ترویج ایثار و شهادت در مدارس مسئولیت آموزش‌و‌پرورش است

رضامراد صحرایی افزود: کار‌هایی که اتحادیه انجمن اسلامی در حوزه سرگذشت پژوهی شهدا انجام می‌دهد اقدامی برای معرفی الگو‌های واقعی است و یک کارکرد مهم دیگر این است که اتحادیه انجمن‌های اسلامی برخی دانش‌آموزان را به صورت قله و الگوی سایر دانش آموزان در آورد.

صحرایی گفت: ترویج آرمان‌های شهدا و برپایی یادواره‌ها از وظایف اصلی به‌شمار می‌آید و قطعا ما این آرمان‌ها را به نسل‌های جوان با هدف پاسداشت فرهنگ ایثار و شهادت منتقل می‌کنیم.

وی افزود: انقلاب ما اساساً یک انقلاب فرهنگی بوده است و فرهنگیان، دانش‌آموزان و دانشجویان در آن نقش کلیدی ایفا کردند.

تاریخی افزود: نقش بانوان در مسیر شهادت کمتر از رشادت خود شهدا نیست و بالاترین الگو برایمان در این مسیر حضرت زهرا (س) و حضرت زینب (س) هستند.

منبع: https://www.iribnews.ir/fa/news/3915428/%D8%AA%D8%B1%D9%88%DB%8C%D8%AC-%D8%A7%DB%8C%D8%AB%D8%A7%D8%B1-%D9%88-%D8%B4%D9%87%D8%A7%D8%AF%D8%AA-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D8%B3-%D9%85%D8%B3%D8%A6%D9%88%D9%84%DB%8C%D8%AA-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%E2%80%8C%D9%88%E2%80%8C%D9%BE%D8%B1%D9%88%D8%B1%D8%B4-%D8%A7%D8%B3%D8%AAوزیر آموزش و پرورش در آئین پاسداشت شهدای دانش‌آموز و بانوان مجاهد مسلمان گفت: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در مدارس یکی از مسئولیت‌های آموزش‌و‌پرورش است.

وی اضافه کرد: معلمان و دانش‌آموزانِ شهید مصداق بارزی برای بصیرت و دفاع از حریم ولایت هستند و همه ما مسئولیت داریم برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه و بخصوص در سطح مدارس گام برداریم.

دبیر کل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان هم گفت: همسران و مادران شهدا با صرف‌نظر کردن از داشته‌های دنیایی نقشی بی‌بدیل در مسیر زندگی شهدا دارند.

وزیر آموزش و پرورش معرفی شهدا را ذخیره‌ای برای آخرت دانش آموزان دانست و یاد آور شد: برنامه‌های سرگذشت پژوهی شهدا یک اقدام زینبی است و این نوع اقدامات مجموعه انجمن اسلامی بسیار پسندیده است.

  عناوین روزنامه‌های مطرح جهان؛ سرکوب خشونت‌آمیز تظاهرات در فرانسه

رضامراد صحرایی اضافه کرد: پیام من به دانش‌آموزان این است که راه شهدا را ادامه دهند تا چراغی که آن‌ها برای تعالی و شکوفایی فرزندانِ ایران اسلامی به یادگار گذاشتند، همیشه روشن بماند و مسیر صحیح را به آینده‌سازان این مرز و بوم نشان دهد.

وزیر آموزش و پرورش گفت: پیام من به فرهنگیان این است که امید و ایمان را در دل دانش‌آموزان تقویت و آن‌ها را به منظور نقش‌آفرینی برای آینده ایران عزیز آماده کنند.

ترویج ایثار و شهادت در مدارس مسئولیت آموزش‌و‌پرورش استبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما و به نقل از روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، وزیر آموزش و پرورش در دومین یادواره ملی “لشکر آسمانی” با حضور ۶۰۰ دانش آموز دختر اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان در مشهد مقدس گفت: غرب با ساخت نماد‌هایی مانند عروسک به دنبال ساخت الگو است، در دنیای بی‌الگوی غرب که کل تاریخشان از بسیاری از روستا‌های ما کمتر است، الگوسازی را یک راه برای حکومت‌کردن می‌دانند.