راه‌های پیشگیری از هدر رفت مواد غذایی

 

– همیشه باقیمانده مواد غذایی کنسروی باز شده را به یک ظرف مناسب منتقل کرده و از نگهداری این نوع از غذا‌ها داخل قوطی خودداری کنیم.

۲- از قبل لیست خرید تهیه کنیم

۱۰- سخاوتمند باشیم

برخی خانواده‌ها تمایل دارند دفعات خرید خود را کمتر کنند و برای تهیه تمام مواد موردنیاز، یک باره اقدام کنند. اما همین امر از جمله علت‌های هدررفت مواد غذایی خواهد بود که توصیه می‌شود همیشه به اندازه نیاز یک ماه خود خرید کنیم و به ویژه درباره مواد غذایی تازه که مواد نگهدارنده ندارد، محتاط‌تر باشیم. 

۷- هوشمندانه آشپزی کنیم

هنگام خرید مواد غذایی جدید از فروشگاه، تمام وسایل قدیمی موجود در کابینت و یخچال خود را به جلو بیاوریم و مواد جدید را به عقب انتقال دهیم. با در دسترس قرار دادن گزینه‌های قدیمی‌تر، خطر فاسد شدن یا کپک زدن این مواد بسیار کمتر می‌شود و به کاهش ضایعات مواد غذایی کمک کرده‌ایم.

ما نمی‌توانیم بدون آب، غذا تولید کنیم؛ هرچند نقش کشاورزان در مصرف بهینه آّب برای پرورش مواد غذایی بسیار پررنگ است، اما کاهش ضایعات مواد غذایی نیز به نوبه خود سبب صرفه جویی در تمام منابع آبی که برای تولید آن صرف شده است، می‌شود. 

 

۴- بررسی تاریخ انقضا

 

 

 

به یاد داشته باشیم که همیشه و قبل از رفتن به فروشگاه، لیست خرید خود را طبق موجودی فعلی تهیه کنیم تا بدانیم نیاز‌های واقعی ما چیست؟

 

همیشه قبل از اینکه به خرید برویم، ابتدا موجودی یخچال خود را بررسی کنیم تا محصول تکراری نخریم. ممکن است یک یا چند مورد از نیاز‌های ما در یخچال و پشت سایر مواد غذایی پنهان شده باشد و متوجه موجودی آن نشویم؛ بنابراین، همیشه قبل از رفتن به فروشگاه، نگاهی به محتویات درون یخچال و کابینت‌های خود بیاندازیم. همچنین به اندازه ظرفیت یخچال خود خرید کنیم تا مواد اضافه بیرون و در هوای گرم خراب نشود. با این کار ضایعات غذایی خود را به کمرتین میزان ممکن کاهش می‌دهیم.

  امروز؛ آخرین مهلت ثبت‌نام دارندگان مدال المپیاد در دانشگاه علوم‌پزشکی تهران

۸- از میزان آب کمتری استفاده کنیم

جدا کردن غذا‌هایی که گاز اتیلن بیشتری تولید می‌کند، روش عالی دیگر برای کاهش فساد مواد غذایی است. اتیلن باعث افزایش بلوغ در مواد غذایی می‌شود و می‌تواند منجر به فساد شود.

وی افزود: راهکار‌های دیگری برای جلوگیری از هدر رفت مواد غذایی ارائه شده است که می‌توان به اصلاح ژنتیکی و افزایش ماندگاری محصولات، مکانیزاسیون، حمل و نقل تخصصی محصولات کشاورزی، ارتقای توان فراوری، بسته بندی صحیح، توزیع هوشمند محصولات و روش‌های فرهنگ‌سازی خانگی اشاره کرد که همه این روش‌ها از طریق اجرای «زنجیره هوشمند» تحت لقای این سیستم قرار می‌گیرد. به‌طوری‌که می‌توان با صرفه‌ترین عملیات ممکن با بیشترین کارایی را برای افزایش تولید ارائه داد. در کنار هوشمندسازی زنجیره تولید و تامین مواد غذایی، راهکار‌های ساده برای کاهش ضایعات مواد غذایی وجود دارد که می‌توان به این موارد اشاره کرد:

– قرار دادن دمای یخچال زیر ۵ درجه سانتی‌گراد

به عنوان آخرین توصیه پیشنهاد می‌شود که میوه‌ها و سبزی‌های کهنه و مانده را خرد و با هم مخلوط کرده و به صورت کود در باغچه خانه بریزیم. به این ترتیب مناسب‌ترین استفاده را از باقیمانده میوه‌ها و سبزی‌ها داشته ایم.

* راه‌های ساده برای کاهش ضایعات مواد غذایی:

از دیگر مواردی که با رعایت آن می‌توانیم ضایعات مواد غذایی را کاهش دهیم، جلوگیری از فاسد شدن و در نهایت، دور ریختن مواد غذایی است. بنابراین، مطالعه برچسب مواد غذایی و آگاهی از مقدار زمان باقی مانده، به مصرف این محصولات پیش از فاسد شدن کمک می‌کند.

