روش های صحیح مطالعه برای کنکور

یعنی 22 درصد داوطلبان، در درس ریاضی نمره منفی کسب کردند، اما در درس ادبیات عمومی، این آمار به 29.79 درصد می رسد؛ زیرا تصور می کنند که بدون داشتن دانش و آگاهی کافی و فقط بر پایه شانس و اقبال یا اطلاعات عمومی ، می تونند پاسخگوی سؤالات برخی از دروس عمومی کنکور سایت ostadkonkoor باشند! متاسفانه در بقیۀ درس ها نیز وضعیت به همین منوال است؛ برای مثال، در درس زبان عمومی 44/27 درصد داوطلبان درصد منفی یا صفر کسب کرده اند؛ در حالی که به گفته دبیران و کارشناسان دروس مختلف علوم تجربی، اگر هر داوطلب تنها به کتاب های درسی خود مسلط باشد، می تواند پاسخگوی بخش قابل توجهی از سؤال ها باشد. برای مثال، یکی از داوطلبانی که جزء 1000 نفر اول گروه آزمایشی علوم تجربی بوده، در درس زیست شناسی، درصد نمره اش 4 است و داوطلبی دیگر نیز زبان خارجی را صفر زده و با این وجود، جزء داوطلبان زیر هزار کشوری بوده است! البته در میان هزار نفر اول کشور، معدود داوطلبانی هم هستند که در یک درس نمره خوبی کسب نکرده اند. این کنکور مختص داوطلبانی است که علاقهمند به ادامه تحصیل در رشتههای هنری در دانشگاه هستند. آن طور که این عضو هیات علمی یکی از دانشگاههای مطرح تهران میگوید، مراحل بعد به طبقه هفتم سازمان سنجش انجام میشود: «این پرسشها که جمعآوری میشود، مسئولیت به سه نفر اصلی هر گروه میرسد که معمولا قویترین و قابلاعتمادترین استادن آن درس در ایران هستند.

البته کارساز هم میشود و مادر مدام تشکر میکند و میگوید: «این بچه خیلی درس خونده، از خدا میخوام که نتیجه زحمتاشو ببینه». با تهیه کتاب های کمک درسی مناسب می توانید با نحوه طراحی سوالات هر درس آشنا شده و تسلط خود را افزایش دهند. در این بین اما تعدادی از این افراد در حلقههای نزدیکتر به خود یا جمعهای خانوادگی و دوستانه با اعتماد به نفس از کار بزرگ خود سخن میگویند. پیش از این گفتیم که در آزمون سراسری 1400 ، درس ریاضی برای داوطلبان رشته انسانی دشوار بود و این درس پایین ترین میانگین را در بین تمام درس ها داشت. همچنین در آزمون عملی کنکور هنر 1400 ممکن است بیت یا ابیاتی به شما داده شود و از شما خواسته شود تا به صورت خوشنویسی این ابیات را در برگه ها کتابت کنید. اما روند درس خوندن شما احتمالا اشکالاتی داره که با شرکت در آزمون های آزمایشی متوجه اون ها می شید. این مقاله رو نوشتیم تا اگه شما هم کنکوری ۱۴۰۰ هستی، با تحلیل سوالات کنکور تجربی ۱۴۰۰ بتونی از وضعیت خودت تا حدودی با خبر بشی و اگه داوطلب کنکور سال های بعد هستی، بتونی با خوندن تحلیل و دانلود سوالات کنکور ۱۴۰۰ به یادگیریت سمت و سو بدی و در راستایی درس بخونی که بتونی در آزمون نتیجه مطلوبت رو به دست بیاری.

به نظر میآید این فهرستها از سوی معترضان پیگیر محلی یا از دل گزارشهای مردمی با هدف ارائه به نهادهای ناظر تهیه شده و در مراحل و شاید ناامیدی از پیگیری جدی، دستبه دست چرخیده است. همه خبر را شنیدهاند و با جزییات پرونده را دنبال میکنند اما از نتیجه راضی نیستند؛ تقلبی گسترده در کنکور سراسری علوم تجربی ۱۴۰۰ که صدها نفر را به رشتههای پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی دانشگاههای برتر دولتی رسانده و کار به امتحان دوباره سازمان سنجش، دهها شکایت قضایی و چندین جلسه کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی هم رسیده اما نتیجه نتوانسته معترضان به تقلب را راضی کند. هر چه که هست تاکنون مجلس برنده این چالش بود و کمیسیون اصل نود رسما اعلام کرده که برگزاری امتحان مجدد از افرادی که به دانشگاه رفتهاند غیر قانونی است و نباید انجام شود. پرونده کنکور ۱۴۰۰ به همین روایتها و دستگیری چندین متهم و حتی تغییر در شیوه برگزاری آزمون (افزایش تعداد دفترچهها و تعداد پاسخنامهها با هدف کاهش زمان مفید برای تقلب) خلاصه نمیشود؛ نزدیک به یک سال است که کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی و سازمان سنجش آموزش کشور درباره شیوه سنجش افراد با کارنامههای مشکوک بحث و چالش دارند.

