تحصیل حدود ۸ هزار دانشجوی خارجی در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور

انتهای پیام

منبع: https://www.isna.ir/news/1402071610942/%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AD%D8%AF%D9%88%D8%AF-%DB%B8-%D9%87%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%D8%AC%D9%88%DB%8C-%D8%AE%D8%A7%D8%B1%D8%AC%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B9%D9%84%D9%88%D9%85-%D9%BE%D8%B2%D8%B4%DA%A9%DB%8C-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1

وی گفت: حدود ۸ هزار نفر از کشورهای مختلف در رشته های مختلف پزشکی در ایران تحصیل می‌کنند که یک دستاورد بزرگ برای جمهوری اسلامی ایران است.

وی خواستار تسریع در  تکمیل بیمارستان ۲۵۰ تخت‌خوابی ساوه شد و گفت: استقرار بزرگترین شهر صنعتی کشور در ساوه موجب شده که این منطقه بیشترین درآمد و پرداخت مالیات را در استان داشته باشد در حالیکه زیرساخت‌های حوزه سلامت آن جوابگوی جمعیت شهرستان نیست.

وی با اشاره به اینکه در آغاز دهه دوم فعالیت دانشکده باید کیفی کردن خدمات در اولویت قرار گیرد، اظهار کرد: در سند توسعه متوازن دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور چهار رشته کارشناسی ارشد جزو برنامه‌های گسترشی است و به توسعه و رونق علمی بیشتر کمک خواهد کرد و در شهرستان ساوه با مزیت صنعتی، رشته های جدید مرتبط با نیاز شهرستان به رشته‌های علوم پزشکی افزوده شده و به نیازهای ساوه پاسخ خواهد داد.

وی گفت: در حوزه درمانی نیز اتفاقات بسیار خوبی صورت گرفته است و شاهد ارتقای زیرساخت‌های حوزه درمانی در سراسر کشور هستیم.

معاون وزیر بهداشت با اشاره به راه‌اندازی رشته پزشکی در دانشکده علوم پزشکی ساوه گفت: ساوه در بین هفت شهرستان کشور که در سال قبل رشته پزشکی را اخذ کرده‌اند یکی از بهترین شهرستان‌هاست و رشته‌های جدیدی نیز درخواست کرده است که مورد موافقت قرار گرفته و بزودی شاهد توسعه علمی و آموزشی در این دانشکده ۱۰ ساله خواهیم بود.

تحصیل حدود ۸ هزار دانشجوی خارجی در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور

دکتر جلیل کوهپایه‌زاده اظهار کرد: احداث پردیس دانشگاهی و ارتقای زیرساخت‌های حوزه بهداشت و درمان با مشارکت خیرین و کمک‌های دولتی و به فراخور نیاز مردم این شهرستان انجام شده و تحول عظیمی در طول ۱۰ سال اخیر در حوزه سلامت ساوه و زرندیه بوجود آورده است.

  شاداب‌سازی و مرمت ۱۱۰ هزار کلاس درس تا مهرماه

امام جمعه ساوه همچنین خواستار ارتقای دانشکده علوم پزشکی ساوه به دانشگاه شد و افزود: ارتقای دانشکده به دانشگاه موجب برخورداری این شهرستان از امکانات بیشتری در حوزه سلامت و آموزش پزشکی خواهد شد.

در این آئین که با حضور فرماندار ساوه و معاون فرماندار زرندیه و جمعی از مسئولان شهرستانی برگزار شد، از روسای سابق و اولین معاون آموزشی دانشکده علوم پزشکی ساوه با اهدای تندیس و لوح تقدیر تجلیل بعمل آمد.

