امروز شرایط همکاری دست‌اندرکاران برای خلق فصل تازه در تاریخ پیشرفت علمی کشور مهیاست

در این‌ میان، دو نظام آموزش عمومی و آموزش عالی، هر یک در این دستاوردها از نقشی جدی‌ برخوردار بوده و هستند. در عین حال، نباید از نظر دور داشت که هر دو نظام مزبور نیازمند تحولند.

برنامه این تحول مبتنی بر سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و نقشه جامع علمی در کشور پیش‌بینی شده که البته باتوجه به سرعت رشد دانش در جهان و تغییرات شرایط کنونی کشور نیازمند به‌روزرسانی می‌باشند تا ظرفیت‌های کشور در ساحت تولید علم را چندین برابر کرده و سرعت دسترسی ایران عزیز به مرزهای علمی و حتی پیشبرد این مرزها را افزایش دهند.

شرط لازم برای نیل به این هدف عزم و اراده راسخ و شکل‌گیری ترتیبات مدیریتی لازم است. از این فرصت استفاده کرده و مسئولین محترم در نظام آموزش عمومی و نظام آموزش عالی را به بهره‌گیری از فرصت‌های طلایی و بسیج توانمندی‌ها، فراهم‌سازی بسترهای تحولی و برنامه‌ریزی دقیق برای تحول در هر دو نظام‌ که طی سال‌های گذشته دائما مورد تاکید رهبر فرزانه انقلاب بوده است، دعوت می‌کنم.

به برکت انقلاب اسلامی و هدایت‌های هوشمندانه امام راحل(ره) و رهبر بزرگوار انقلاب، جمهوری اسلامی ایران، طی چند دهه اخیر در مسیر رشد و ترقی علمی، حرکت پرشتابی را طی کرده است، به‌طوری‌ که در حال حاضر و به رغم مواجهه ملت شریف ایران با انواع تحریم‌های ظالمانه، موقعیت درخشان ایران عزیز در عرصه‌های گوناگونِ تولید علم برجسته و موجب افتخار شده است و ما را به بازیگری مؤثر و سرسخت در میدان رقابت‌های علمی در جهان تبدیل کرده است.

هر چند اقدامات تحولی مسئولین و البته اختصاص بودجه مناسب از سوی دولت و مجلس محترم از اهمیت فوق العاده‌ای برخوردار است و عقب ماندگی در تامین بودجه و سرمایه‌گذاری لازم باید جبران شود، ولی در عین حال حضور فعال، مؤمنانه، پرانگیزه و سرزنده دانش آموزان و دانشجویان عزیز و همچنین معلمان و اساتید بزرگوار و متعهد در میدان علم می‌تواند به قوه‌ محرکه عظیمی در مسیر پیشرفت علمی تبدیل شود.

امروز بیش از هر زمان شرایط برای همکاری و تعامل همه دست‌اندرکاران در خلق فصلی تازه در تاریخ پیشرفت علمی کشور مهیاست. به امید تحقق تمدن نوین اسلامی و شکل‌گیری ایران قوی.»
 

سال تحصیلی جدید را حضور همه دانش‌آموزان، دانشجویان، معلمان و اساتید گرامی تبریک می‌گویم. هر چند عوامل گوناگونی در پیشرفت کشور عزیزمان ایران که مهد فرهنگ و تمدن جهان محسوب می‌شود، نقش‌آفرین بوده است؛ اما بدون تردید، اهمیت و ارزش دستاوردهای عظیم علمی با سایر عوامل قابل مقایسه نیست.

«بسم الله الرحمن الرحیم
 

به گزارش ایسنا، به نقل از فرهنگستان علوم، متن پیام دکتر محمدرضا مخبردزفولی، رئیس فرهنگستان علوم به شرح ذیل است:
 

رئیس فرهنگستان علوم در پیامی سال تحصیلی جدید را به همه دانش‌آموزان، دانشجویان، معلمان و استادان دانشگاه تبریک گفت و تاکید کرد: امروز بیش از هر زمان شرایط برای همکاری و تعامل همه دست‌اندرکاران در خلق فصلی تازه در تاریخ پیشرفت علمی کشور مهیاست.

دانش‌آموزان، دانشجویان، معلمین و اساتید گرانقدر ایران عزیز همه می‌دانند که دستیابی به شرایط ممتاز و رسیدن به اهداف بلندی که شایسته ملت بزرگ ایران است، بدون کوشش و تلاش، تعاون و هم‌افزایی، صبر و استقامت و ایثار و فداکاری ممکن نیست و نقش‌آفرینی تک تک اعضای جامعه علمی در این ساحت از ارزش والایی برخوردار است.

  فردا؛ پایان فرصت مجدد انتخاب رشته آزمون دستیاری
انتهای پیام

منبع: https://www.isna.ir/news/1402070402302/%D8%A7%D9%85%D8%B1%D9%88%D8%B2-%D8%B4%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%B7-%D9%87%D9%85%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%AF%D8%B3%D8%AA-%D8%A7%D9%86%D8%AF%D8%B1%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%AE%D9%84%D9%82-%D9%81%D8%B5%D9%84-%D8%AA%D8%A7%D8%B2%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%D8%AA%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D8%AE-%D9%BE%DB%8C%D8%B4%D8%B1%D9%81%D8%AA