تغییرات جدید آزمون عملی ارشد اعلام شد/آغاز برگزاری آزمون‌ها از امروز

عدم مراجعه برای شرکت در مراحل فوق، به منزله انصراف متقاضی از گزینش در کدرشته محل یا رشته محل‌های انتخابی مربوط تلقی می‌شود و فرصت دیگری برای انجام مراحل مذکور وجود نخواهد داشت.

به گزارش ایسنا، نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۲ دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی هشتم خرداد بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفت و بیش از ۲۰۰ هزار نفر از پذیرفته شدگان اولیه در این آزمون انتخاب رشته کردند.

همزمان با آغاز برگزاری آزمون‌های عملی یا پروژه آزمون ورودی مقطع کارشناسی‌ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۲ از امروز، زمان برگزاری آزمون عملی درس “طراحی صنعتی” تغییر یافت.

طبق تاکید سازمان سنجش، معرفی‌شدگان چندبرابر ظرفیت رشته‌های دارای شرایط خاص یا بورسیه در آزمون ورودی مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۲ باید با توجه به شرایط اعلام شده و برنامه زمانی مشخص شده، برای مصاحبه، آزمون اختصاصی، آزمون تشریحی، آزمون پروژه و سایر مراحل گزینش به نشانی اعلام شده مراجعه کنند.

بر این اساس آزمون عملی رشته‌های کارشناسی ارشد ۱۴۰۲ از امروز شنبه ۲۴ تیر ماه از رشته‌های هنر آغاز شد و تا اواسط مرداد تمامی آزمون‌های عملی ارشد به پایان می‌رسد.

در این راستا سازمان سنجش تاکید کرد؛ پیرو اطلاعیه این سازمان در ۲۸ خرداد درخصوص اعلام اسامی معرفی‌شدگان چند برابر ظرفیت رشته‌های بورسیه، دارای شرایط خاص و همچنین برنامه زمانی برگزاری آزمون تشریحی و یا پروژه عملی در کدرشته‌های ذیربط در آزمون ورودی دوره‌های کارشناسی‌ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۲، متقاضیان پروژه آزمون‌های تشریحی و عملی کدرشته‌های امتحانی ۱۳۵۰، ۱۳۵۱، ۱۳۵۲، ۱۳۵۶، ۱۳۵۷، ۱۳۵۸، ۱۳۶۰، ۱۳۶۲، ۱۳۶۴ و ۱۳۶۵ که براساس مندرجات کارنامه نتایج اولیه مجاز به انتخاب دوره‌های روزانه و نوبت دوم (شبانه) بوده و حداقل یکی از کدرشته محل‌های رشته‌های تحصیلی پروژه‌دار را نیز انتخاب کرده‌اند ‌(منحصراً دوره‌های روزانه و نوبت دوم «شبانه») و هزینه برگزاری آزمون تشریحی یا عملی خود را نیز موقع تکمیل فرم انتخاب رشته پرداخت کرده‌اند، باید برای انجام آزمون عملی خود اقدام کنند.

  پوتین و شی بر احیای سریع برجام تاکید کردند

انتهای پیام

منبع: https://www.isna.ir/news/1402042415150/%D8%AA%D8%BA%DB%8C%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D8%AA-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86-%D8%B9%D9%85%D9%84%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D8%AF-%D8%A7%D8%B9%D9%84%D8%A7%D9%85-%D8%B4%D8%AF-%D8%A2%D8%BA%D8%A7%D8%B2-%D8%A8%D8%B1%DA%AF%D8%B2%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86-%D9%87%D8%A7-%D8%A7%D8%B2

در مجموع ۳۵۵ هزار داوطلب در آزمون کارشناسی ارشد ۱۴۰۲ مجاز به انتخاب رشته شدند که بر اساس آمار نهایی بدست آمده بیش از ۲۰۰ هزار نفر از داوطلبان این آزمون نسبت به انتخاب رشته خود اقدام کرده‌اند. نتیجه نهایی این آزمون نیز در دهه اول شهریور ماه اعلام خواهد شد.

متقاضیانی که بر اساس مندرجات کارنامه نتایج اولیه مجاز به انتخاب رشته در دوره‌های روزانه و نوبت دوم (شبانه) شده و نسبت به تکمیل فرم انتخاب رشته اینترنتی خود در موعد مقرر اقدام کرده و هزینه برگزاری آزمون عملی پروژه یا پروژه‌های انتخابی خود را در کدرشته امتحانی مربوط همزمان با تکمیل فرم انتخاب رشته پرداخت کرده‌اند، در صورتی که در پرینت کارت شرکت در آزمون با مشکل مواجه شوند یا اشکالی در مندرجات کارت خود مشاهده کنند، لازم است در روز سه‌شنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۲ از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۲:۰۰ و ۱۴:۰۰ تا ۱۸:۰۰ برای پیگیری با شماره تلفن ۳۶۲۷۰۰۶۱ با پیش شماره ۰۲۶ تماس بگیرند.

به گزارش ایسنا، آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۲ دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی در روزهای ۱۱ و ۱۲ اسفند ماه سال گذشته طی دو روز برگزار شد.

بر این اساس زمان برگزاری درس طراحی صنعتی از کدرشته امتحانی ۱۳۶۲ از عصر جمعه به تاریخ  ۳۰ تیر به عصر چهارشنبه به تاریخ ۲۸ تیر ماه تغییر یافته است. 

تعداد ۴۷۰ هزار و ۵۲۸ داوطلب در آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۲ دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و در پنج گروه آزمایشی علوم انسانی، علوم پایه، فنی مهندسی، کشاورزی و منابع طبیعی، هنر و دامپزشکی به رقابت پرداختند.

  مقام آمریکایی: بلینکن در مورد اسناد خروج از افغانستان پنهان‌کاری کرده است