 

غذای فاسد یا خراب اصلی‌ترین مشکل ایجاد ضایعات غذایی است. ساده‌ترین راه برای جلوگیری از هدر رفت مواد غذایی، ذخیره محصولات به روش‌هایی است که طراوت آن‌ها را حفظ می‌کند. روش صحیح نگهداری مواد غذایی را بیاموزیم و اگر میوه و سبزی اضافی داریم، آن‌ها را منجمد کنیم تا هفته‌ها و ماه‌ها بتوان از آن استفاده کرد.

  بیست‌وپنجمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی کانون برگزیدگان خود را شناخت

۹- ضایعات غذایی خود را کمپوست کنیم

۳- خرید عمده و تعداد بالا را ترک کنیم

۵- غذای خود را به درستی ذخیره کنیم

اگر به هر دلیلی مقداری از خوراکی‌ها یا غذا‌ها باقی ماند و امکان نگهداری درست آن‌ها را نداشتیم، پیش از اینکه مجبور به ریختن در سطل زباله شویم، آن‌ها را به افراد نیازمند بدهیم. حتی ریختن باقیمانده غذاها، به ویژه خرده‌های نان و برنج برای حیوانات و پرندگان علاوه بر مهربانی، تأثیر مطلوبی در کاهش زباله دارد.

منبع: https://www.iribnews.ir/fa/news/3965058/%D8%B1%D8%A7%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%BE%DB%8C%D8%B4%DA%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D9%87%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D9%81%D8%AA-%D9%85%D9%88%D8%A7%D8%AF-%D8%BA%D8%B0%D8%A7%DB%8C%DB%8C

همچنین در مورد نحوه صحیح نگهداری مواد غذایی باید گفت محصولاتی مانند سیب زمینی، سیر و پیاز هرگز نباید در یخچال قرار گیرد. این موارد باید در دمای اتاق نگهداری شود.

دکترای ژنتیک و به نژادی گیاهی دانشکده تغذیه و علوم غذایی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: راهکار‌های ساده‌ای برای کاهش ضایعات مواد غذایی وجود دارد که با رعایت آن می‌توان از اسراف جلوگیری و به اقتصاد خانواده کمک کرد.

راه‌های پیشگیری از هدر رفت مواد غذاییبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی دانشگاه دانشگاه علوم پزشکی شیراز؛ دکتر الهام اشرفی گفت: با توجه به آمار‌های بالای هدر رفت مواد غذایی در سطح دنیا و اهمیت این موضوع در تأمین غذای موردنیاز جوامع، سرمایه‌گذاری‌هایی برای کاهش هدر رفت در مراحل مختلف کشاورزی انجام شده است که یکی از موفق‌ترین روش‌ها بهره‌گیری از سیستم‌های ایجاد زنجیره هوشمند در کشاورزی است. 
برخی از نکات نگهداری مواد غذایی شامل این موارد است:

 

بدون لیست، با پیشنهادات وسوسه کننده‌ای مواجه می‌شویم که اغلب به آن‌ها نیازی نداریم؛ بنابراین پیشنهاد می‌شود سبد خرید خود را با چیز‌های تصادفی که نیازی به آن نداریم افزایش نداده و به لیست خود وفادار بمانیم. همین طور توصیه می‌شود هنگام گرسنگی به خرید نرویم، چرا که بدون شک بیش از نیاز یا خواسته خود خرید خواهیم کرد.

  اعطای نشان استاد ممتازی دانشگاه تهران ۷ استاد

اگر فقط مقدار کمی در روز نان مصرف می‌کنیم، مقدار اضافه را در فریزر قرار داده و هر بار چند برش به اندازه نیاز را یک ساعت قبل از مصرف بیرون بیاوریم. حتی می‌توان نان را در مایکروویو یا روی شعله گاز گرم کرد تا حس تازگی داشته باشد. برای باقی مانده برش‌های خشک شده نیز راه حلی وجود دارد که آن‌ها را دور نریزیم. با کمک یک مخلوط کن، بهترین آرد سوخاری خانگی را به همراه کمی ادویه تهیه کنیم!

– ذخیره مواد غذایی در ظروف محکم و درب دار

 

 

۶- وسایل را در قفسه‌ها جابجا کنیم

آیا دستور تهیه غذای موردنظر تنها نصف پیاز را می‌طلبد؟ در چنین مواقعی که مواد اولیه برای تهیه هر چیزی، اضافه می‌ماند، آن‌ها را دور نریزیم و برای تهیه چیز‌های دیگر مورد استفاده قرار دهیم. همیشه راه‌های بسیار خوبی برای تبدیل آنچه تصور می‌کنیم زباله مواد غذایی است به چیز‌های جدید وجود دارد. به عنوان مثال می‌توانیم هویج، کلم، خیار و سبزی‌های باقیمانده را به سالاد تبدیل کرده و همراه غذا میل کنیم.

 

۱- به اندازه ظرفیت یخچال خود خرید کنیم