رشته پزشکی تجارت نیست/ضرورت رعایت اخلاق مداری در حوزه آموزش سلامت

دکتر صالحی وجه تمایز رشته پزشکی را با دیگر رشته ها در به روز بودن این رشته خواند و گفت: به دلیل ویزیت بیماران باید مرتب مطالعات به روز پایدار و منسجم باشد تا در مدیریت بیماران با مشکل روبرو نشویم.

سعی کنید بهترین خود باشید

وی به اساتید دانشگاه به عنوان اسوه اخلاق اشاره کرد و به دانشجویان توصیه کرد: خط مشی و زندگی استاد علیرضا یلدا، استاد شمس شریعت تربقان و استاد بهادری را مطالعه کنید؛ این افراد اقدامات بزرگی برای این دانشگاه بدون هیچ چشمداشتی انجام داده‌اند.

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی تهران با تاکید بر رعایت اصول اخلاق مداری و اخلاق محوری در حوزه آموزش سلامت در همه کشورها گفت: یک پزشک خوب ممکن است از نظر تکنیکال یک پزشک و یک جراح خوب باشد اما اگر جنبه اخلاقی، انسانی و نگاه اخلاق محور او از بین برود هیچ جایگاهی نخواهد داشت.

دکتر سید فرشاد علامه، معاون آموزشی دانشگاه علوم‌پزشکی تهران در این مراسم خطاب به دانشجویان اظهار کرد: سعی کنید بهترین خود باشید تا در آینده وقتی با طبابت خود جان بیماری را نجات دادید شادی و شعف این خدمت برایتان جاودانه بماند و اگر جان بیماری را از دست دادید با وجدانتان کنار بیایید که هر آنچه در توان داشتید و هر دانشی که می دانستید برای نجات او به بهترین شکل انجام دادید.

رئیس دانشکده پزشک دانشگاه علوم‌پزشکی تهران با بیان اینکه دروس علوم‌پایه زیرساخت علوم‌پزشکی است، اظهار کرد: اگر به مطالعه علوم‌پایه توجه شود قطعا پزشکان خوبی برای بیماران خواهید بود و از بهبودی بیماران لذت می‌برید.

  آغاز ثبت نام آزمون استخدامی تأمین اجتماعی

وی با اشاره به اینکه رشته پزشکی تجارت نیست، تصریح کرد: پزشکی باید فارغ از دغدغه‌های مالی باشد و از آنجا که ما با جان انسان مواجه هستیم و خدمت به انسان را به عهده داریم در هیچ شرایط سختی حتی اشکالاتی که ممکن است در حکمرانی و برنامه ریزی ها باشد آن مسئولیت از ما جدا نمی‌شود.

رئیس دانشکده پزشکی دانشگاه علوم‌پزشکی تهران  با بیان اینکه دروس علوم‌پایه زیرساخت علوم‌پزشکی است، خطاب به دانشجویان گفت: اگر به مطالعه علوم‌پایه توجه شود قطعا پزشکان خوبی برای بیماران خواهید بود و از بهبودی بیماران لذت می‌برید.

معاون آموزشی دانشگاه علوم‌پزشکی تهران  افزود: سعی کنید جنبه های دیگر زندگی و بعد معنوی را در خود تقویت کنید خود و هدف اصلیتان را فراموش نکنید.

دکتر قناعتی در ادامه به دانشجویان توصیه کرد: درس خواندن سیستماتیک داشته باشید، مطالب را دسته بندی کنید، در زندگی چندوجهی باشید، اهل مطالعه سیاسی و اجتماعی باشید، ورزش کنید، اهل هنر، خلاق و اثر گذار باشید، از موقعیت‌هایتان استفاده کنید، لحظاتتان را از دست ندهید،  از فضای مجازی به درستی استفاده و دراین زمینه خود را محدود و به عنوان ابزاری برای پیشرفت خود بهره برداری کنید. امیدوارم در آینده در هر شرایطی هستید وقتی به گذشته خود نگاه می کنید شاهد خدماتی که از خود برای کشور به جای گذاشته‌اید باشید.

