اهدای کتاب به مراکز کانون در روز ملی ادبیات کودک

اهدای کتاب به مراکز کانون در روز ملی ادبیات کودکبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما و به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش ، مرحله‌ اول طرح با ارسالِ ۳میلیون جلد کتاب به مراکز فرهنگی هنری کانون ، کتابخانه‌های مناطق محروم و بازار نشر در سراسر کشور آغاز می‌شود و تا هفته کتاب و کتاب‌خوانی ادامه دارد .
همچنین ۹۱ عنوان کتاب چاپ اول از تولیدات کانون و ۲۵ عنوان کتاب از سایر ناشران کودک و نوجوان که به تأیید کمیته کتاب کانون رسیده است به کتابخانه‌های کانون پرورش فکری در سراسر کشور ارسال می‌شود.
در این طرح ، فرآیند تامین کتاب به عنوان اصلی‌ترین موجودی مراکز فرهنگی هنری کانون از طریق چاپ کتاب‌های کانونی و خرید کتاب‌های مناسب از دیگر ناشران حوزه کودک و نوجوان آغاز شده و در مرحله اول آن ۸۴۵ هزار جلد کتاب آماده توزیع به مراکز فرهنگی هنری کانون پرورش فکری و کتابخانه‌های مناطق محروم سراسر کشور است.
برخی از این کتاب‌ها ، برگزیده جایزه کتاب ماه و سال کانون هستند که کانون طبق تعهداتش اقدام به خرید و ارسال آنها به استان‌ها کرده است.
«نردبان ، محراب قلم ، کتاب پرنده، منادی تربیت ، پیام محراب ، غنچه ، گویا ، شهر قلم ، افق و سوره مهر» از جمله ناشرانی هستند که کتاب‌های آنها به مراکز کانون ارسال می‌شود و فرآیند خرید کتاب از سایر ناشران کودک و نوجوان از سوی کانون ادامه دارد و به مرور از ناشران دیگر نیز کتاب خریداری و به کتابخانه‌ها ارسال می‌شود.
همچنین با آغاز فصل تابستان و شروع اوقات فراغت کودکان و نوجوانان ، ۱۰ عنوان سرگرمی سازنده و بازی فکری از تولیدات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با عنوان‌های «بازی با کش ، ماسک ، صورتک ، خشک کن گیاهان ، تنگرام ، بندک ، خدا دوست دارد خدا دوست ندارد ، پلکان ، همه چیز با اتصالات ساده ، گردونه تصویر و یک تار سبیل» به کتابخانه‌های کانون کشور ارسال خواهد شد.
مراسم گرامیداشت روز ملی ادبیات کودک و نوجوان و با عنوان «در مسیر دانایی بر بال کتاب» ساعت ۱۰:۳۰ تا ۱۲:۳۰ شنبه ۱۷ تیر ۱۴۰۲ در سالن غدیر مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان واقع در خیابان حجاب برگزار می‌شود و در پایان این برنامه رژه خودرویی حامل کتاب‌های ارسالی به ۳۱ استان کشور اجرا می شود .

  رئیس‌جمهوری چین خواستار همکاری با پیونگ یانگ برای برقراری صلح جهانی شد

منبع: https://www.iribnews.ir/fa/news/3905008/%D8%A7%D9%87%D8%AF%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%A8%D9%87-%D9%85%D8%B1%D8%A7%DA%A9%D8%B2-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D9%88%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D9%88%D8%B2-%D9%85%D9%84%DB%8C-%D8%A7%D8%AF%D8%A8%DB%8C%D8%A7%D8%AA-%DA%A9%D9%88%D8%AF%DA%A9