مدرسه تابستانه مهارت در انزلی برگزار می شود

حمید ربیعی‌زاد در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: در بهار امسال ۵۴ هزار و ۲۸۹ نفر/ ساعت آموزش‌های فنی و حرفه‌ای به جامعه هدف از اقشار مختلف ارائه شد که این مهارت‌ها در کارگاه های برق، مکانیک، تعمیر پکیج و کشاورزی و در ۹ حرفه تعریف می‌شود.

وی عنوان کرد: تلاش می‌شود تا دوره های مهارتی براساس نیاز جامعه و بازار کار باشد تا افراد پس از طی دوره بتوانند آموخته‌های خود را در راه اشتغال پایدار و کسب درآمد مورد استفاده ‌کاربردی قرار دهند.

رئیس آموزش فنی و حرفه‌ای بندرانزلی با بیان اینکه این طرح با عنوان مدرسه تابستانه مهارت همزمان با سراسر کشور در این شهرستان اجرا می شود، گفت: مدرسه تابستانه مهارت طی سه ماه از پانزدهم تیرماه لغایت پانزدهم شهریورماه سال جاری برگزار می شود.

ربیعی‌زاد تاکید کرد: این دوره آموزشی در دو بخش دولتی و آموزشگاه‌های آزاد و برای دانش آموزان ۱۲ تا ۱۸ ساله و به صورت رایگان برگزار می شود و تمامی ظرفیت های آموزشی دو مرکز آموزش فنی و حرفه ای بندر انزلی و شهرک صنعتی حسن رود در سه ماهه تابستان به آموزش های مدرسه تابستانه مهارت اختصاص داده شده است.

ربیعی زاد در ادامه افزود: به منظور ایفای نقش موثر در هدایت شغلی و تحصیلی کودکان و نوجوانان دانش آموز با بهره‌مندی از ظرفیت‌های متقابل سازمان‌های متولی در جهت افزایش مهارت آموزی، عدالت آموزشی، توانمندسازی اقتصادی، سرمایه‌گذاری علمی و توسعه کمی و کیفی خدمات به گروه‌های مخاطب با تاکید بر دانش آموزان کم بضاعت تفاهم نامه‌ای بین هفت دستگاه منعقد شده است.

  آمریکا شلیک موشک بالستیک از سوی کره شمالی را محکوم کرد

وی افزود: از این میزان ساعت آموزشی دانش آموختگان و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی با ۲۵ کارآموز ثبت نام شده بالغ بر ۴۲۳۸ نفر/ساعت آموزش را دریافت کردند.

انتهای پیام

منبع: https://www.isna.ir/news/1402042515953/%D9%85%D8%AF%D8%B1%D8%B3%D9%87-%D8%AA%D8%A7%D8%A8%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86%D9%87-%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D9%86%D8%B2%D9%84%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%DA%AF%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D9%85%DB%8C-%D8%B4%D9%88%D8%AF

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای شهرستان بندرانزلی تاکید کرد: طبق تفاهم‌نامه با اداره زندان‌ها، دوره های مهارتی برای زندانیان در حرفه های مورد تقاضای اداره زندان ها انجام می شود که در این مدت بیش از ۱۳ هزار و ۵۹۸ نفر/ساعت آموزش به این قشر در حرفه‌های برق، مکانیک و کشاورزی ارائه شد.

ایسنا/گیلان رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای بندرانزلی با بیان اینکه در بهار امسال ۵۴ هزار و ۲۸۹ نفر/ ساعت آموزش‌های فنی و حرفه‌ای به جامعه هدف ارائه شد، گفت: از ۱۵ تیرماه لغایت ۱۵ شهریورماه سالجاری مدرسه تابستانه مهارت برای دانش آموزان ۱۲ تا ۱۸ ساله برگزار می شود.

ربیعی‌زاد با اشاره به این‌که دوره‌های آموزشی و مهارت آموزی برای همه اقشار و در سنین مختلف براساس توانمندی و علاقه‌ای که دارند اجرا می‌شود، تصریح کرد: دانش‌آموزان، دانشجویان، زنان خانه‌دار، شاغلین بنگاه‌های اقتصادی، ساکنین مناطق روستایی هم‌چنین ساکنین سکونتگاه‌های غیررسمی از جمله جامعه هدف در دوره‌های مهارت آموزی فنی و حرفه‌ای هستند.

وی خاطرنشان کرد: این دستگاه‌ها شامل فنی و حرفه‌ای، کمیته امداد، تعاون، آموزش و پرورش، دانشگاه آزاد اسلامی، سازمان بسیج سازندگی هم‌چنین صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران است.