اعلام اسامی پذیرفته شدگان آزمون کاردانی دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای و مؤسسات آموزشی غیردولتی

نکات قابل توجه پذیرفته شدگان

تبصره ۱ :پذیرفته‌شدگان دارای دیپلم شاخه نظری نظام ترمی واحدی یا سالی واحدی در زمان ثبت‌نام علاوه بر مدرک دیپلم، باید گواهی مدرک پیش‌دانشگاهی با تاریخ فارغ‌التحصیلی حداکثر  تا ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ را نیز ارائه نمایند.

انتهای پیام

منبع: https://www.isna.ir/news/1402071107213/%D8%A7%D8%B9%D9%84%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3%D8%A7%D9%85%DB%8C-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%87-%D8%B4%D8%AF%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%81%D9%86%DB%8C-%D9%88%D8%AD%D8%B1%D9%81%D9%87-%D8%A7%DB%8C۴ -اصل مدرک دیپلم شاخه نظری نظام آموزش جدید (نظام ۳-۳-۶ )یا نظام سالی واحدی، یا ترمی واحدی یا گواهی موقت پایان تحصیلات متناسب با نوع رشته قبولی(متقاضیان دیپلم شاخه نظری نظام سالی واحدی یا ترمی واحدی باید در زمان ثبت‌نام علاوه بر مدرک دیپلم، مدرک پیش‌دانشگاهی نیز ارائه نمایند).

۷ -عکس ۴×۳ تمام رخ تهیه شده در سال جاری به تعدادی که موسسه محل قبولی اعلام کرده است.

به گزارش ایسنا، سازملان سنجش اموزش کشور اعلام کرد: متقاضیانی که اسامی آنها به عنوان پذیرفته شدگان نهایی این آزمون اعلام شده است، لازم است برای اطلاع از تاریخ و مدارک لازم برای ثبت‌نام (علاوه بر مدارک مندرج در این اطلاعیه) در روز شنبه ۱۵ مهر به درگاه اطلاع‌رسانی “دانشگاه فنی و حرفه‌ای به نشانی و یا “موسسه آموزش عالی محل قبولی” مراجعه نمایند.

۴ -با توجه به تاکیدات صورت گرفته به داوطلبان، برای دقت و توجه لازم، جهت انجام انتخاب رشته، هیچ درخواستی تحت عنوان اشتباه در انتخاب رشته در سازمان سنجش آموزش کشور قابل بررسی نیست، لذا داوطلبان باید از ارسال درخواست با این موضوع به این سازمان خودداری نمایند.

2- به پذیرفته‌شدگان توصیه می‌شود که قبل از مراجعه در تاریخ‌های تعیین شده برای ثبت‌نام، جهت اطلاع دقیق از زمان و مدارک لازم برای ثبت نام به درگاه اطلاع‌رسانی موسسه محل قبولی خود مراجعه نمایند.

  تاکید چین بر حمایت قاطع از احیای حقوق فلسطینیان

درصورت عدم تایید سهمیه پذیرفته‌شدگان مذکور از سوی ارگان ذیربط، موضوع از طریق سازمان سنجش به موسسه محل قبولی اعلام خواهد شد.

تبصره: دارندگان دیپلم شاخه نظری (نظام ترمی واحدی یا سالی واحدی) در زمان ثبت درخواست مدارک فوق علاوه بر مدرک دیپلم، باید مراحل فوق را برای درخواست مدرک پیش‌دانشگاهی نیز اجرا نمایند.

۸ -مدرکی که وضعیت نظام وظیفه برادران را با توجه به بند مقرارت وظیفه عمومی مندرج در صفحه ۱۸ دفترچه راهنمای ثبت‌نام و انتخاب رشته‌های تحصیلی دوره‌های کاردانی نظام‌جدید دانشگاه فنی و حرفه‌ای و مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی سال ۱۴۰۲ مشخص کند.

اسامی‌ پذیرفته‌شدگان‌ نهایی ‌آزمون کاردانی ویژه دانشگاه فنی و حرفه‌ای و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی- غیرانتفاعی سال 1402 (اعم از رشته‌های تحصیلی با آزمون یا رشته‌های تحصیلی پذیرش صرفاً با سوابق تحصیلی) از سوی سازمان سنجش آموزش کشور اعلام شد.

۳ -اصل مدرک دیپلم متوسطه یا گواهی موقت پایان تحصیلات متوسطه نظام قدیم آموزش متوسطه متناسب با نوع رشته قبولی.

تبصره ۲ :با توجه به اینکه مطابق ضوابط به دانش‌آموزان و هنرجویان سال آخر کار و دانش یا فنی و حرفه‌ای به شرط اخذ دیپلم تا تاریخ ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ اجازه انتخاب کدرشته محل‌های تحصیلی نیمسال دوم داده شده است لذا ثبت‌نام و ادامه تحصیل پذیرفته‌شدگانی که پذیرش کدرشته محل‌های آنها برای نیمسال دوم سالتحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۲ است به شرط اخذ مدرک تحصیلی دیپلم تا تاریخ ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ بلامانع خواهد بود.

