عربستان، بورسیه فضایی ارائه می‌کند

عمان نیز در حال برنامه ریزی برای ساخت یک فرودگاه فضایی است و کویت و بحرین در حال توسعه ماهواره‌های نانو هستند.

عربستان یک بورسیه جدید راه‌اندازی کرده که به دانشجویان بیشتری کمک می‌کند در رشته‌های مرتبط با فضا تحصیلات عالیه کسب کنند.

در عصر جدید فضایی، بسیاری از کشورهای عربی درگیر هستند و در حال حاضر امارات پیشرو است و دو فضانورد به ایستگاه فضایی بین‌المللی و یک کاوشگر به مریخ فرستاده است. این کشور قصد دارد یک فضاپیما را به سمت کمربند سیارکی بین مریخ و مشتری پرتاب کند.

عربستان سعودی اکنون برای ایجاد یک برنامه فضایی بلندمدت، جوانان بیشتری را تشویق می‌کند تا مشاغل فضایی را دنبال کنند و دانشمندان و مهندسان فضایی شوند.

هدف از این مشارکت، توانمندسازی نیروهای ملی و تحقق آرزوهای پادشاهی عربستان در اکتشاف فضایی است تا عربستان در عین حال همگام با پیشرفت‌های جهانی و دستیابی به اهداف کمیسیون و چشم‌انداز ۲۰۳۰ پادشاهی است. قدم بردارد.

در بیانیه‌ای از سوی عربستان آمده است: به منظور ارتقای توانمندی‌ها و پرورش شایستگی های ملی امیدوارکننده در زمینه‌های مرتبط با فضا، کمیسیون [ارتباطات، فضا و فناوری] متولی برنامه بورسیه برای تنوع بخشیدن به تخصص‌ها در این حوزه همکاری کرده است.

بر این اساس، به دانشجویان منتخب، بورسیه تحصیلی به ۲۰۰ موسسه آموزشی برتر جهان اعطا می‌شود تا موضوعاتی مانند نجوم و علوم فضایی، مهندسی هوافضا، اخترفیزیک، فیزیک نسبیت عام و کیهان‌شناسی، طراحی وسایل نقلیه، مهندسی هوانوردی و فضانوردی و مهندسی فضا را مطالعه کنند.

انتهای پیام

منبع: https://www.isna.ir/news/1402033120188/%D8%B9%D8%B1%D8%A8%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D9%88%D8%B1%D8%B3%DB%8C%D9%87-%D9%81%D8%B6%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D8%A6%D9%87-%D9%85%DB%8C-%DA%A9%D9%86%D8%AF

کشورهایی مانند امارات و عربستان سعودی هم به دنبال مشارکت در برنامه آرتمیس به رهبری ایالات متحده هستند که هدف آن بازگشت انسان به ماه و سپس فرستادن انسان به مریخ است.

  شرایط تحصیل در دوره دکتری دانشگاه شریف چیست؟

به گزارش ایسنا به نقل از نشنال نیوز، این بورسیه تحصیلی جدید پس از حضور ۸ روزه دو فضانورد عرب در ایستگاه فضایی بین‌المللی ایجاد شد.

چشم انداز ۲۰۳۰ عربستان سعودی مجموعه‌ای از اصلاحات اقتصادی است که به دنبال کاهش وابستگی این کشور به نفت و تنوع بخشیدن به اقتصاد آن با سرمایه گذاری در بخش‌های مختلف از جمله فضا است.