اجرای طرح ارتقای مهارت‌های تحصیلی دانش‌آموزان

تجلی‌نیا افزود: همچنین در این پایگاه‌ها در زمان نزدیک‌شدن به آزمون کنکور سراسری، راهنمایی‌های لازم درباره نحوه شرکت در آزمون، مدیریت جلسه کنکور و سایر اطلاعات که دانش‌آموزان و خانواده‌های آنان لازم است در این باره کسب کنند، ارائه خواهد شد. 

وی با اشاره به این طرح، تصریح کرد: به عبارتی در ۱۴۵۶ پایگاه در سراسر کشور با مشارکت ۴۵۰۰ نفر از مشاوران آموزش دیده، به دانش‌آموزان دوره دوم متوسطه خدمات مشاوره تحصیلی ارائه خواهد شد. 

تجلی گفت: در این طرح مشترک که اجرای آن از ۱۵ اسفندماه آغاز خواهد شد از هر شهرستان، ناحیه و منطقه، ۲ مدرسه به عنوان پایگاه اجرایی این طرح انتخاب می‌شود.

مدیرکل امور تربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی در پایان افزود: هدایت تحصیلی مطلوب و کمک به انتخاب مسیر زندگی تحصیلی شغلی دانش‌آموزان و قرار گرفتن آنان در مسیر‌هایی که متناسب با استعداد، علائق، توانمندی‌ها و شرایط و نیاز‌های جامعه باشد، گام مهمی در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی است.

منبع: https://www.iribnews.ir/fa/news/4169175/%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%B7%D8%B1%D8%AD-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D9%82%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%B1%D8%AA%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%E2%80%8C%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%A7%D9%86

مدیرکل امور تربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی اضافه کرد: در این پایگاه‌ها مشاوران متخصص و آموزش‌دیده حوزه تحصیلی مستقر خواهند شد و به دانش‌آموزان دوره دوم متوسطه شیوه‌های مطالعه موثر، روش‌های یادگیری، آموزش برنامه‌ریزی و ارائه برنامه‌های مطالعاتی، روش‌های ایجاد انگیزه، آموزش نحوه پاسخگویی به سوالات مفهومی و امتحانات نهایی را آموزش خواهند داد.

وی عنوان کرد: پس از اعلام نتایج کنکور، خدمات مشاوره تحصیلی انتخاب رشته کنکور در این پایگاه‌ها به دانش‌آموزان ارائه خواهد شد و دانش‌آموزان و خانواده‌های آنان می‌توانند با حضور در این پایگاه‌ها، از مشاوران متعهد، مجرب و آموزش‌دیده آموزش و پرورش خدمات مشاوره تحصیلی انتخاب رشته را دریافت کنند. 

  زمان انتخاب رشته مرحله تکمیل ظرفیت آزمون دستیاری اعلام شد

 

* اجرای طرح ارتقای مهارت‌های تحصیلی دانش‌آموزانبه گزارش خبرگزاري صداوسيما؛ امیر تجلی‌نیا افزود: با عنایت به منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و پیرو تاکیدات وزیر آموزش و پرورش مبنی بر کیفیت‌بخشی به مدارس دولتی و همچنین ارتقای عملکرد تحصیلی و معدل دانش‌آموزان و ارائه خدمات مشاوره تحصیلی انتخاب رشته کنکور سراسری به دانش‌آموزان دوره دوم متوسطه، طرح مشترکی تحت عنوان ارتقای مهارت‌های تحصیلی دانش‌آموزان، با همکاری اداره کل امور تربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی و دفتر آموزش دوره دوم متوسطه نظری برنامه‌ریزی شده است. 

مدیرکل امور تربیتی، گفت: در این طرح ۱۴۵۶ پایگاه در سراسر کشور با مشارکت ۴۵۰۰ نفر از مشاوران آموزش دیده، به دانش‌آموزان دوره دوم متوسطه خدمات مشاوره تحصیلی ارائه خواهد شد.