تعداد دانشجویان بین‌الملل رو به افزایش است/ادغام آموزش پزشکی در نظام سلامت منحصر به‌فرد است

به گزارش روابط عمومی وزارت بهداشت، وی خاطرنشان کرد: اخیرا تفاهم‌نامه‌ای با سازمان ملل متحد و سازمان جهانی بهداشت برای آموزش‌های مهارتی و حرفه ای علوم پزشکی پرستاران و ماماهای کشورهای همسایه منعقد کردیم و آمادگی برگزاری این دوره ها را برای سایر کشورها داریم.

معاون آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه روند پذیرش دانشجوی بین‌الملل در کشور رو به افزایش است، اظهار کرد: در حال حاضر، حدود ۸ هزار دانشجوی بین‌الملل در دانشگاه‌های علوم‌پزشکی مشغول به تحصیل هستند.

دکتر باقری فرد تصریح کرد: در دوران قبل و اوایل انقلاب اسلامی، پزشکان خارجی از کشورهای همسایه در ایران طبابت می‌کردند اما در حال حاضر دانشجویان همین کشورها برای آموزش پزشکی به ایران می‌آیند و روند پذیرش دانشجویان خارجی در کشورمان رو به افزایش بوده و در حال حاضر بیش از ۸ هزار دانشجوی خارجی در دانشگاه های علوم پزشکی در حال تحصیل هستند.

انتهای پیام

منبع: https://www.isna.ir/news/1402060805548/%D8%AA%D8%B9%D8%AF%D8%A7%D8%AF-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%D8%AC%D9%88%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D8%A8%DB%8C%D9%86-%D8%A7%D9%84%D9%85%D9%84%D9%84-%D8%B1%D9%88-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D8%A7%D8%AF%D8%BA%D8%A7%D9%85-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D9%BE%D8%B2%D8%B4%DA%A9%DB%8C

به گزارش ایسنا، دکتر ابوالفضل باقری فرد در نشست دیپلماسی سلامت، دستاوردها و همکاری‌های بین‌المللی، ادغام آموزش پزشکی در نظام سلامت ایران با بیان اینکه ادغام آموزش پزشکی در نظام سلامت ایران را منحصر به‌فرد است، اظهار کرد:با ادغام آموزش پزشکی شاهد تربیت نیروهای توانمند، با مهارت بالا و بر اساس نیاز کشور بوده‌ایم.

معاون آموزشی وزارت بهداشت به افتتاح دانشگاه علوم‌پزشکی سبطین در عراق با مشارکت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران، از راه اندازی رشته های دانشگاهی در گرجستان و غنا در آینده ای نزدیک خبر داد و گفت: سفرای کشورها می‌توانند برای راه اندازی شاخه‌هایی از دانشگاه‌های علوم پزشکی ایران در کشورشان تسهیل‌گر باشند.

  توضیحات سازمان سنجش درباره اطلاعیه دیوان عدالت اداری
معاون وزیر بهداشت با بیان اینکه کیفیت آموزش پزشکی ایران مورد تایید فدراسیون جهانی آموزش پزشکی است، یادآور شد: این فدراسیون مجوز اعتباربخشی دانشگاه های پزشکی منطقه را به ایران داده است. دانشجویان و علاقه مندان به تحصیل در مقاطع مختلف علوم پزشکی می‌توانند از سامانه “EDUCATION IRAN” تمام شرایط، دانشگاه‌ها، رشته‌ها و شرایط مورد نیاز را مطالعه کنند.

وی با اشاره به فعالیت دانشگاه‌های علوم پزشکی در سراسر کشور، اظهار گفت: در هر ۳۲ استان کشور حداقل یک دانشگاه و در برخی استان‌ها، ۳ تا ۵ دانشگاه و دانشکده علوم پزشکی فعالیت دارند.

دکتر باقری‌فرد با بیان اینکه رویکرد ما ماموریت دادن به دانشگاه‌های علوم پزشکی برای ارتقای همکاری‌های بین‌الملل با کشورها است، گفت: دانشگاه‌های علوم پزشکی در ۱۰ قطب آموزشی هر کدام با چندین کشور ارتباط و تعامل دارند. همچنین از مهمترین محورهای برنامه ملی عدالت و تعالی نظام سلامت که در این دوره در وزارت بهداشت اجرا می‌شود، بین المللی‌سازی علوم پزشکی است.