جذب ۵۰۰‌ عضو هیئت علمی در دانشگاه فرهنگیان

غیاثی یکی از اهداف دانشگاه فرهنگیان را اجرایی کردن سند تحول بنیادین دانست و افزود: دانشجویان در صورت ورود به دانشگاه فرهنگیان باید واحدهای مرتبط با تحول سند بنیادین را فرا بگیرند.

عباسی با ابراز خرسندی از استقبال دانشجویان از حضور در دانشگاه فرهنگیان، افزود: اکنون دانشگاه فرهنگیان و معلم شدن به انتخاب نخست کنکوری‌ها در رشته‌های مختلف مبدل شده که این امر نشان دهنده اهمیت جایگاه معلمی در کشور است.

وی با بیان اینکه این دانشگاه نقش بسیار مهمی در تربیت مدیران آینده کشور دارد، اظهار کرد: اهمیت دانشگاه فرهنگیان در جامعه بر هیچ فردی پوشیده نیست.

وی عنوان کرد: دولت سیزدهم از همه ظرفیت‌های خود در توسعه این مرکز علمی و آموزشی استفاده خواهد کرد و حتی از طریق مولدسازی به این دانشگاه کمک می‌کنیم تا جای مناسبی در اختیار دانشجویان این دانشگاه قرار گیرد.

استاندار گیلان با اشاره به عدم کادرسازی در دانشگاه فرهنگیان طی چند سال گذشته، گفت: در دهه گذشته در دانشگاه فرهنگیان کادر و نیروسازی مناسب صورت نگرفت و هیچگونه نخبه پروری انجام نشد ولی دولت سیزدهم بر اساس اسناد بالادستی و سند تحول بنیادین اقدامات خوبی را انجام داده است.

سعید غیاثی امروز در دیدار هیئت امنای دانشگاه فرهنگیان کشور با استاندار گیلان، با بیان اینکه دانشگاه فرهنگیان نقش بسیار مهمی در امور تربیتی کشور دارد، اظهار کرد: در امر تربیت معلم با توجه به دغدغه مقام معظم رهبری توسعه این دانشگاه مورد تاکید همه دست اندرکاران است.

سرپرست دانشگاه فرهنگیان کشور با بیان اینکه وضعیت دانشگاه فرهنگیان در حوزه زیرساختی در برخی از استان‌ها مناسب نیست، تصریح کرد: اگر سعی در پرورش نیروی معلم در تراز جمهوری اسلامی را داریم باید به توسعه زیرساخت در دانشگاه فرهنگیان توجه ویژه شود.

  اعلام مصوبات پذیرش متقاضیان ورود به آموزش عالی در سال تحصیلی ۱۴۰۴-۱۴۰۳

استاندار گیلان با تاکید بر لزوم توجه به توسعه کیفی و فضای آموزشی در این استان، عنوان کرد: مسئله فضای آموزشی دانشگاه فرهنگیان و کیفیت آموزش باید مورد توجه قرار گیرد و در همین خصوص دولت سیزدهم برنامه‌های ویژه‌ای را در دستور کار دارد لذا در کوتاه مدت در تلاشیم تا برای مهرماه سال جاری میزان جذب دانشجو در دانشگاه افزایش یابد.

انتهای پیام

منبع: https://www.isna.ir/news/1402042113811/%D8%AC%D8%B0%D8%A8-%DB%B5%DB%B0%DB%B0-%D8%B9%D8%B6%D9%88-%D9%87%DB%8C%D8%A6%D8%AA-%D8%B9%D9%84%D9%85%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%81%D8%B1%D9%87%D9%86%DA%AF%DB%8C%D8%A7%D9%86

عباسی با بیان اینکه باید تعداد معلمان مورد نیاز در هر شهرستان مشخص شود، گفت: در شهرستان‌های فومن و رودسر دو مجموعه علمی و آموزشی دانشگاه فرهنگیان وجود دارد و بر همین اساس باید دانشجویان غرب استان در دانشگاه فومن و دانشجویان شرق گیلان در دانشگاه فرهنگیان واحد رودسر مشغول به تحصیل شوند.

وی با تاکید بر تربیت معلم در حوزه‌های علمی و فرهنگی، بیان کرد: در تربیت معلم در دانشگاه فرهنگیان باید به رشد فکری، علمی، فرهنگی و روحی دانشجو در این دانشگاه توجه شود زیرا دشمن در تلاش برای نفوذ فرهنگی در کشور است.

ایسنا/گیلان سرپرست دانشگاه فرهنگیان گفت: اتفاقات و اقدامات خوبی طی یک سال اخیر در دانشگاه فرهنگیان صورت گرفته و سال گذشته مجوز جذب ۵۰۰ عضو هیئت علمی را گرفتیم.

اسدالله عباسی، استاندار گیلان نیز، با بیان اینکه در توسعه و افزایش زیر ساخت‌ها در دانشگاه فرهنگیان نباید جزیره‌ای عمل شود، گفت: سرانه آموزشی دانشگاه فرهنگیان در گیلان باید افزایش پیدا کند.

سرپرست دانشگاه فرهنگیان کشور با تاکید بر ریل‌گذاری جذب نیروهای جدید در دانشگاه فرهنگیان، بیان کرد: در نظام تربیت معلم یک ریل گذاری جدید در حال انجام بوده و شیوه پذیرش دانشجو در دانشگاه فرهنگیان در حال تغییر است؛ به طوری که دانشجویان در دانشگاه فرهنگیان باید نظام نامه جامع تربیتی را بیاموزند.

  جذب ۳۳۰ عضو هیات علمی طی یکسال گذشته در دانشگاه فنی و حرفه ای

وی با اشاره به وجود برخی مشکلات در دانشگاه فرهنگیان، گفت: این دانشگاه در حوزه‌های مختلف در کشور نقش مهمی دارد و اگر در دولت گذشته به دانشگاه فرهنگیان نگاه ویژه‌ می‌شد، وضعیت کشور بسیار بهتر بود.

استاندار گیلان یادآور شد: در چند سال اخیر با کمبود نیرو در آموزش و پرورش مواجه شدیم و لذا در تلاشیم تا از تمامی ظرفیت ها و بر اساس سند تحول بنیادین و بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی به تربیت نیرو در دانشگاه فرهنگیان بپردازیم.

وی اضافه کرد: اتفاقات و اقدامات خوبی طی یک سال اخیر در دانشگاه فرهنگیان صورت گرفته و سال گذشته مجوز جذب ۵۰۰ عضو هیئت علمی را گرفتیم.

غیاثی با تاکید بر لزوم توجه به رفع کمبودهای موجود در دانشگاه فرهنگیان در گیلان، خاطرنشان کرد: تمام بخش‌های استان باید وارد کار شده و به توسعه این دانشگاه کمک کنند.