۱ -با توجه به اعلام مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی وزارت آموزش و پرورش، امکان ارائه کارنامه و سوابق فارغ‌التحصیلی برای پذیرفته‌شدگان بصورت الکترونیکی در سامانه «تأئیدیه تحصیلی» به آدرس فراهم است.

  مهلت نام‌نویسی در دوازدهمین آزمون سنجش استاندارد مهارت‌های زبان فارسی تمدید شد
۱ -کارنامه علمی حاوی رتبه متقاضیان در هر یک از کدرشته محلهای انتخابی در بین متقاضیان این کدرشته‌ها در سهمیه مربوط، با توجه به نمره کل و همچنین رتبه آخرین نفر پذیرفته شده در هر یک از کدرشته محلهای انتخابی (منحصراً تا اولویت کدرشته محل قبولی داوطلب) و سایر اطلاعات مفید دیگر همزمان با اعلام نتیجه در درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان قرار داده می‌شود.

۲ -اصل مدرک دیپلم یا گواهی موقت پایان تحصیلات دوره دوم متوسطه نظام جدید در یکی از شاخه‌های کار و دانش یا فنی و حرفه‌ای از محل تحصیل مبنی بر گذراندن همه واحدهای درسی، کارورزی و کارآموزی در دوره سه ساله تا پایان شهریورماه ۱۴۰۲ که به تائید رئیس مؤسسه محل تحصیل رسیده باشد.

توجه: افرادی که با استفاده از سهمیه رزمندگان، ایثارگران (شامل: ۱ -رزمندگان بسیجی ۲ -رزمندگان جهادگر ۳ -رزمندگان نیروهای مسلح ۴ -جبهه مقاومت ۵ -خانواده معظم شهدا «پدر، مادر، خواهر و برادرشهید» ۶ -همسر و فرزندان معظم شهدا و یا مفقودالاثر ۷ -جانبازان با جانبازی ۲۵ درصد و بالاتر و همسر و فرزندان آنان ۸ -جانبازان با جانبازی زیر ۲۵ درصد و همسر و فرزندان آنان ۹ -آزادگان و فرزندان و همسر آنان ۱۰ – همسر و فرزندان رزمندگان بسیجی، جهادگر و یا نیروهای مسلح با حداقل ۶ ماه حضور داوطلبانه در جبهه) پذیرفته شده‌اند در زمان ثبت‌نام ملزم به ارائه فرم و یا مدرکی در رابطه با تائید سهمیه ثبت‌نامی خود نیستند.

۵ -اصل شناسنامه

 مدارک لازم برای ثبت‌نام از پذیرفته‌شدگان

الف) پذیرفته‌شدگان با مراجعه به سامانه مذکور و مشخص نمودن نظام آموزشی، با انتخاب گزینه «ثبت‌نام مدرک تحصیلی» ابتدا دوره و نظام آموزشی را تعیین کرده و سپس نسبت به ثبت درخواست ارسال هر دو مدرک «تاییدیه تحصیلی» و «سوابق فارغ‌التحصیلی»، به دانشگاه محل پذیرش خود اقدام نمایند.

  ۲۸۰ هزار معلم مجریان و مدارس محل اجرای انتخابات

پس از کامل شدن فرآیند درخواست، کد پیگیری برای هر مدرک بصورت جداگانه در اختیار داوطلب قرار خواهد گرفت که با ارائه این کدها به موسسه آموزش عالی محل پذیرش، مدارک درخواست شده از سامانه توسط موسسه مذکور قابل دریافت است.

۳ – بنابر اعلام سازمان سنجش آموزش کشور، در هر مرحله از ثبت‌نام یا هنگام تحصیل چنانچه مشخص شود متقاضی حقایق را کتمان نموده و اطلاعات اشتباه ارائه داده و واجد شرایط نیست قبولی متقاضی «باطل» و از ادامه تحصیل وی ممانعت به عمل خواهد آمد.

۶ -اصل کارت ملی

لذا همه پذیرفته‌شدگان باید براساس مراحل اجرایی ذیل اقدام لازم را به عمل آورند:

ب) برای فارغ‌التحصیلان شهریور سال ۱۳۹۵ و بعد از آن نیازی به مراجعه حضوری به مدارس و مناطق آموزش و پرورش محل تحصیل خود نیست. ج) فارغ التحصیلان خرداد سال ۱۳۹۵ و قبل از آن با کد پیگیری صادر شده از سامانه فوق به همراه مدارک تحصیلی که توسط سازمان سنجش آموزش کشور برای ثبت‌نام در دانشگاهها و موسسات آموزش عالی اعلام میشود به ادارات آموزش و پرورش محل فارغ‌التحصیلی خود مراجعه کنند تا مسئول سنجش آموزش و پرورش منطقه پس از بررسی و تأیید، مدارک تحصیلی را اسکن و در سامانه بارگذاری نماید.