مرکز آزمون زبان روسی دانشگاه علامه‌طباطبائی افتتاح شد

وی در ادامه با اشاره به ظرفیت‌های دانشگاه علامه‌طباطبائی، بیان کرد: این دانشگاه، بزرگترین دانشگاه تخصصی علوم انسانی در ایران و غرب آسیا است، بنابراین زمینه همکاری‌های دانشگاه علامه‌طباطبائی با دانشگاه فدرال کازان بیشتر در حوزه علوم انسانی خواهد بود.

انتهای پیام 

منبع: https://www.isna.ir/news/1402040401889/%D9%85%D8%B1%DA%A9%D8%B2-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86-%D8%B2%D8%A8%D8%A7%D9%86-%D8%B1%D9%88%D8%B3%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%B9%D9%84%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%B7%D8%A8%D8%A7%D8%B7%D8%A8%D8%A7%D8%A6%DB%8C-%D8%A7%D9%81%D8%AA%D8%AA%D8%A7%D8%AD-%D8%B4%D8%AF

رئیس دانشگاه علامه طباطبائی تاکید کرد: همچنین رشته‌ای مانند مطالعات منطقه‌ای که در موسسه آموزش عالی بیمه اکو این دانشگاه که به زبان انگلیسی تدریس می شود، امکان تبادل دانشجو در این رشته را فراهم می کند.

رئیس دانشگاه علامه طباطبائی از آمادگی این دانشگاه برای گسترش فعالیت‌های مشترک با دانشگاه فدرال کازان روسیه خبر داد و گفت: افتتاح مرکز آزمون زبان روسی در دانشگاه علامه‌طباطبائی می تواند به توسعه ارتباطات دو دانشگاه کمک کند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه دانشگاه علامه طباطبایی، دکتر معتمدی تاکید کرد: مرکز آزمون زبان روسی که با همکاری دانشگاه فدرال کازان، در دانشکده ادبیات فارسی و زبان‌های خارجی دانشگاه علامه‌طباطبائی راه‌اندازی شد نشان داد که تعاملات و همکاری‌ها می‌تواند به صورت جدی عملیاتی شود و دو دانشگاه از مزایای آن بهره‌مند شوند.

دکتر معتمدی با تاکید بر اینکه کلید گسترش فعالیت‌های مشترک، امکان گفت‌وگو و تعامل علمی بین استادان دانشگاه‌ها با یکدیگر است، افزود: گسترش فضای مجازی و امکان ارتباط از طریق سامانه های مجازی شرایطی را فراهم کرده است تا استادان بتوانند در قالب وبینارها و نشست‌های مجازی با هم تعامل و گفت‌وگو داشته باشند. 

وی با اشاره به انتشار ده‌ها مجله تخصصی در دانشگاه علامه‌طباطبائی، گفت: ما آمادگی برگزاری دوره‌های مشترک و انجام پژوهش‌های علمی مشترک را با دانشگاه فدرال کازان داریم. همچنین در بیشتر کشورهایی که ما با آنها تعامل علمی داریم، رشته‌های زبان فارسی دایر است، ما آمادگی راه‌اندازی و آموزش رشته زبان فارسی در این دانشگاه را نیز داریم.

  ارسال ۷۰۰ میلیارد تومان تجهیزات آموزشی به مدارس کشور
دکتر معتمدی ادامه داد: الگوهای موفقی از تعاملات بین‌المللی با دانشگاه‌های دیگر داریم که برخی از آنها در گسترش ارتباط با دانشگاه کازان هم قابل انجام است. به عنوان مثال در حال حاضر دانشجویان رشته زبان روسی ما یک ترم در دانشگاه‌های روسیه و دانشجویان زبان فارسی دانشگاه‌های روسیه یک ترم را در دانشگاه دانشگاه علامه‌طباطبائی آموزش می بینند، این الگو می تواند در دانشگاه کازان هم پیاده شود.

به گزارش ایسنا، دکتر عبدالله معتمدی در آیین گشایش مرکز آزمون زبان روسی(تورفل) گفت: رابطه راهبردی که بین دو کشور ایران و روسیه وجود دارد شرایطی را فراهم می‌کند که ما بتوانیم فعالیت‌های علمی و تعاملات دانشگاهی خود را ادامه دهیم. به طور قطع برای اینکه بدانیم در چه زمینه‌هایی امکان گسترش همکاری‌های متقابل وجود دارد باید نسبت به ظرفیت دانشگاه‌های همدیگر مطلع باشیم.