صدور مجوز نمایش خانگی با ارشاد نیست که پاسخگو باشد

اسماعیلی در پاسخ به تماس تلفنی جعفر دهقان بازیگر سینما و گلایه وی از شرایط هنرمندان بازنشسته گفت: امروز با آقای زین العابدین که مدیر فارابی است برای حل مشکل شما صحبت خواهم کرد. امسال فیلم‌های جدیدی در آستانه تولید است و حتما در جلسه‌ای از شما دعوت خواهد شد تا در مجموعه‌های مختلف فارابی همکاری داشته باشید. مسائل مد نظر شما را آقای پورمحمدی دنبال خواهد کرد. از تلاش‌های خوب شما در این ۴۰ سال تشکر می‌کنم، خیلی از مفاهیم انقلابی اسلامی را با نمایش‌های درخشان شما یاد گرفته ایم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: انشاالله در روز‌های آینده کلنگ احداث یک شهر جدید به نام شهر هنر را در پرند خواهیم داشت. بحمدالله با همکاری بخش‌های مختلف دولت، وزارت راه و دستور موکد رئیس جمهور گام اول را محکم بر خواهیم داشت. در گام اول دو هزار و ۸۰۰ واحد را کلنگ‌زنی خواهیم کرد.

وی درباره دغدغه یک شهروند از طرح ساماندهی مُد و لباس افزود: در تهران و همه شهرستان‌ها مراکز عرضه مستقیم پوشاک راه اندازی می‌شود و با بنیاد برکت تفاهم نامه‌ای در وزارت فرهنگ امضا خواهیم کرد تا این‌کار به صورت ملی انجام شود. ۱۱ سکوی فروش لباس عفیفانه راه اندازی می‌شود. قرارگاه زیست عفیفانه با حضور رییس جمهور برگزار شد و بحث پوشش یکی از دستور کار‌ها بود که الحمدلله با حمایت رئیس جمهور و با میدان داری اصناف اتفاق مهمی رقم خواهد خورد. این کار در فروردین کلید خورده است و در ۱۲ مرکز استان فروشگاه‌ها برقرار شده اند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره گلایه‌ها از برخی فیلم‌ها که فاقد شئونات اسلامی است گفت: تعدادی زیادی از این فیلم‌ها در دولت قبل ساخته شده و مجوز نمایش آن‌ها داده شده بود، هم اکنون با تعداد زیادی فیلم روبرو هستیم که اشکالاتی دارد؛ نمایش خانگی زیر نظر وزارت ارشاد نیست که از آن دفاع یا آن را توجیه کند.

  حزب پاکستانی: رای دیوان بین المللی پیروزی ایران بر آمریکا است

صدور مجوز نمایش خانگی با ارشاد نیست که پاسخگو باشد
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پاسخ به گلایه شهروندی از بوشهر از وضع نمایش خانگی و مجوز دادن به برخی فیلم‌ها که فاقد شئونات اسلامی است، گفت: دغدغه شما را به صورت جدی پیگیری خواهم کرد که ان شاءالله بتوانیم بخش مهمی از آن را اصلاح کنیم. انتقاد شما وارد است، نمایش خانگی از سال ۹۹ مجموعه‌ای زیر نظر صدا و سیما تحت عنوان ساتراست و مجوز‌ها را دولت ارائه نمی‌دهد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دور دوم پاسخگویی برخط دولتمردان که در محل مرکز ارتباطات مردمی ریاست جمهوری حاضر و پاسخگوی سوالات مردم شد درباره گلایه یک شهروند از اختلال در سامانه سماح در اوج مراسم اربعین گفت: امسال بیش از پنج بار به رئیس سازمان‌حج برای سامانه سماح تذکر داده ام، دوستان توجیهاتی به علت تعداد ثبت‌نام‌ها داشته‌اند که بخشی از آن‌ها قابل قبول بود، ولی درخواست کرده‌ام گروه کارشناسی جدید شکل گیرد و از چند متخصص حوزه فناوری‌های نو دعوت شود تا مشکل این سامانه برای همیشه حل و فصل و برای سال آینده این مشکلات به حداقل خود برسد.

وی افزود: امسال زائرانی بودند که به خاطر ثبت نام کردن دچار مشکلاتی شدند. همه کسانی که به سفر اربعین مشرف می‌شوند باید بتوانند در اسرع وقت ثبت نام کنند این قول را می‌دهیم که سال آینده سامانه سماح با کمترین مشکل در خدمت زائران باشد. روز گذشته از حدود ۳ میلیون نفری که در سامانه ثبت نام‌کرده بودند در پژوهشگاه فرهنگ و هنر نظر سنجی صورت گرفت و نتیجه نظر سنجی به استحضار آقای رئیسی رئیس جمهور خواهد رسید.

