معلمان برگزیده رویداد «الف تا» ۲۱ تیرماه معرفی می‌شوند

مسئول برگزاری رویداد بین المللی «الف تا» از این رویداد به عنوان میدانی برای به اشتراک گذاری ایده‌ها و تجربیات معلمان نظام آموزش و پرورش سراسر کشور تعبیر کرد و گفت: این رویداد یک فرصت و بسترساز برای تحول بنیادین در آموزش و پرورش است.

وی افزود: رویداد به دنبال آن است که رویکرد‌های نوین تربیتی و آموزشی کشور را دور هم جمع کند و منجر به تکثیر یک نگاه تحولی و نگاه ارتقا یافته به موضوع تعلیم و تربیت شود.

رفیعی با اشاره به اینکه به موازات این رویداد، کار‌های فنی کشور و سازه‌های دانش آموزان نیز دنبال می‌شود عنوان کرد: نتایج مرحله دوم این رویداد و راه یافتگان به مرحله کشوری هفته گذشته اعلام شد و ۱۸ تا ۲۱ تیرماه در مصلای امام خمینی (ره) میزبان منتخبین خواهیم بود. در انتهای رویداد نیز بر اساس نظر مردم و بازدیدکنندگان و هیئت داوران افراد برتر و معلمان برجسته معرفی خواهند شد.

منبع: https://www.iribnews.ir/fa/news/3909102/%D9%85%D8%B9%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%B1%DA%AF%D8%B2%DB%8C%D8%AF%D9%87-%D8%B1%D9%88%DB%8C%D8%AF%D8%A7%D8%AF-%D8%A7%D9%84%D9%81-%D8%AA%D8%A7-%DB%B2%DB%B1-%D8%AA%DB%8C%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%87-%D9%85%D8%B9%D8%B1%D9%81%DB%8C-%D9%85%DB%8C%E2%80%8C%D8%B4%D9%88%D9%86%D8%AF

معلمان برگزیده رویداد «الف تا» ۲۱ تیرماه معرفی می‌شوندبه گزارش خبرگزاری صداوسیما دکتر حمید رفیعی مسئول برگزاری رویداد بین المللی «الف تا» در مصاحبه با برنامه «روزنه» رادیو گفتگو اظهار کرد: «الف تا» یک رویداد مدرسه‌ای با موضوع نظام تعلیم و تربیت و رویکرد معلمانه است.

مسئول برگزاری رویداد بین المللی «الف تا» عنوان کرد:ما از ۱۸تا ۲۱ تیرماه در مصلای امام خمینی (ره) میزبان منتخبین این رویداد هستیم و در انتهای رویداد نیز بر اساس نظر مردم و بازدیدکنندگان و هیئت داوران افراد برتر و معلمان برجسته معرفی خواهندشد.

رفیعی درمورد مهم‌ترین محور‌های این رویداد اظهار کرد: رویداد در ۳ محور از اسفند ماه سال گذشته برگزار شده و ۴۱ هزار اثر نیز در چند محور برای رویداد ارسال شده است. محور نخست؛ تجارب تحول آفرین مدارس کشور است. محور دوم الگو‌های کلان مدرسه تحولی و محور سوم هم مربوط به سازوکار‌های تحول در نظام حکمرانی تربیتی کشور می‌باشد.

  حمایت وزیر آموزش و پرورش از کودکستان‌ها و تعمیم دوره پیش‌دبستانی

مسئول برگزاری رویداد بین المللی «الف تا» درمورد دلیل انتخاب اسم این رویداد گفت: «الف تا» سر واژه الفبای تحول آموزش و پرورش است که می‌تواند کل مدارس از مدیریت آموزشی و راهبری گرفته تا نقش آفرینی دانش آموزان در مدرسه را شامل شود.

وی با اشاره به اینکه در امتداد این رویداد، «جشنواره عصر جدید یاددهی و یادگیری» مبتنی بر شیوه‌های نوین تدریس و رویداد «ساخت ایران» مربوط به تولیدات هنرستانی و فضای فنی و حرفه‌ای شکل گرفته است افزود: سند تحول بنیادین، فرصت مفصلی را برای آموزش و پرورش ایجاد کرده تا بستری برای اتفاقات ویژه و مسیر جدید آموزش و پرورش باشد.