ضرورت همگرایی و همدلی خانواده بزرگ آموزش و پرورش

وی در پایان، تدوین برنامه تحولی متناسب با انتظارات مختلف را ضروری دانست و خاطر نشان کرد: این به معنای پراکندگی برنامه‌ای نیست، بلکه بدین معناست که رویکرد‌ها و زوایای مختلف برنامه را اجرایی کنیم.

صحرایی با تاکید بر مطالعه دقیق برنامه ارائه شده وزرات آموزش و پرورش به مجلس، بیان کرد: برنامه‌ای که من به مجلس شورای اسلامی ارائه داده ام مربوط به شخص صحرایی نیست بلکه این برنامه با اتکا بر شما تنظیم شده است، آن را نقشه راه خود قرار داده و مطابق با آن عمل کنید.

وی بر اهتمام ویژه مدیران کل استان‌ها جهت افزایش ظرفیت پذیریش دانشگاه فرهنگیان به ۵۰هزار نفر در سال اشاره کرد و از مدیران حاضر خواست که گزارشی مبنی بر اقدامات انجام شده در راستای افزایش فضای تربیت معلم ارائه دهند.

وزیر آموزش و پرورش گفت: مشکلات باید از درون برطرف شود و راه برون رفت از مشکلات آموزش و پرورش، همگرایی و همدلی در درون خود است.

ضرورت همگرایی و همدلی خانواده بزرگ آموزش و پرورشبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، رضا مراد صحرایی در گردهمایی مشترک مدیران کل آموزش و پرورش ، سازمان نوسازی توسعه و تجهیز مدارس ، کانون پرورشی فکری کودکان و نوجوان و روسای استانی دانشگاه فرهنگیان ضمن تاکید بر همدلی و مشارکت بیش از پیش مدیران و معاونان این وزارتخانه، گفت: آموزش و پرورش با دو دسته چالش بیرونی و درونی مواجه است، تاکنون برای رفع این چالش‌ها تمرکز بر عوامل بیرونی بوده و بنده به عنوان معلمی که از کف روستا تا دانشگاه معلمی کرده ام، بار‌ها گفته ام راه برون رفت ما از مشکلات باید از درون برطرف شود و رفع مشکلات آموزش و پرورش، همگرایی و همدلی در درون خود است.

  کره شمالی ۲ موشک کروز شلیک کرد

وزیر آموزش و پرورش در ادامه تشکیل جلسات شورای آموزش و پرورش در ادارات و گفتگوبا معلمان جهت پیشبرد اهداف را مهم تلقی کردو محور اصلی این جلسات را ارائه گزارش و راهکار جهت رسیدن به تحول عنوان کرد.

صحرایی با تاکید بر اینکه معاونت‌های وزرات اموزش و پرورش باید ۱۰ برنامه تحولی که فعالیت‌های آن‌ها را از قبل متمایز می‌کند ارائه دهند تا تدوین بر اساس این رویکرد‌ها انجام گیرد، تصریح کرد: برنامه‌های تحولی، باید خارج از امور جاری باشند، بدین معنا که امور جاری در حال انجام باشند، تحول‌های اصلی هم در همین راستا به انجام برسند.

منبع: https://www.iribnews.ir/fa/news/3884305/%D8%B6%D8%B1%D9%88%D8%B1%D8%AA-%D9%87%D9%85%DA%AF%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D9%88-%D9%87%D9%85%D8%AF%D9%84%DB%8C-%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%88%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%A8%D8%B2%D8%B1%DA%AF-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D9%88-%D9%BE%D8%B1%D9%88%D8%B1%D8%B4

صحرایی ضمن اشاره به دوازده برنامه ارائه شده توسط آیت الله رئیسی در جهت ارتقای وزارت آموزش و پرورش، اظهار کرد: هر کدام از شما مدیران و معاونان، متولی حداقل یکی از این برنامه‌ها هستید، یکی از برنامه‌های مهم و فوری، اتمام رتبه بندی است که بررسی اعتراضات بصورت دقیق باید انجام گیرد که همکاری شما عزیزان را می‌طلبد.

وزیر کابینه دولت مردمی افزود: برنامه دیگر، استخدام آموزگاران ابتدایی است که همه باید جهت پیشبرد این امر به هم کمک کنیم علی الخصوص کلان شهر‌ها و این مهم نیازمند نظارت مشفقانه و موشکافانه‌ای است، زیرا بزرگترین سرمایه‌های انسانی توسط معلمین تربیت می‌شوند و اگر معلمی خود دچار سختی و مشکلات باشد، در امر تعلیم و تربیت نیز مشکل ایجاد خواهد شد.

وی با بیان اینکه مدیریت باید مبتی بر فرآیند باشد نه اشخاص، بیان کرد: در انجام پروژه ها، زمانی که مدیریت مبتی بر فرد باشد با خروج افراد، پروژه‌ها متوقف می‌شوند، نباید این پیش فرض را داشت که اگر افراد خاصی نباشند کار پیش نمی‌رود و نهایتا پروژه در سکون باقی می‌ماند.

  قیمت اسب عوامل موثر بر قیمت اسب اسب مزرعه سوارکاری پریدار | RoyalHorse