برنامه‌ریزی برای جذب دانشجو، استاد و ارتقاء تبادلات علمی با ۳۰ کشور جهان

این استاد دانشگاه ادامه داد: دانشجویان بین‌الملل که در دانشگاه‌های ایران مشغول به تحصیل هستند، دستاوردهای علمی و انسان‌دوستی مردم ایران را از نزدیک تجربه کرده‌اند. آنها می‌توانند انعکاس دهنده چهره واقعی و دستاوردهای ما باشند. در مجموع معتقدم علی‌رغم تمام کارشکنی‌ها و تخریب‌هایی که رسانه‌های استکباری علیه جمهوری اسلامی بکار بسته‌اند، استفاده از ظرفیت دانشجویان بین‌الملل می‌تواند اثربخش باشد.

دکتر محمدی درباره جامعه آماری مراکز بین‌الملل دانشگاه آزاد گفت: برای جذب دانشجو، استاد و ارتقاء تبادلات علمی در ۳۰ کشور جهان در حال برنامه‌ریزی هستیم. تبادلات علم و فناوری براساس اسناد بالادستی همچون سند جامع علمی کشور و سند تعاملات بین‌الملل جمهوری اسلامی ایران شکل گرفته است. دانشگاه آزاد اسلامی هرگونه فعالیتی را که منجر به تحقق اهداف اسناد بالادستی شود، در کانون توجه قرار می‌دهد.

دکتر جواد محمدی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه بهره‌گیری از دیپلماسی علمی یکی از بهترین روش‌های ارتقاء تعاملات با سایر کشورها به حساب می‌آید، خاطرنشان کرد: دیپلماسی علمی علاوه بر اینکه موجب ارتقاء تعاملات میان کشورها می‌شود به افزایش سطح دوستی میان ملت های مختلف کمک می‌کند.

وی ادامه داد: ما به پژوهشگران، اساتید و دانشجویان سایر کشورها کمک می‌کنیم و دانشجویان آنها را تربیت می‌کنیم. دستاوردها می‌تواند توسط اساتید و دانشجویان به سایر کشورها منتقل می‌شود و آنها در خواهند یافت که ما در عرصه علم و فناوری مانند کشورهای جهان غرب حرف‌های جدی برای گفتن داریم.

سرپرست دانشگاه آزاد استان تهران با بیان اینکه برای جذب دانشجو، استاد و ارتقاء تبادلات علمی در ۳۰ کشور جهان در حال برنامه‌ریزی هستیم، گفت: تبادلات علم و فناوری براساس اسناد بالادستی همچون سند جامع علمی کشور و سند تعاملات بین‌الملل جمهوری اسلامی ایران شکل گرفته است.

  چین دو مقام آمریکایی را تحریم کرد

رئیس دانشگاه آزاد استان تهران با بیان اینکه ۹۵۰ نفر از دانشجویان دانش‌آموخته واحدهای دانشگاه آزاد در جشن فارغ‌التحصیلی دانشجویان بین‌الملل این مرکز آموزشی حضور داشتند، اظهار کرد: همچنین ۵۰۰ نفر از دانشجویان غیر ایرانی که در حال حاضر در دانشگاه آزاد مشغول به تحصیل هستند به همراه ۶۰۰ نفر از اعضای خانواده خود در جشن دانش‌آموختگی دانشجویان بین‌الملل دانشگاه آزاد شرکت کردند. حاضران در این جشن بر این باور هستند، ایران، کشوری با تمدنی عظیم است که در عرصه‌های علم و فناوری پیشتازی می‌کند. آنها از حضور در ایران خورسند و خوشحال بوده و ایران را برای مردمان مهربان و پیشرفت های شگرف در توسعه انسانی و علم و فناوری می‌ستایند.

سرپرست دانشگاه آزاد استان تهران گفت:در کنار تلاش برای بازگو کردن دستاوردهایمان در رسانه‌ها برای سایر کشورها، می‌توانیم از ظرفیت دانشجویان خارجی که در ایران مشغول به تحصیل هستند، استفاده کنیم. این موضوع سبب می‌شود دنیا از واقعیت‌های جمهوری اسلامی مطلع شود.

دکتر محمدی با بیان اینکه با استفاده از دیپلماسی علمی می‌توانیم به کشورهای مسلمان در راستای تمدن‌سازی نوین اسلامی کمک کنیم، خاطرنشان کرد: یکی از مهم‌ترین مولفه‌ها برای ایجاد تمدن نوین اسلامی، توجه به علم، فناوری و پژوهش و نخبگان است. ایران همانند برخی از کشورهای متخاصم انحصارگرا نیست که به سایر کشورها اجازه ورود به عرصه های مهم علم و فناوری را ندهد.

سرپرست دانشگاه آزاد استان تهران با بیان اینکه ما با اتکا به جوانان ایرانی، پروردگار متعال و اسلام توانسته‌ایم به دانش‌های نوین دست‌یابیم، اظهار کرد: این دستاوردها با اتکا به توانمدنی‌های داخلی و بدون نیاز به کمک کشورهای دیگر به دست آمده است.

  آخرین وضعیت اصلاح آیین‌نامه ارتقای اعضای هیات علمی از زبان وزیر علوم
انتهای پیام

منبع: https://www.isna.ir/news/1402041006063/%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%B1%DB%8C%D8%B2%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%AC%D8%B0%D8%A8-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%D8%AC%D9%88-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF-%D9%88-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D9%82%D8%A7%D8%A1-%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%AF%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D8%B9%D9%84%D9%85%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%DB%B3%DB%B0وی درباره جایگاه دیپلماسی علمی گفت: اسناد بالادستی کشور، دیپلماسی علمی را در کانون توجه قرار داده‌اند و به افزایش تلاش‌ها برای ارتقاء سطح دوستی با کشورها از این طریق تاکید کرده‌اند.