دانشجوی خارجی نیست و خیلی فراتر از این تصور است.

وی خاطرنشان کرد: با این تفاصیل، توانمندسازی دانشگاه‌ها یک نیاز است تا به حوزه بین‌الملل ورود کنند و این توانمندسازی از مسیر برگزاری کارگاه‌های آموزشی می‌گذرد و در ادامه توسعه خواهد یافت.

به گزارش ایسنا، دکتر ابوالفضل باقری‌فرد در کارگاه بین‌المللی‌سازی آموزش عالی، اظهار کرد: بحث بین‌المللی بحث کوچکی در آموزش نیست و خوشبختانه کیفیت آموزش در دانشگاه‌های علوم پزشکی مورد افتخار ما است.

معاون آموزشی وزیر بهداشت با تاکید بر تخصیص تسهیلات ویژه برای دانشجویان خارجی و تسهیل فضای حضور این دانشجویان، گفت: بین‌المللی‌سازی می‌تواند عامل مهاجرت مثبت شود و می‌تواند دانشجویان خارجی را به یک ظرفیت برای استفاده در کشور تبدیل کند.

انتهای پیام

منبع: https://www.isna.ir/news/1402040200544/%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D8%AF-%D9%85%D9%86%D8%B7%D8%A8%D9%82-%D8%A8%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D8%AF%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AC%D9%87%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%A8%D8%A7%D8%B4%D8%AF

وی افزود: در عرصه بین‌المللی کشورهای زیادی داعیه آموزش دارند و ما نیز باید از ظرفیت‌های مختلف نظیر هنری، اقلیمی، آب و هوا و بسیاری از ویژگی‌ها بهره ببریم تا در این حوزه ورود کنند.

دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی وزارت بهداشت ادامه داد: همه ما اعتقادمان این است که برای ورود به حوزه بین‌الملل باید آموزش ما نیز مطابق با استانداردهای جهانی باشد تا با دیپلماسی علمی با کشورهای دنیا بحث و تبادل نظر کنیم.

معاون آموزشی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: برای ورود به حوزه بین‌الملل باید آموزش منطبق بر استانداردهای جهانی باشد تا با دیپلماسی علمی با کشورهای دنیا بحث و تبادل نظر کنیم.

  از راستی آزمایی اروپا درباره تعهدات برجامی تا ماراتن انتخاباتی در ترکیه

باقری‌فرد اظهار کرد: دیپلماسی علمی یک فن است و باید تمامی دانشگاه‌های ما آن را بلد باشند و نیاز داریم به افرادی که در این حوزه متخصص باشند.

وی با بیان اینکه یکی از ابزارهای استانداردسازی، اعتباربخشی است و باید با اعتباربخشی آن را نشان دهیم، تاکید کرد: ما بدنبال برنامه اعتباربخشی مؤسسه‌ای هستیم تا این استاندارد را از یک مرکز بین‌المللی دریافت کنیم و دانشجویان خارجی قطعا در انتخاب به این گزینه و تاییدیه بین‌المللی توجه می‌کنند.

باقری‌فرد تصریح کرد: هدف از بین‌المللی‌سازی صرفا درآمدزایی و حتی کسب‌وکارهای فرهنگی نیست و جزو اهداف نازله محسوب می‌شود و هدف اصلی ایجاد اعتبار و مرجعیت علمی برای کشور است.

به گزارش روابط عمومی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، باقری‌فرد با اشاره به حضور بیش از ۷ هزار دانشجوی خارجی در کشور، تداوم و استمرار برگزاری کارگاه آموزشی بین‌المللی‌سازی در سایر دانشگاه‌های کلان منطقه کشور و توجه به رشد و ارتقای کیفیت آموزشی را خواستار شد.