طرحی که اساتید آمریکایی آن را “حمام خون” نامیدند

دکتر گی ادعا می کند که سایر دانشگاه های دولتی با چالش های مشابهی روبرو هستند. برای مثال، ایالت پنسیلوانیا علیرغم توقف استخدام و سایر پس‌اندازها، امسال با کسری ۶۳ میلیون دلاری بودجه مواجه است. دانشگاه راتگرز در نیوجرسی بودجه های خود را کاهش داده و شهریه ها را افزایش داده است تا به کسری بودجه ۷۷ میلیون دلاری خود کمک کند.

او می‌گوید که احتمالاً یک سال دیگر را در کالج بگذراند تا وام‌های دانشجویی بیشتری دریافت کند.

ای. گوردون گی، رئیس دانشگاه ویرجینیای غربی گفت: «ما به سادگی حمایت مردم آمریکا را از دست داده ایم.” حذف تدریس زبان‌های خارجی نشانه ای از آینده در بسیاری از دانشگاه های دولتی است.»

به گفته مقامات دانشگاه، ۳۲ رشته از ۳۳۸ رشته دانشگاه تعطیل خواهند شد. این کاهش، ۱۴۷ دانشجوی کارشناسی و ۲۸۷ دانشجوی کارشناسی ارشد یا کمتر از ۲ درصد از ثبت نام دانشجویان را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

دانشگاه ویرجینیای غربی که شاخص‌ترین دانشگاه ایالت ویرجینیا است، به دلیل مشکلات پیش آمده در بودجه خود، اعلام کرده که دیگر زبان‌های خارجی را به دانشجویان خود تدریس نخواهد کرد. دولت آمریکا این طرح را “تحول” می‌نامد، اما برخی از اساتید از آن به عنوان “حمام خون” یاد می‌کنند.

کاهش بودجه بحث هایی را در مورد برخی از بزرگترین مسائل پیش روی آموزش عالی آمریکا برانگیخته است. این در حالی است که دانشجویان این کشور از تحصیل در رشته‌های علوم انسانی فرار می کنند و علاقه به زبان انگلیسی و زبان های جهانی در سطح ملی در حال کاهش است.

  برترین‌های آموزش دانشگاه تهران معرفی شدند

برخی از اعضای هیات علمی در مورگان‌تاون این اقدام دانشگاه ویرجینیای غربی راهی برای تسریع فرار مغزها می‌دانند. 

آدامز، ۱۸ ساله، گفت: بسیاری از دانشجویان دانشگاه واقعاً نگران هستند. برخی در حال بررسی انتقال به دانشگاهی دیگر هستند. اما بسیاری از دانشجویان در شرایط فعلی گیر افتاده‌اند. 

در اقدامی که دانشجویان و خانواده‌های آنها را شوکه کرد، دانشگاه ویرجینیای غربی هفته گذشته اعلام کرد که پیشنهاد اخراج ۱۶۹ عضو هیات علمی معادل ۷ درصد از اعضای هیات علمی در پردیس اصلی خود در مورگان‌تاون را دارد.

انتهای پیام 

منبع: https://www.isna.ir/news/1402052918263/%D8%B7%D8%B1%D8%AD%DB%8C-%DA%A9%D9%87-%D8%A7%D8%B3%D8%A7%D8%AA%DB%8C%D8%AF-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%A2%D9%86-%D8%B1%D8%A7-%D8%AD%D9%85%D8%A7%D9%85-%D8%AE%D9%88%D9%86-%D9%86%D8%A7%D9%85%DB%8C%D8%AF%D9%86%D8%AF

بنا بر اعلام رسانه‌های غربی، دولت آمریکا این طرح را “تحول” می نامد. اما برخی از اساتید از آن به عنوان “حمام خون” یاد می‌کنند.

دانشگاه ها چقدر باید برای این رشته‌ها هزینه کنند؟ آیا زمان آن رسیده است که در مورد آنچه دانشجویام واقعاً برای تحصیل نیاز دارند، انتخاب های سختی انجام دهیم؟در مورد کاهش اعتماد عمومی به ارزش آموزش عالی چه باید کرد؟

به گزارش ایسنا به نقل از نیویورک تایمز، کریستین آدامز یکی از دانشجویان دانشگاه ویرجینیای غربی، می‌خواهد در آینده خود یک وکیل مهاجرت یا کار باشد، وی قصد داشت در رشته‌ مطالعات چینی در دانشگاه ویرجینیای غربی با تاکید بر فراگیری زبان ماندارین تحصیل کند.اما با شروع سال دوم تحصیلی خود، متوجه شد که به عنوان بخشی از طرحی برای کاهش کسری بودجه ۴۵ میلیون دلاری از طریق اخراج اعضای هیات علمی و ادغام برنامه‌های دانشگاهی، دانشگاه ویرجینیای غربی قصد دارد که بخش زبان‌های جهانی خود را حذف کند. بنابراین رشته مورد علاقه این دانشجو از بین می‌رود.

  زمان توزیع کارت شرکت در دوازدهمین آزمون سنجش استاندارد مهارت‌های زبان فارسی اعلام شد