وی تاکید کرد: اگر دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران بهترین دانشگاه علوم پزشکی کشور است علت این ساختمان‌ها نیست، علت اساتید بزرگواری است که بهترین های کشور بودند و سال‌های سال از خود مایه گذاشتند و دانشجویان آنها امروز در مقام استاد خدمات ارائه می دهند.

  مراسم پرفیض و معنوی اعتکاف در مسجد دانشگاه امیرکبیر برگزار می‌شود

دکتر قناعتی با اشاره به فعالیت‌های مرحوم دکتر بهادری در سن ۹۲ سالگی  برای ایجاد ارتباط بیشتر دانشگاه با دانش آموختگان دانشگاه، گفت: استاد بهادری متوجه شده بود که شهرت، مقام و مادیات فقط ابزار است و مهم نیست.

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی تهران با بیان اینکه رشته پزشکی و رشته‌های وابسته به آن در  خدمت سلامت مردم است، گفت: از نقش و مسئولیت مهم خود در سلامت مردم و وظیفه‌ای که برای خدمت به جامعه دارید غافل نشوید.

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی تهران با بیان اینکه انسان همواره پس از منزلت اجتماعی به دنبال تعالی است، افزود: مسائلی است که از درون انسان می‌جوشد و شما که عمدتا از نخبگان کشور هستید، افرادی هستید که به کم راضی نمی شوید و در پی بالاترین هستید و آن چیزی که بالاترین است ارزش های والای انسانی و اگر بالاتر نگاه کنیم سیر الی الله و قرب الهی است.

دکتر قناعتی از دوران دانشجویی خود و حضور اساتید پیشکسوتی یاد کرد که همواره خط و مشی و بزرگی انسانیت را با خود به دانشجویان آموزش می‌دهند، افزود: شما دانشجویان از وجود اساتید برجسته‌ای که در دانشگاه داریم و ظرفیت‌هایی که در اختیارتان است استفاه کنید و یاد بگیرید چگونه راه را طی کنید.

دکتر محمدرضا صالحی رئیس دانشکده پزشکی دانشگاه علوم‌پزشکی تهران نیز در این مراسم با اشاره به تقارن آغاز سال تحصیلی با آغاز ولایت حضرت مهدی(عج) و هفته دفاع مقدس گفت: افتخاری است برای من که در کنار بهترین اساتید و نخبگان کشور هستم و سال تحصیلی جدید، شروعی برای بازنگری گذشته است تا با تلاش روزافزون و با همدلی و انسجام بیشتر این مسیر را پیش ببریم.

  جزئیات برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش اعلام شد

وی روز آغاز سال تحصیلی را روز تعلیم و تربیت برشمرد و از آن به عنوان یک حرکت قوی تر و بهتر یاد کرد.

انتهای پیام

منبع: https://www.isna.ir/news/1402070402218/%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D9%BE%D8%B2%D8%B4%DA%A9%DB%8C-%D8%AA%D8%AC%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D9%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA-%D8%B6%D8%B1%D9%88%D8%B1%D8%AA-%D8%B1%D8%B9%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%D8%A7%D8%AE%D9%84%D8%A7%D9%82-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%AD%D9%88%D8%B2%D9%87-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D8%B3%D9%84%D8%A7%D9%85%D8%AA

به گزارش ایسنا، دکتر حسین قناعتی، رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی تهران در مراسم آغاز سال تحصیلی دانشکده پزشکی ضمن تبریک سال تحصیلی جدید خطاب به دانشجویان گفت: امیدوارم در کنار اساتید گرانقدری که در این دانشگاه حضور دارند هم‌افزایی لازم را برای امر بسیار مهمی که به عهده دارید، انجام دهید.