  رئیس شورای سیاستگذاری جشنواره هنرهای تجسمی فجر منصوب شد

داوطلبان می توانند علاوه بر شرکت در گروه آزمایشی اصلی خود (علوم ریاضی و فیزیک، علوم انسانی، علوم تجربی)، به ثبت نام و شرکت در گروه های آزمایشی شناور (هنر و زبان های خارجی) اقدام نمایند. در سال 1400، 332 هزار و 99 داوطلب گروه آزمایشی علوم انسانی در جلسه آزمون حضور داشتند؛ در واقع، 28.1 درصد کل حاضران در جلسه آزمون 1400، داوطلبان گروه آزمایشی علوم انسانی بوده اند. چون الان یکی از معیارها این است که کنکورهای آزمایشی بررسی شود و خب از نظر سنجش هم منطقی است که وقتی تراز و رتبه خوب است پس این رتبه میتواند درست باشد. زیرا اساتید برجسته انتشارات چهارخونه ابتدا به بررسی مباحث درسی به صورت نکته به نکته می پردازند و سپس به حل تست های کنکور سال های گذشته و تست های تألیفی مهم می پردازند و شما به راحتی با استفاده از این بسته طلایی می توانید موفقیت خود را در کنکور تضمین کنید. به گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز، منصور کبگانیان عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: با توجه به اظهار نظرها و تعابیر غیر دقیق روزهای اخیر درباره مصوبه سنجش و پذیرش شورای عالی انقلاب فرهنگی، توسط برخی افراد که هیچگونه مسئولیتی در این شورا ندارند، لازم است مطالبی را اعلام نمایم.

البته آنلاین آکادمی خدمات آموزشی خودش رو به دانشآموزان از سال دهم تا کنکور ارائه میده و شما میتونید از سالها قبل از کنکور، هم در دروس مقطع تحصیلی خودتون موفق باشید و هم برای قبولی در آزمون کنکور برنامهریزی کنین. ما تو مقاله برنامه ریزی برای کنکور به صورت جامع به این موضوع پرداختیه ایم و سعی کرده ایم که اصول برنامه ریزی صحیح برای کنکور رو بهتون آموزش بدیم. همچنین تغییراتی در رابطه با پذیرش در رشته پزشکی لحاظ خواهد شد که چگونگی آن پس از تصویب اعلام خواهد شد تا متقاضیان شرکت در کنکور سراسری 1402 بتوانند بر اساس تغییرات به وجود آمده برنامه ریزی کنکور خود را تنظیم نمایند.

می گویند ریاضی کنکور 1400 سخت بود؛ خیلی سخت و برای همین نتوانستیم به سؤال ها پاسخ دهیم؛ اما آیا به راستی یک دانش آموز متوسط، حتی به دو سؤال ریاضی نیز نمی توانست پاسخ صحیح دهد و سایر سؤال های آن را رها کند؟ آن موقع شنیدهبودم که پارسالش یعنی کنکور ۹۹، یک عده با کارنامه قبلی خیلی ضعیف که دانشآموز خیلی ضعیفی هم بودند رتبه خوبی آوردند. با چنین انگیزیای بود که شروع کرد به جمعآوری عکسهای قدیمی، پوسترهای سینما، پرترههایی از زنان شهر نو، پرترهٔ خوانندگانی نظیر مهوش، قمرالملوک وزیری، داریوش رفیعی و دیگران و تصنیفات روز. حتی یادم هست که به فرماندار وقت هم التماس کردم که اینترنت شهر در آن روز قطع شود. پیش از آن که به روایت کنکور پارسال و جزییات تقلب کمسابقه بپردازیم، نگاهی به کارزارهای پرتکرار این روزها بخشی از واقعیت رخداده را روشن میکند؛ وضعیت (استوری) واتساپ و اینستاگرام ساکنان کهگیلویه در چند روز گذشته به طور گسترده به یک درخواست مشخص ختم میشود: «کنکور را سالم برگزار کنید.» آنها این درخواست خود را از استوری شبکههای مجازی و اجتماعی هم فراتر بردهاند و در چندین خبرگزاری هم با امضای مجازی، کارزارهایی را برای مقابله با تکرار اتفاق سال گذشته ایجاد کردهاند؛ کمپین «اتخاذ تدابیری برای جلوگیری از تکرار تقلب در کنکور ۱۴۰۱» در خبرگزاری فارس نزدیک به ۱۰ هزار امضا دارد و در وبسایت «کارزار» هم چندین کمپین و درخواست مشابه ایجاد شده است.

