فردا؛ پایان فرصت مجدد انتخاب رشته آزمون دستیاری

فرصت مجدد انتخاب رشته‌محل پنجاهمین آزمون دستیاری صبح فردا به پایان می‌رسد.

داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته شده‌اند، می‌توانند  ۱۰۰ رشته‌محل در تمامی رشته‌های تخصصی انتخاب کنند. داوطلبانی که طرح خود را به پایان نرسانده‌اند، فقط مجاز به انتخاب رشته‌محل در رشته‌های تخصصی «بیهوشی» و «طب اورژانس» هستند. به عبارت دیگر تمام داوطلبان به جز افرادی که طرح خود را به پایان نرسانده‌اند، می‌توانند در تمام رشته‌های تخصصی، رشته‌محل انتخاب کنند.

به گزارش ایسنا، فرصت مجدد و ویرایش انتخاب رشته‌محل پنجاهمین آزمون دستیاری تخصصی از ساعت ۱۰ روز چهارشنبه، ۲۱ تیر آغاز شده و تا ساعت ۸ صبح روز یکشنبه، ۲۵ تیر ماه ادامه دارد.

بنابر اعلام معاونت آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی؛ بیش از ۷۰۰۰ نفر مجاز به انتخاب رشته شده‌اند. ظرفیت پذیرش پنجاهمین دوره آزمون دستیاری تخصصی نسبت به دوره چهل و نهم افزایش یافته و به ۴ هزار و ۶۰۵ نفر رسیده است. ظرفیت پذیرش آزمون دستیاری تخصصی در دوره چهل و نهم، معادل ۴ هزار و ۳۱۳ نفر بود. بررسی‌ها نشان می‌دهد که بیشترین ظرفیت پذیرش متعلق به رشته «داخلی» است که ۵۹۸ نفر در این رشته تخصصی پذیرفته می‌شوند و همچنین رشته «جراحی قفسه صدری» با ظرفیت پذیرش ۵ نفر، کمترین میزان ظرفیت را از آن خود کرده است.

انتهای پیام

منبع: https://www.isna.ir/news/1402042415052/%D9%81%D8%B1%D8%AF%D8%A7-%D9%BE%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D9%81%D8%B1%D8%B5%D8%AA-%D9%85%D8%AC%D8%AF%D8%AF-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%AE%D8%A7%D8%A8-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86-%D8%AF%D8%B3%D8%AA%DB%8C%D8%A7%D8%B1%DB%8Cمرکز سنجش آموزش پزشکی، فرصت مجدد انتخاب رشته‌محل پنجاهمین آزمون دستیاری را در روز دوشنبه، ۱۹ تیر ماه اعلام کرد. پیش از اعلام فرصت مجدد انتخاب رشته‌محل، دکتر محمدمهدی نوروز شمسی، رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی در گفت‌وگویی با خبرگزاری دانشجویان ایران اعلام کرده بود: فرصت مجدد انتخاب رشته و ویرایش انتخاب رشته‌محل پنجاهمین آزمون دستیاری رشته‌های تخصصی از ظهر روز چهارشنبه، ۲۱ تیر ماه آغاز می‌شود و تا ظهر روز شنبه ۲۴ تیر ماه ادامه دارد. 

  صدور مجوز اجرای ۱۱۴ عنوان دوره آموزش تقاضا محور
پنجاهمین آزمون دستیاری تخصصی، روز پنج‌شنبه ۲۱ اردیبهشت ماه در ۲۵ رشته تخصصی برگزار شد. بیش از ۱۳ هزار نفر، متقاضی شرکت در این دوره از آزمون دستیاری تخصصی بودند که از این تعداد، حدود ۱۰ هزار و ۶۰۰ نفر در جلسه آزمون حضور داشتند.