معرفی جدیدترین نوآوری‌های آموزشی در رویداد چهارسوق

معرفی جدیدترین نوآوری‌های آموزشی در رویداد چهارسوقبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما، دبیر رویداد نوآوری‌های آموزشی چهار سوق در مصاحبه تلفنی با برنامه سلام خبرنگار شبکه خبر درباره رویداد چهار سوق گفت: این رویداد امروز در دو نوبت صبح و عصر در مرکز همایش‌های بین المللی رازی با حضور ۸۰۰ فعال تعلیم و تربیت سراسر کشور و ۵۰ فعال آموزشی از کشور‌های سوریه، افغانستان، عراق و پاکستان برگزار می‌شود.

دبیر این رویداد درباره علت نامگذاری این رویداد گفت: این نام برگرفته از صطلاحی در بازار قدیم است که تقاطعی شلوغ و پرتردد بود. چون شبکه سازی در این رویداد بسیار محوریت دارد و چهارسوق تقاطع فعالان تعلیم و تربیت است و فعالان آموزشی در اینجا گردهم می‌آیند. با یکدیگر در ارتباط هستند نام این رویداد را چهارسوق گذاشتیم.

دبیر این رویداد درباره تفاوت پانزدهمین رویداد با رویداد‌های قبلی گفت: پانزدهمین رویداد از نظر کیفی ارتقاء خوبی داشته و در این رویداد بخش شبکه سازی فعال‌تر شده و بخش معرفی مؤسسات امسال به رویداد اضافه شده و نشست تخصصی‌تر و کارشناسانه‌تر شده است، مخاطبان و نوآوری‌ها هم کیفی‌تر شده اند و ایده ها و نوآوری ها در چند مرحله ارزیابی می‌شوند.

منبع: https://www.iribnews.ir/fa/news/3949335/%D9%85%D8%B9%D8%B1%D9%81%DB%8C-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D9%86%D9%88%D8%A2%D9%88%D8%B1%DB%8C%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D9%88%DB%8C%D8%AF%D8%A7%D8%AF-%DA%86%D9%87%D8%A7%D8%B1%D8%B3%D9%88%D9%82

دبیر رویداد نوآوری‌های آموزشی گفت: نوآوران عرصه تعلیم و تربیت ایده ها، یافته‌ها و تجارب خود را در این نشست عرضه می‌کنند تا حس انگیزه برای تحول در دیگر فعالان ایجاد شود.

در پانزدهمین رویداد چهارسوق، جدیدترین نوآوری‌ها و ایده‌های تعلیم و تربیت با شعار هم افزایی برای تحول در آموزش ارائه می‌شود.

یغموری درباره ملاک انتخاب تولیدات برای ارائه در این رویداد گفت: ایده‌های بومی، امیدبخش و بدیع ملاک انتخاب برای حضور در این رویداد بود.

  کاهش ارزش ین در برابر دلار / دولت ژاپن دست به کار شد

دبیر این جشنواره درباره تعداد ایده‌های ارسالی به این رویداد گفت: از حدود ۱۰۰ نوآور برای سخنرانی دعوت شده و تولیدات ۱۰ فعال آموزشی امروز در این رویداد ارائه می‌شود.

یغموری درباره هدف برگزاری این رویداد گفت: در این رویداد فعالان آموزش و پرورش با ایده‌ها و تجارب جدید کشور مان و کشور‌های دیگر آشنا می‌شوند و با یکدیگر شبکه سازی می‌کنند و کارکرد اصلی این رویداد ایجاد امید، نشاط و جمع صمیمی است.

یغموری درباره معرفی شاخص‌ترین ایده و نورآوری در این رویداد گفت: ما در رویداد رقابت نداریم و هرکدام از این ایده‌ها در حوزه فعالیت خود شاخص و قابل قدردانی است و هر فعال در این رویداد یافته‌های خود را با فعالان تعلیم و تربیت به اشتراک می‌گذارد.

یغموری درباره نحوه دستیابی فرهنگیان به فعالیت‌های نوآورانه و تحولی این رویداد گفت: همه فیلم‌ها و مستندات تولیدی تحولی که از سراسر کشور جمع آوری شده پس از تدوین در سایت چهارسوق بارگذاری می‌شود. همچنین نشست رویداد به صورت زنده از شبکه شاد پخش خواهد شد.