  هشدار مرسدس بنز در مورد قطع روابط اقتصادی با چین

اینها البته تنها کمپینهای مرتبط با کنکور سراسری نیست و در این خبرگزاریها نزدیک به ۲۰ کارزار دیگر هم با عناوینی چون «نمرات عجیب دانشآموزان در کنکور ۱۴۰۰ پیگیری شود»، «درخواست پیگیری عوامل گروه تقلب در کنکور سراسری ۱۴۰۰» و «رسیدگی به تقلب سازماندهیشده در کنکور تجربی ۱۴۰۰» هم دیده میشود؛ با این همه درخواست و کارزار و امضا اما تاکنون نه تنها رسانهای به این پرونده نپرداخته که حتی مسئولان هم به طور رسمی و علنی روایت از ماجرا ارائه نکردهاند. نخ قصهای که در این گزارش و تحقیق از کهگیلویه آغاز شده اما به استانهای دیگری هم کشیده میشود؛ کرمان، ایلام و شاید استانهایی بیش از انگشتان یک دست: تقلبی گسترده و کمسابقه در کنکور سراسری ۱۴۰۰ که به جلسات مسئولان کشوری، دستگیری برخی عاملان و حتی تغییر در شیوه برگزاری کنکور هم کشیده شده اما همچنان بسیاری از متقلبان در دانشگاههای دولتی به تحصیل پزشکی و دندانپزشکی و داروسازی مشغولند. رضا میگوید در همین شهر کوچک اطراف سیرجان بیش از هشت نفر با شرایط مشابه را میشناسد که همه پزشکی و دندانپزشکی کرمان قبول شدند. بنابراین آزمون های آزمایشی فرصت خیلی خوبیه تا از سال یازدهم با روند آزمون دادن آشنا بشید، به شرایط آزمون عادت کنید و بتونید تکنیک های مدیریت آزمون و مدیریت زمان در آزمون رو هم یاد بگیرید.

کتاب برنامه ریزی با دوربین مداربسته با ویژگی های منحصر به فردش می تونه بهترین انتخاب برای شما باشه. برنامه ریزی با دوربین مداربسته اصول برنامه ریزی کردن رو به بهترین شکل به شما آموزش میده و باعث میشه مطالعه شما نظم مشخصی پیدا کنه و با روش های خاصی باعث افزایش سرعت مطالعه شما هم میشه. برنامه دقیقی به دانشآموزان داده میشود تا بهصورت آفلاین تا روز قبل از کنکور مطالب جمعبندی را مطالعه و مشاهده کنند. «من اطلاع دقیقی درباره کنکور سراسری ندارم اما روند طراحی پرسش کنکورهای دکتری و ارشد به این صورت است که ابتدا سنجش با نامهای کاغذی در پاکتی مخصوص (هیچ مرحلهای به صورت ایمیل یا ارسال فایل در پیامرسانهای مجازی نیست) از حدود ۳۰-۲۰ نفر از چهرههای شاخص هر درس درخواست طراحی پرسش میدهد. بدون شک، در یک آزمون مهم ملی، باید تعدادی از سؤال ها دشوار باشد تا بتواند به درستی سطح علمی داوطلبان را بسنجد؛ اما آیا واقعاً تمامی سؤال های یک درس دشوار هستند یا تعدادی از داوطلبان برخی از درس­ها را رها می کنند و در سر آزمون هم، بدون دانش لازم، به سؤال های همان درس پاسخ می­دهند؟

ابتدا بیعانهای یا پیشپرداختی داشتند که دست کم ۱۰ میلیون تومان بود و در مرحله بعد هم برای دریافت هندزفری مخصوص و کارتی که کار تلفن همراه را انجام میداد، هزینهای از ۲۰ میلیون تومان به بالا پرداخت کردند. حتی برای آزمونهای نهایی هم این روند اتفاق میافتد؛ یعنی تعدادی قبل از اینکه ما به حوزه آزمون نهایی برسیم سوالات را داشتند. صدای یکی از این افراد هم با برنامهای از قبل تعیینشده در اختیار خبرنگار نویسنده این گزارش قرار میگیرد که محتوای آن را دیگر اطلاعات و اسناد هم تایید میکند. یکی از این افراد که نام و صدایش نزد خبرنگار «اعتماد» محفوظ میماند، ماجرا را به این صورت توضیح میدهد: «اگر خودتون همون لیست معروف رو نگاه کنید؛ حتما شما که تحقیق میکنید میدونید لیستی از همه کسایی که تقلبکردن منتشر شده و همه مردم این شهر هم اون لیست رو دارن، در اون لیست میبینید که چندین نفر از فامیل و طایفه ما بودند. برنامه ریزی کردن اصولی داره که شما باید اون اصول رو یاد بگیرید و بهش عادت کنید تا تو سال کنکور بتونید با نظم و برنامه ریزی لازم پیش برید و بتونید به بودجه بندی آزمون های آزمایشی برسید و از برنامه آزمون ها و اساتیدتون عقب نیفتید.