دکتر ابوالفضل باقری‌فرد یکشنبه شانزدهم مهرماه ۱۴۰۲ در آیین گرامیداشت دهمین سالگرد تاسیس دانشکده علوم پزشکی ساوه با بیان اینکه حوزه سلامت مانند حوزه نظامی از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی بوده که توسط مجامع ملی و بین‌المللی قابل بیان کردن است، اظهار کرد: در اوایل انقلاب پزشکانی از کشورهای پاکستان، فیلیپین، هندوستان و … به امر درمان مردم ایران اهتمام داشتند، که اخیرا متوجه شدیم عده زیادی از این افراد پزشک نبودند بلکه مهندسی پزشکی داشتند یعنی حتی مراحل کلینیکی پزشکی را هم طی نکرده بودند.

حجت‌الاسلام جعفر رحیمی در ادامه با اشاره به ناکافی بودن زیرساخت‌های بهداشتی و درمانی در ساوه گفت: نبود زیرساخت‌ها و تجهیزات درمانی کافی موجب شده است که بیماران این شهرستان به شهرهای همجوار پناه ببرند چرا که از درمان خود در ساوه ناامید شدند.

معاون وزیر بهداشت در ادامه با بیان اینکه هیچ بیماری نیست که در داخل کشور نتوان درمان کرد، گفت: پیشرفت های ایران در حوزه درمانی موجب شده است که علاوه بر درمان تمامی بیماران در داخل کشور حتی از سایر کشورها بیمارانی برای درمان به ایران سفر می‌کنند. 

  زمان برگزاری آزمون صلاحیت پزشکی عمومی اعلام شد

وی افزود: دانشکده علوم پزشکی ساوه عمدتا توسط خیرین ساخته و اداره شده که نشانگر استقبال بالا و مشارکت خیرین در حوزه آموزش و سلامت است. سرمایه گذاری خیرین در حوزه آموزش، صدقه جاریه است و باید از ظرفیت خیرین به عنوان باقیات صالحات و اقدام ماندگار در احداث و توسعه استفاده کرد.

امام جمعه ساوه نیز آبادی زمین و آبادی زمینه را دو وظیفه‌ای دانست که خدای تعالی به انسان محول کرده است و گفت: کسی که اعتقاد به مبدا و معاد داشته باشد باید آبادی زمین را انجام دهد.

ایسنا/مرکزی معاون وزیر بهداشت گفت: حدود ۸ هزار نفر از کشورهای مختلف در رشته های مختلف پزشکی در ایران تحصیل می کنند که یک دستاورد بزرگ برای جمهوری اسلامی ایران است.

باقری‌فرد در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در اوایل انقلاب کمتر از ۱۰ دانشگاه و دانشکده پزشکی با ۲۰ رشته در ایران وجود داشت اما امروز ۶۸ دانشگاه و دانشکده علوم پزشکی در کشور با ۱۵۰ رشته تخصصی و فوق تخصصی وجود دارد که نشانگر پیشرفت در حوزه کمی و کیفی است.

به گزارش ایسنا، دبیر شورای گسترش دانشگاه‌های علوم پزشکی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و اولین رئیس دانشکده علوم پزشکی ساوه نیز گفت: تاسیس دانشکده علوم پزشکی ساوه حاصل یک کار تیمی برای ارتقای سطح درمانی و بهداشتی و نیز فعالیت‌های علمی و آموزشی بوده است.

وی در ادامه بیان کرد: دانشکده علوم ‌پزشکی ساوه پس از ۱۰ سال روند تکاملی خود را طی می‌کند و امروز دانشجویان پزشکی در دانشکده ساوه مشغول به تحصیل هستند و امیدواریم در آینده نزدیک آموزش عملی آنها در بیمارستان‌های آموزشی داخل شهرستان صورت گیرد.

  پیگیری مشکلات خرید روپوش دانش آموزان

وی با بیان اینکه امروز به برکت انقلاب دانشجویانی از این کشورها در ایران تحصیل می‌کنند که افتخاری برای ایران است، اظهار کرد: بیش از ۶۰ کشور جهان در ایران دانشجو دارند که آموزش پزشکی می‌بینند.