اولویت دولت سیزدهم تقویت مدارس دولتی است

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، رضامراد صحرایی با بیان اینکه در حوزه نیروی انسانی نیز اقدامات خوبی صورت گرفته است؛ گفت: در سال ۱۴۰۲ بالاترین میزان جذب نیروی انسانی در سطح کشور صورت گرفته است و بالغ بر ۵۰ هزار معلم جدید به آموزش و پرورش پیوستند. همچنین بر اساس برنامه ریزی‌های صورت گرفته ۷۲ هزار معلم جدید در سال ۱۴۰۲ جذب خواهند شد. همچنین بعد از ۱۵ سال در حوزه پرورشی به صورت اختصاصی جذب مربی پرورشی خواهیم داشت تا مسائل تربیتی به صورت ویژه مورد توجه قرار گیرد.

اولویت دولت سیزدهم تقویت مدارس دولتی است

آقای صحرایی گفت: برنامه ریزی‌های لازم برای توزیع شیر رایگان در مدارس نیز صورت گرفته است و هر هفته بالغ بر ۱۶/۵ میلیون پاکت شیر در سطح مدارس کشور توزیع می‌شود و در این راستا وزارت آموزش و پرورش از همه ظرفیت‌های موجود برای پیشبرد این طرح استفاده خواهد کرد.

وزیر آموزش و پرورش در پایان گفت: شورای آموزش و پرورش یکی از کلیدی‌ترین ظرفیت‌هایی است که می‌تواند کمک شایانی به آموزش و پرورش در اجرای برنامه‌های تحولی کند و بر این اساس خواسته ما این است که این شورا در استان خوزستان نیز با جدیت به کمک مجموعه تعلیم و تربیت استان بیاید و برای پیشبرد اهداف آموزش و پرورش فعال‌تر باشد.

منبع: https://www.iribnews.ir/fa/news/4149769/%D8%A7%D9%88%D9%84%D9%88%DB%8C%D8%AA-%D8%AF%D9%88%D9%84%D8%AA-%D8%B3%DB%8C%D8%B2%D8%AF%D9%87%D9%85-%D8%AA%D9%82%D9%88%DB%8C%D8%AA-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D8%B3-%D8%AF%D9%88%D9%84%D8%AA%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%D8%AA

وی با تاکید بر اهمیت مدارس دولتی در برنامه‌های تحولی؛ تصریح کرد: در بحث مدارس روستایی و مناطق کم برخوردار برنامه ما توجه به روستا مرکزی است و بر این اساس آموزش و پرورش همه ظرفیت‌های خود برای پوشش تحصیلی دانش آموزان به کار خواهد بست.

  سومین همایش بین‌المللی شدن آموزش عالی در دانشگاه تهران برگزار می‌شود

آقای صحرایی با اشاره به اینکه در حوزه شاخص فضا‌های آموزشی برنامه‌های گسترده‌ای در دولت مردمی در دست اجراست؛ افزود: در این دولت همه تلاش ما این است که مدارس کانکسی برچیده شود و البته در این راستا با همکاری و هم افزایی بنیاد برکت یک طرح جامع در دست اجرا داریم و به زودی شاهد برچیده شدن مدارس کانکسی در سطح کشور خواهیم بود.

وزیر آموزش و پرورش امروز در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان خوزستان گفت: در ۳۰ ماه گذشته و به برکت فعالیت‌های دولت مردمی بالغ بر ۶ هزار و هفتصد مدرسه جدید به بهره برداری رسید که ۶۰ درصد این مدارس در مناطق روستایی هستند.

وزیر آموزش و پرورش  با اشاره به اقدامات دولت در راستای بسط عدالت آموزشی؛ توضیح داد: توجه ویژه به افزایش پوشش تحصیلی یکی از اولویت‌های مهم وزارت آموزش و پرورش است و بر این اساس در کشور ما بالغ بر ۱۴ هزار مدرسه با تعداد ۱۰ دانش آموز داریم.