  کره‌شمالی چهار موشک بالستیک کوتاه برد به سمت دریای زرد شلیک کرد
سوزنچی گفت: با توجه به تغییرات پیشنهادی دروس عمومی از کنکور حذف میشود و تمرکز کنکور فقط بر روی دروس اختصاصی خواهد بود. سوزنچی ادامه داد: دروس عمومی از کنکور حذف می شود و به صورت کیفی و تشریحی خواهد بود؛ بنابراین دروس عمومی تستی نخواهد بود. از این مجموعه نقاشی کتابی به نام «یاد سبز» نیز به چاپ رسیدهاست که در آن به تعبیر شهروز نظری، عشقی کودکانه و ناسیونالیستی به قهرمان جمهوری جنگل قابل مشاهده است. شرح جامع ترین پلان برنامه ریزی تحصیلی کنکور تیم مشاوره مجموعه پرواز با بهره گیری از دانشجویان رتبه های برتر و اساتید مجرب و نامدار، جامع ترین پلان برنامه ریزی تحصیلی کشور را در سه فاز اقدام به طراحی نموده است. البته سطح تست های مجموعه کتاب های IQ سخت تر از نردبام هست. این عبارت های تاکیدی شامل مفاهیم بسیار مهم ذیل هستند: اینکه در درس زیست شناسی بسیار توانا باشید، سوالات زیست شناسی را به راحتی پاسخ بدهید و مطالب و نکاتش را به راحتی به یاد بیاورید، در پاسخ دهی به تست های زیست شناسی بسیار متمرکز و سریع با هوش و حافظه ی قوی باشید، از درک و تجزیه تحلیل بالایی در پاسخ به سوالات زیست شناسی برخوردار باشید، سوالات زیست شناسی برایتان هم آسان باشد و هم به آسانی آنها را به یاد بیاورید.

پیشنهاد میکنیم تعداد سوالات و هم چنین میزان زمانی که برای پاسخ دهی به سوالات اختصاص میدهید مطابق با کنکور سراسری باشد. سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: تاکنون از میان یک میلیون نفر داوطلب مجاز به انتخاب رشته تعداد ۱۲۸ هزار نفر در رشته های با آزمون کنکور ۱۴۰۰ انتخاب رشته خود را تکمیل کرده اند. در آزمون غربالگری چهاردهمین دوره المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی تعداد ۲ هزار و ۵۱۳ دانشجو از ۷۰ دانشگاه علوم پزشکی دولتی و آزاد شرکت داشتند که از این تعداد یک هزار و ۲۱۴ نفر زن و یک هزار و ۲۹۹ نفر مرد بودند.

درباره کنکور سراسری با توجه به تعداد به شدت کمتر درسها و همچنین اهمیت بیشتر آن و داوطلبان میلیونی، به نظر میآید که استانداردهای مراقبت از پرسشها بالاتر است و احتمالا لورفتن پرسشها هم ناچیز. در انتخاب های اولیه خود بهتر است به انتخاب رشته هایی بپردازید که رتبه کسب شده در آن بالاتر از سایر زیرگروه ها می باشد. این مفاهیم به ترتیب در قفسه ها وجود دارند و شما متناسب با روش های شهودی. راننده تاکسی با دو تماس تلفنی فیلم را در واتساپ دریافت میکند و بلافاصله هم دکمه پخش گوشیاش را میزند. مثلا برای مطالعه درس عربی که یک درس عمومی بود ابتدا قواعد درس را می خواند و سپس به پیاده کردن این قواعد در متن می پرداخت. اما در آزمون سراسری سال 99، 18.42 درصد داوطلبان درصد منفی و 31/70 درصد آنها نیز درصد صفر را در درس فیزیک کسب کرده اند و در سال 1400 نیز در همین درس، 24/71 درصد از داوطلبان، درصد منفی و 31/12 درصد از داوطلبان هم درصد صفر را کسب کرده اند. یعنی یا اصلاً به سؤال های این درس پاسخ نداده یا به خاطر تعداد پاسخ های غلطی که داشتند، درصد آنها صفر شده. بسته آموزش جامع دروس تخصصی پایه های دهم و یازدهم کنکور رشته تجربی شامل 4 درس ریاضی، فیزیک، شیمی و زیست شناسی می شود.