برخورد با تخلف در یکی از حوزه های امتحان نهایی استان البرز

در این باره مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت نظام آموزش و پرورش و بر اساس تصاویر ضبط شده با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد:
اول: ولی دانش آموز برگه را در اواخر آزمون (ساعت۱۰) به نگهبان داده است، پس این موضوع به هیچ عنوان به منزله لو رفتن سؤالات نیست.
دوم: مسئولیت حفاظت از حوزه و برقراری نظم و آرامش به عهده عوامل حوزه است و از آنجا که رخداد اخیر نشان دهنده کوتاهی عوامل بوده، بلافاصله مسئولان آموزش و پرورش منطقه با حضور در مدرسه (ساعت ۱۰:۱۵) موضوع را پیگیری و با دستور مدیر کل استان، عوامل اجرایی عزل و به هیئت رسیدگی به تخلفات معرفی شدند.
همچنین در مورد دانش آموز متخلفی که با همکاری پدر خود و نگهبان حوزه، نسبت به رد و بدل پاسخ سوالات اقدام کرد، نیز مطابق آیین‌نامه رسیدگی به تخلفات و جرائم آزمون‌ها، صورت جلسه تنظیم و به هیئت بدوی رسیدگی به تخلفات معرفی شد.
سوم: از دانش آموزان انتظار می‌رود هر گونه اتفاق خارج از روال و بروز تخلفات احتمالی را بدون برهم زدن نظم حوزه به مسئولان اطلاع دهند که متاسفانه در این مورد دانش آموزی که از موضوع مطلع شده با رفتار نامناسب خود سعی در تشویش اذهان داشته است. بدیهی است این رفتار نیز نوعی تخلف است و پیگیری می‌شود.

آموزش و پرورش ضمن تلاش برای برقراری نظم در حوزه‌ها و ممانعت از بروز هرگونه تخلف، قاطعانه اقدام می‌کند و دانش آموزان و اولیا می‌توانند گزارش‌های خود از وقایع آزمون‌ها را بلافاصله در واحد مجازی نظارت بر آزمون‌ها در صفحه اصلی پیام رسان شاد به آموزش و پرورش اطلاع دهند.

  اعلام زمان ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان مرحله تکمیل ظرفیت آزمون دستیاری دانشگاه علوم‌پزشکی تهران

منبع: https://www.iribnews.ir/fa/news/3875063/%D8%A8%D8%B1%D8%AE%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D8%A8%D8%A7-%D8%AA%D8%AE%D9%84%D9%81-%D8%AF%D8%B1-%DB%8C%DA%A9%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D8%AD%D9%88%D8%B2%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%A7%D9%86-%D9%86%D9%87%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D9%84%D8%A8%D8%B1%D8%B2

مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت نظام آموزش و پرورش با صدور اطلاعیه‌ای، گزارشی از برخورد با تخلف انجام شده در یکی از حوزه‌های امتحان نهایی استان البرز را اعلام کرد.

برخورد با تخلف در یکی از حوزه های امتحان نهایی استان البرزبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما و به نقل از روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، در دقایق پایانی آزمون سه شنبه ۱۶ خرداد، پدر یکی از دانش آموزان، برگه‌ای که پاسخ تعدادی از سؤالات روی آن نوشته بوده را در آستانه درب ورودی به نگهبان حوزه داده تا به فرزندش تحویل دهد. این اتفاق نزدیک به پایان آزمون رخ داده و در آن زمان تعداد کمی از شرکت کنندگان در جلسه حضور داشتند. همزمان دانش آموز دیگری که قصد خروج از آزمون را داشته است با مشاهده این صحنه و بردن برگه مورد نظر به حیاط مدرسه و پرخاشگری، قصد برهم زدن نظم محل برگزاری آزمون را داشته است.