  به سمت حذف کنکور حرکت می‌کنیم/سوابق تحصیلی داوطلبان از شنبه در سایت آموزش و پرورش منتشر می‌شود

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: ۵۰۰ طرح مهم نیمه تمام داریم و بنای دولت این است که این طرح‌ها را به سرانجام برساند.

اسماعیلی با بیان اینکه نمایش خانگی زیر نظر وزارت ارشاد نیست که از آن دفاع و یا آن را توجیه کند، گفت: اعضای شورای پروانه نمایش و ساخت سازمان سینمایی را تغییر داده‌ایم و جمع منسجمی شکل گرفته است که بخش عمده اصلاحات را انجام خواهد داد.

وی افزود: اخیرا هم شورای انقلاب فرهنگی به این موضوع ورود کرده و آیین نامه‌های دقیق برای نظارت ارائه شده است. به زودی این آیین نامه جدید ارائه خواهد شد و این آیین نامه‌ها منطبق بر شارع مقدس است.

اسماعیلی در پاسخ به این سوال که چه تعداد زائر در صف انتظار حج هستند، گفت: عددی که اکنون برای صف حج عمره داریم حدود ۵ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر و برای حج تمتع بیش از یک میلیون نفر است. با همکاری نهاد‌های مختلف و قولی که بانک مرکزی درباره بحث تخصیص ارز داده آماده اعزام زائران حج عمره در ماه‌های آینده هستیم. برای حل مشکلات ارزی با بانک مرکزی در حال مذاکره هستیم به محض اینکه منابع تخصیص پیدا کند سازمان حج و زیارت کار اعزام زائرین را آغاز خواهد کرد. تلاش می‌کنیم حداکثر ظرفیت را به‌کار بگیریم و بتوانیم در یک مدت سه چهار سال، بخش مهمی از تشرف زائران را حل کنیم.

منبع: https://www.iribnews.ir/fa/news/3972599/%D8%B5%D8%AF%D9%88%D8%B1-%D9%85%D8%AC%D9%88%D8%B2-%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%D8%AE%D8%A7%D9%86%DA%AF%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D8%A7%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA-%DA%A9%D9%87-%D9%BE%D8%A7%D8%B3%D8%AE%DA%AF%D9%88-%D8%A8%D8%A7%D8%B4%D8%AF

وی افزود: درباره گلایه شما از برخی فیلم‌ها که فاقد شئونات اسلامی است باید بگویم که تعدادی زیادی از این فیلم‌ها در دولت قبل ساخته شده و مجوز نمایش آن‌ها داده شده بود، هم اکنون با تعداد زیادی فیلم روبرو هستیم که اشکالاتی دارد.

  مهلت ثبت نام کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه فرهنگیان امروز پایان می‌یابد

وزیر فرهنگ گفت: بخش مهمی از فیلم‌هایی که امسال فیلم برتر شد فیلم‌هایی از شهید باکری و شهید بروجردی بود. وضعیت فیلم‌های سینمایی بسیار خوب شده است. تغییراتی زیادی صورت گرفته البته برخی بخش‌ها در نمایش خانگی که مورد انتقاد شماست باید اصلاح شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه در پاسخ به گلایه یک کارمند سازمان اوقاف از تصویب نامه برقراری فوق العاده ویژه مشاغل تخصصی گفت: مجموعه‌های تابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی سال‌ها دچار ضعف حقوقی بود و باید به صورت اساسی اصلاح می‌شد. پیرو مذاکراتی که با سازمان اداری استخدامی داشتیم، مقرر شد ۵۰ درصد فوق العاده ویژه به کارکنان داده شود و این به مشاغل تخصصی اختصاص یافت به همین دلیل درصد بالایی مشاغل شامل این مصوبه شد. انشاالله برای کارکنان غیر تخصصی هم شرایط جدیدی را دنبال می‌کنیم و امیدوارم این تلاش به نتیجه برسد.
وی گفت: رییس جمهور دستور داده است سازمان امور استخدامی طرح کلان خود را برای ساماندهی حقوق کارکنان بیاورد تا شرایط نابسامان تفاوت‌های حقوقی بین کارکنان برای همیشه به یک علاج واقعی برسد.

رابعه اسکویی هم درباره مشکلات مسکن و معیشت خود نکاتی را مطرح کرد که اسماعیلی ضمن قول پیگیری گفت: به ۹۸ هزار نفری که عضو صندوق هنر بوده اند، پیامک داده شده تا در طرح ملی مسکن ثبت نام کنند. شما هم حتما در این طرح ثبت نام کنید.