عربستان، بورسیه فضایی ارائه می‌کند

به گزارش ایسنا به نقل از نشنال نیوز، این بورسیه تحصیلی جدید پس از حضور ۸ روزه دو فضانورد عرب در ایستگاه فضایی بین‌المللی ایجاد شد.

بر این اساس، به دانشجویان منتخب، بورسیه تحصیلی به ۲۰۰ موسسه آموزشی برتر جهان اعطا می‌شود تا موضوعاتی مانند نجوم و علوم فضایی، مهندسی هوافضا، اخترفیزیک، فیزیک نسبیت عام و کیهان‌شناسی، طراحی وسایل نقلیه، مهندسی هوانوردی و فضانوردی و مهندسی فضا را مطالعه کنند.

در بیانیه‌ای از سوی عربستان آمده است: به منظور ارتقای توانمندی‌ها و پرورش شایستگی های ملی امیدوارکننده در زمینه‌های مرتبط با فضا، کمیسیون [ارتباطات، فضا و فناوری] متولی برنامه بورسیه برای تنوع بخشیدن به تخصص‌ها در این حوزه همکاری کرده است.

عمان نیز در حال برنامه ریزی برای ساخت یک فرودگاه فضایی است و کویت و بحرین در حال توسعه ماهواره‌های نانو هستند.

هدف از این مشارکت، توانمندسازی نیروهای ملی و تحقق آرزوهای پادشاهی عربستان در اکتشاف فضایی است تا عربستان در عین حال همگام با پیشرفت‌های جهانی و دستیابی به اهداف کمیسیون و چشم‌انداز ۲۰۳۰ پادشاهی است. قدم بردارد.

در عصر جدید فضایی، بسیاری از کشورهای عربی درگیر هستند و در حال حاضر امارات پیشرو است و دو فضانورد به ایستگاه فضایی بین‌المللی و یک کاوشگر به مریخ فرستاده است. این کشور قصد دارد یک فضاپیما را به سمت کمربند سیارکی بین مریخ و مشتری پرتاب کند.

چشم انداز ۲۰۳۰ عربستان سعودی مجموعه‌ای از اصلاحات اقتصادی است که به دنبال کاهش وابستگی این کشور به نفت و تنوع بخشیدن به اقتصاد آن با سرمایه گذاری در بخش‌های مختلف از جمله فضا است.

  سرک کشیدن به خوابگاه‌های زیرزمینی ادعایی/ تدبیر چاره ساز است نه صرفا اعتبار

انتهای پیام

منبع: https://www.isna.ir/news/1402033120188/%D8%B9%D8%B1%D8%A8%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D9%88%D8%B1%D8%B3%DB%8C%D9%87-%D9%81%D8%B6%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D8%A6%D9%87-%D9%85%DB%8C-%DA%A9%D9%86%D8%AF

عربستان یک بورسیه جدید راه‌اندازی کرده که به دانشجویان بیشتری کمک می‌کند در رشته‌های مرتبط با فضا تحصیلات عالیه کسب کنند.

کشورهایی مانند امارات و عربستان سعودی هم به دنبال مشارکت در برنامه آرتمیس به رهبری ایالات متحده هستند که هدف آن بازگشت انسان به ماه و سپس فرستادن انسان به مریخ است.

عربستان سعودی اکنون برای ایجاد یک برنامه فضایی بلندمدت، جوانان بیشتری را تشویق می‌کند تا مشاغل فضایی را دنبال کنند و دانشمندان و مهندسان فضایی شوند.