سوم مهرماه؛ آغاز سال تحصیلی دانشگاهها

وی در این زمینه خاطرنشان کرد: در سال گذشته و بعد از تعطیلی دانشگاه‌ها به دلیل شیوع کرونا برخی ساختار‌ها آسیب دیده بود. برخی از خوابگاه‌های خودگردان تغییر کاربری داده بودند و آزمایشگاه‌ها، سلف سروریس‌ها و سالن‌های ورزشی دچار مشکلاتی شده بودند.

وزیر علوم تاکید کرد:، چون امسال آزمون پذیرش دانشجویان به صورت دو نوبت برگزار شد و برای اولین بار تاثیر قطعی معدل را داشتیم و این اطلاعات با کمی تاخیر از آموزش و پرورش به سازمان سنجش ارسال شد، بالاجبار در خدمت ورودی‌های جدید از هفته سوم مهرماه خواهیم بود.

وزیر علوم آغاز سال تحصیلی دانشگاه‌ها را سوم مهرماه اعلام کرد و از حضور ورودی‌های جدید در دانشگاه‌ها در هفته سوم مهرماه خبر داد.

تفاوت بازگشایی دانشگاه‌ها نسبت به سال گذشته

وی تاکید کرد: فوق برنامه‌هایی پیش بینی شده و در سال جدید سعی می‌کنیم یک برنامه جامع آموزشی، پژوهشی، هنری و فرهنگی را داشته باشیم. سعی می‌کنیم علاوه بر فعالیت‌های آموزشی و علمی برای ۸۵ ساعت اوقات فراغت دانشجویان مان هم برنامه‌های متنوعی داشته باشیم.

منبع: https://www.iribnews.ir/fa/news/3973778/%D8%B3%D9%88%D9%85-%D9%85%D9%87%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%87-%D8%A2%D8%BA%D8%A7%D8%B2-%D8%B3%D8%A7%D9%84-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%D9%87%D8%A7

وی افزود: این تاریخ برای وروردی‌های جدید دوره کارشناسی و دانشجو معلمانی که از سوی آموزش و پرورش قرار است پذیرفته شوند و مصاحبه‌های علمی و گزینش دارند، فرق می‌کند، زیرا باید فرصتی را در اختیار آموزش و پرورش قرار دهیم تا این روند طی شود.

وزیر علوم ادامه داد: ارتباطات دانشجویان با کانون‌های فرهنگی، گروه‌ها، انجمن‌های علمی، تشکل‌های سیاسی و برنامه‌های فوق برنامه قطع شده بود که خوشبختاته با تجربه‌ای که از سال گذشته کسب شده در سال جدید ترمیم خواهد شد.

  راه یابی ۲۷۲ اثر و محصول در زمینه صنعت، کشاورزی، هنر و خدمات

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، محمدعلی زلفی گل، وزیر علوم تحقیقات و فناوری در حاشیه اجلاس روسای دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی در جمع خبرنگاران درباره زمان آغاز سال سوم مهرماه؛ آغاز سال تحصیلی دانشگاههاتحصیلی دانشگاه‌ها اظهار داشت: با توجه به اینکه اول مهرماه تعطیل است آغاز سال تحصیلی برای دانشگاه‌ها از سوم مهرماه خواهد بود.