شهریه مدارس غیردولتی اعلام شد

وی با بیان اینکه شهریه مدارس غیردولتی شامل شهریه مصوب، شهریه فوق برنامه درسی (اختیاری)، شهریه فوق برنامه مکمل (اختیاری) و شهریه تابستانی(اختیاری) است، گفت: مدارس غیردولتی که هنوز شهریه‌شان را اعلام نکردند، یک هفته کاری از امروز اجازه داده می‌شود تا شهریه را بارگذاری کنند وگرنه شهریه برای آنها همان شهریه سال گذشته‌شان لحاظ می‌شود. 

محمودزاده با بیان اینکه الگوی تعیین شهریه مدارس غیردولتی در شورای نظارت مرکزی تصویب و به مدارس ابلاغ می‌شود، افزود: در شهریه مدارس غیردولتی، شهریه ثابت و شهریه فوق برنامه به صورت جداگانه اعلام می‌شود؛ حداکثر ساعات اوقات فراغت در دوره ابتدایی ۶ ساعت، در دوره متوسطه اول ۸ ساعت، در دوره متوسطه دوم ۷ ساعت و هنرستان‌ها ۲ تا ۵ ساعت است. 

محمودزاده با اشاره به اینکه مدیران‌کل آموزش و پرورش استان‌ها باید نظارت جدی و گسترده بر فعالیت مدارس غیردولتی داشته باشند، افزود: مدارس غیردولتی فاقد ابلاغ شهریه امکان ثبت‌نام دانش‌آموزان در سامانه سیدا را ندارند و باید سریعاً اقدام کنند.

معاون وزیر آموزش و پرورش درباره آموزش زبان در مدارس غیردولتی بیان کرد: زبان در مدارس غیردولتی دو نوع است؛ یک نوع آموزش زبان خارجی است که در کتاب درسی است و اقدامات تقویتی و مکمل آن، فعالیت مدرسه‌ای است ولی اگر آموزش یک زبان است باید با هماهنگی یک آموزشگاه باشد.  

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و مشارکت‌های مردمی ، شهریه مدارس غیردولتی برای سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۲ را اعلام کرد.

وی با تأکید بر اینکه تلاش می‌کنیم تمام مدارس غیردولتی شناسنامه‌دار شوند، افزود: با همکاری معاونان تخصصی آموزش و پرورش، سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی و دانشگاه فرهنگیان دوره ۳۶۰ ساعته برای معلمان مدارس غیردولتی پیش‌بینی کرده‌ایم که منجر به کارت صلاحیت حرفه‌ای معلمان خواهد شد. 

  دعوت به همکاری از دانشمندان روسی برای انجام پروه‌های کلان و ملی در سازمان پژوهش‌ها

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و مشارکت‌های مردمی از رسانه‌ها خواست تا تخلف اندک مدارس غیردولتی را عادی سازی نکنند، افزود: سازمان مدارس غیردولتی، نظارت گسترده و جدی را پیش‌بینی کرده است و اگر مدرسه شهریه بیشتری اخذ کند باید هزینه اضافی را به خانواده‌ها برگرداند. 

وی با بیان اینکه سرانه نیروی انسانی، سرانه فضای فیزیکی و تجهیزاتی، ضریب کیفیت بخشی و فوق برنامه درسی و برنامه‌های مکمل در شهریه تعیین شده مدارس مد نظر قرار گرفته است، ادامه داد: شهریه فعالیت فوق برنامه و پرورشی مدارس غیر دولتی اختیاری است و البته اغلب والدین برای دریافت این برنامه‌ها فرزندان را در مدارس غیر دولتی ثبت نام می‌کنند.

 

محمودزاده به برنامه‌های اوقات فراغت برای دانش‌آموزان مدارس غیردولتی و هیأت امنایی اشاره کرد و گفت: جشنواره‌هایی با عناوینی چون کوله پشتی، اردوی راهیان پیشرفت، جشنواره ایران‌شناسی و مسابقات ورزشی در تابستان برگزار می‌کنیم که پایگاه‌هایی در مدارس غیردولتی و در مدارس هیأت امنایی فعال هستند همچنین ۱۸۱۲ مدرسه در قالب سامانه نورینو معاونت پرورشی، فعالیت‌های تابستانی را انجام می‌دهند و مابقی پایگاه‌هایی مدارس نیز در این سامانه ثبت اطلاعات می‌کنند.  

منبع: https://www.iribnews.ir/fa/news/3892526/%D8%B4%D9%87%D8%B1%DB%8C%D9%87-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D8%B3-%D8%BA%DB%8C%D8%B1%D8%AF%D9%88%D9%84%D8%AA%DB%8C-%D8%A7%D8%B9%D9%84%D8%A7%D9%85-%D8%B4%D8%AF

وی با بیان اینکه هزینه دوره‌ها توسط ۶۰ درصد مؤسسان و ۴۰ درصد معلمان مدارس غیردولتی تأمین می‌شود، گفت: این دوره‌های به صورت حضوری و آنلاین برگزار می‌شود که تاکنون برای ۱۹۵ هزار نفر دوره حضوری و برای ۲۲۵ هزار نفر دوره غیرحضوری برکزار شده است.

وی با بیان اینکه شهریه مدارس غیردولتی از اول مهر است و شامل شهریه فعالیت‌های تابستانی امسال نمی‌شود، اظهار کرد: به خانواده‌ها توصیه می‌کنم شهریه مدارس غیردولتی را در سامانه مشارکت‌ها مشاهده کنند و همچنین شهریه مدرسه با م‍ُهر اداره آموزش و پرورش در تابلوی اعلانات مدرسه نصب می‌شود؛ نکته دیگر اینکه یک نسخه الکترونیکی از قرارداد شهریه منعقد شده بین مؤسس و والدین در اختیار والدین قرار می‌گیرد. 

  کره شمالی موشک بالستیک شلیک کرد

به گزارش خبرگزاری صداو سیما ، رئیس سازمان مدارس و مراکز غیر دولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی وزارت آموزش و پرورش،  در نشستی خبری با موضوع شهریه مدارس غیر دولتی و توانمندسازی نیروی انسانی در مدارس غیر دولتی، گفت: ۳۸ درصد از شهریه تعیین شده برای هر مدرسه نیز طبق فوق برنامه است؛ فعالیت‌های تابستانی مدارس به شهریه ثابت اضافه می‌شود که این شهریه برای مهر ۱۴۰۳ـ۱۴۰۲ به بعد است و شامل حال فعالیت‌های امسال نمی‌شود.

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و مشارکت‌های مردمی با بیان اینکه ۷ ماه بررسی کارشناسی برای تصویب  الگوی شهریه مدارس غیردولتی صورت گرفته است، گفت: این الگو دارای شاخص‌های متعددی اعم از وضعیت نیروی انسانی، فضا، تجهیزات و برنامه‌های آموزشی است. 

 احمد محمودزاده با بیان اینکه امسال در فرمول شهریه مدارس غیر دولتی «نیروی انسانی» را همراه با لزوم «آموزش» این نیرو‌ها مد نظر قرار داده‌ایم، گفت: برای سال تحصیلی ۱۴۰۳ـ۱۴۰۲ میزان شهریه مصوب مدارس غیر دولتی از ۵ میلیون آغاز می‌شود و تا ۴۸ میلیون تومان است که فقط دو مدرسه ما مجاز به دریافت شهریه ۴۸ میلیون تومانی هستند.