ستاد‌های مردمی امسال کار خدمت رسانی به زائران را تسهیل کردند

اسماعیلی با تاکید براینکه تکلیف سفر‌های عمره نیز باید هرچه سریعتر مشخص شود، گفت: با جمع بندی آسیب شناسی‌های انجام شده در جلسه آینده شورایعالی حج، یک پیشنهاد عملی با هدف حل مشکلات فعلی ارائه شود.

همچنین حمیدرضا محمدی معاون عتبات سازمان حج در این نشست اعلام کرد: از میان ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار نفری که در سامانه سماح ثبت نام کرده اند بیش از ۲ میلیون و ۸۱۰ هزار نفر حق بیمه خود را پرداخت کردند.

در این نشست وحید صفاری مسئول ستاد اربعین سازمان حج و زیارت درباره اقدامات این ستاد، حجت الاسلام والمسلمین حمید احمدی رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین در باره فعالیت‌ها و برنامه‌های این کمیته در مراسم امسال، نماینده شرکت بیمه میهن درباره خدمات رسانی به زائران در ایران و عراق و سید علی مرعشی رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت درباره خدمات پزشکی و درمانی ارائه شده در مراسم اربعین گزارش دادند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: تدابیر و برنامه ریزی‌های صورت گرفته در سطح دولت و ستاد‌های مردمی امسال کار خدمت رسانی به زائران را تسهیل کرده است و با این ابتکارات مشکلات بسیاری برطرف شد.

وی تاکید کرد: ایجاد وضعیت بهتر برای زائران در سفر‌های زیارتی و توجه به بعد فرهنگی و حفظ شأن و کرامت زوار از اولویت‌های مجموعه حج و زیارت است.

در ادامه این نشست، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: تدابیر و برنامه ریزی‌های صورت گرفته در سطح دولت و ستاد‌های مردمی امسال کار خدمت رسانی به زائران را تسهیل کرده است و با این ابتکارات مشکلات بسیاری برطرف شد.

  جنگ اوکراین و تلاش ترکمنستان برای جایگزینی گاز روسیه در اروپا

وی بااشاره به نحوه راهبری مراسم اربعین در ایران و عراق تاکید کرد: برای آنکه مشکلی پیش نیاید و خدمات بهتری به زائران ارائه و کار‌ها روان‌تر و بهتر انجام شود، اطلاع رسانی و هماهنگی بیشتر ضروری است.

وی ابراز امیدواری کرد: مراسم اربعین که به برکت خون شهدا شاهد و حضور ارادتمندان حسین بن علی و اهل بیت (علیهم اسلام) است، با شکوه‌تر و قوی‌تر از گذشته استمرار یابد.

 

منبع: https://www.iribnews.ir/fa/news/3968688/%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%AF%D9%85%DB%8C-%D8%A7%D9%85%D8%B3%D8%A7%D9%84-%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D8%AE%D8%AF%D9%85%D8%AA-%D8%B1%D8%B3%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%A8%D9%87-%D8%B2%D8%A7%D8%A6%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%B1%D8%A7-%D8%AA%D8%B3%D9%87%DB%8C%D9%84-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86%D8%AF

وی همچنین از نقش حمایتی و راهبری نماینده، ولی فقیه در امور حج و زیارت و پشتیبانی‌ها از فعالیت‌های سازمان حج و زیارت قدردانی و ابراز امیدواری کرد که با سیاست گذاری و راهبری مناسب بتوان درحوزه اربعین تحول ایجاد کرد.

ستاد‌های مردمی امسال کار خدمت رسانی به زائران را تسهیل کردند ستاد‌های مردمی امسال کار خدمت رسانی به زائران را تسهیل کردند ستاد‌های مردمی امسال کار خدمت رسانی به زائران را تسهیل کردند

در ادامه این نشست، نماینده، ولی فقیه در امور حج و زیارت مراسم پیاده روی امسال را در طول تاریخ بی سابقه توصیف کرد و گفت: به یاری خدا مردم سرفراز عراق میزبان بزرگترین حرکت آئینی در جهان هستند و به برکت وجود امام حسین (ع) بزرگترین اجتماع بشری در این سرزمین شکل می‌گیرد.

وی افزود: موج بازگشت زائران ایرانی سه روز آینده ارزیابی می‌شود بنابراین هماهنگی و آمادگی‌های لازم در بخش‌های مختلف ضروری است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با قدردانی از مجموعه فعالیت‌های انجام شده در قالب ستاد مرکزی اربعین، اظهار کرد: ظرفیت‌های مردمی بالایی در حوزه اربعین وجود دارد که می‌توان از آن استفاده کرد.