زمان انتخاب رشته مرحله تکمیل ظرفیت آزمون دستیاری اعلام شد

به گزارش ایسنا، پنجاهمین آزمون دستیاری تخصصی، روز پنج‌شنبه ۲۱ اردیبهشت ماه در ۲۵ رشته تخصصی برگزار شد؛ بیش از ۱۳ هزار نفر، متقاضی شرکت در این دوره از آزمون دستیاری تخصصی بودند که از این تعداد، حدود  ۱۰ هزار و ۶۰۰ نفر در جلسه آزمون حضور داشتند. نتایج نهایی پنجاهمین آزمون دستیاری تخصصی پزشکی در روز یکشنبه ۵ شهریور اعلام شد.

فرصت انتخاب رشته پنجاهمین آزمون دستیاری تخصصی برای بار سوم هم تمدید شد. بر این اساس، داوطلبان  از ساعت ۸ صبح چهارشنبه، ۲۸ تیر تا ساعت ۲۴ روز پنج‌شنبه ۲۹ تیر ماه برای انتخاب رشته فرصت داشتند. 

بیش از ۷۰۰۰ نفر مجاز به انتخاب رشته در پنجاهمین آزمون دستیاری رشته‌های تخصصی شدند و در مرحله تکمیل ظرفیت پنجاهمین آزمون دستیاری تخصصی، تکلیف ظرفیت خالی ۱۳۳۰ نفری دانشگاه‌های علوم‌پزشکی مشخص می‌شود. داوطلبان برای اطلاع از وضعیت ظرفیت خالی دانشگاه‌های علوم‌پزشکی می‌توانند به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی مراجعه کنند. 

انتهای پیام

منبع: https://www.isna.ir/news/1402062918238/%D8%B2%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%AE%D8%A7%D8%A8-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D9%85%D8%B1%D8%AD%D9%84%D9%87-%D8%AA%DA%A9%D9%85%DB%8C%D9%84-%D8%B8%D8%B1%D9%81%DB%8C%D8%AA-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86-%D8%AF%D8%B3%D8%AA%DB%8C%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%A7%D8%B9%D9%84%D8%A7%D9%85-%D8%B4%D8%AF

مرکز سنجش آموزش پزشکی با انتشار اطلاعیه‌ای، جزئیات انتخاب رشته‌محل درمرحله تکمیل ظرفیت پنجاهمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی را اعلام کرد.

فرصت اولیه انتخاب رشته آزمون دستیاری از صبح یکشنبه، ۱۱ تیر ماه آغاز شد و تا ساعت ۲۴ شنبه، هفدهم تیر ماه ادامه داشت. پس از اتمام فرصت انتخاب رشته، فرصت مجدد و ویرایش انتخاب رشته‌محل پنجاهمین آزمون دستیاری تخصصی از ساعت ۱۰ صبح روز چهارشنبه ۲۱ تیر ماه آغاز شد و تا ساعت ۸ صبح روز یکشنبه ۲۵ تیر ماه ادامه داشت.

به گزارش ایسنا، داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته محل بوده‌اند اما هنگام نتایج مرحله نهایی مردود اعلام شده‌اند یا به هر دلیلی موفق به انجام انتخاب رشته محل نشده‌اند، می‌توانند در مرحله تکمیل ظرفیت نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند. بر این اساس، فرصت انتخاب رشته مرحله تکمیل ظرفیت ْزمون دستیاری از روز دوشنبه ۳ مهر ماه آغاز می‌شود و تا روز جمعه ۷ مهر ماه ادامه دارد.

  کره شمالی در پاسخ بیانیه واشنگتن بازدارندگی نظامی خود را تقویت می‌کند

داوطلبانی که با استفاده از سهمیه استعداد درخشان و استریت معدل و … در پنجاهمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی پزشکی شرکت کرده‌اند، چنانچه تا پایان شهریور ماه سال جاری فارغ‌التحصیل شده باشند، مجاز به انتخاب رشته محل هستند. در غیر اینصورت، شرکت این افراد در این مرحله تکمیل ظرفیت تخلف محسوب می‌شود و براساس قوانین با آنها برخورد خواهد شد.

براساس رای صادره در نود و یکمین نشست شورای آموزش پزشکی و تخصصی مورخ ۱۹ آبان ۹۸، داوطلبان با توجه به نمره و حدنصاب مرحله اصلی هر رشته محل، مجاز به انتخاب آن رشته محل هستند. هر داوطلب در فرم انتخاب رشته‌محل خود قادر است تنها رشته محل‌هایی را مشاهده کند که نمره حد نصاب لازم را کسب کرده باشد .کسب حد نصاب لازم در هر رشته محل به منزله پذیرش نهایی نیست و پذیرش نهایی براساس قوانین و مقررات مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته‌محل است.

داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته‌محل‌های مربوط به سهمیه مناطق محروم هستند در صورت علاقه‌مندی به انتخاب رشته محل‌های مذکور می‌بایست براساس جدول شماره ۱ دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌محل نیاز دانشگاه‌های علوم پزشکی در هر رشته، جهت سپردن تعهد به مناطق محروم استان‌های محل استقرار آن دانشگاه ها اقدام به انتخاب رشته‌محل کنند.