مهارت و کیفیت آموزشی دانشجویان پزشکی عمومی از اولویت‌ها است

 وی با اشاره به مهمترین اقدامات دانشگاه علوم‌پزشکی تهران در این دوره مدیریتی گفت: باتوجه به اولویت عرصه بهداشت در دانشگاه و تقدم پیشگیری بر درمان، بودجه بهداشت افزایش یافته است. همچنین  اطلاعات  ۷۵۰ هزار خانوار  از یک میلیون خانوار تحت پوشش دانشگاه از نظر وضعیت سلامت، بهداشت و مسائل معیشتی جمع آوری و برای حمایت از آنان برنامه ریزی شده است. 

 رئیس دانشگاه  علوم‌پزشکی تهران گزارشی از روند فعالیت ها و دستاوردهای دانشگاه را ارائه کرد و گفت: فعالیت دانشگاه علوم پزشکی تهران بر مبنای برنامه و انتخاب مدیران، براساس شایسته سالاری و تعهد به نظام و کشور است.

دکتر قناعتی توسعه ارتباطات بین المللی را لازمه پیشرفت دانشگاه علوم‌پزشکی تهران برشمرد و گفت: راه اندازی دانشگاه سبطین در کربلا الگوی سایر دانشگاه های کشور قرار گرفته و آنها نیز در پی ایجاد شعبه بین الملل دانشگاه خود هستند. در زمینه توسعه ارتباطات بین الملل نیز پیشنهادهایی را از برخی کشورها داریم که لازمه آن تسهیل فرآیندهای قانونی است.

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی تهران با بیان اینکه یکی از اولویت‌های این مرکز آموزشی، افزایش مهارت و کیفیت آموزشی دانشجویان پزشکی عمومی است، اظهار کرد: براین اساس، به جای بیمارستان‌هایی که بر محور آموزش تخصصی و فوق تخصصی فعال هستند، بیمارستان های دیگری را برای آموزش دانشجویان در نظر گرفته‌ایم.

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی تهران با تاکید بر توزیع شفاف و عادلانه بودجه های پژوهشی، به چالش های پیش روی محققان و فناوران اشاره کرد و افزود: مراکز تحقیقاتی دانشگاه، تاثیرگذاری جهانی دارند و در عرصه فناوری نیز بیش از ۱۸۰ محصول فناورانه مانند سامانه جراحی رباتیک از راه دور سینا،  دستگاه اسپکت قلبی، اسپکت پیش بالینی، سی تی صنعتی، میکروسی تی پیش بالینی، سامانه راهبری جراحی، پروب تشخیص سرطان و دستگاه نانوفناوری و…  در دانشگاه تولید و برخی از آنها صادر می شود و حمایت از این عرصه جزو اولویت های دانشگاه است.

  تحریم‌های آمریکا علیه ۹ شرکت ایرانی و خارجی به اتهام همکاری در صنعت نفت ایران

به گزارش ایسنا، دکتر حسین قناعتی در جریان بازدید علیرضا زاکانی، شهردار تهران از دانشگاه علوم‌پزشکی تهران با اشاره به گستره فعالیت‌های این مرکز آموزشی گفت: دانشگاه علوم پزشکی تهران با وجود ۱۰ دانشکده، بیش از ۱۶ بیمارستان و ۱۰۶ مرکز تحقیقاتی نقش مهمی در عرصه علمی کشور دارد.

دکتر قناعتی با بیان اینکه مدیریت بدون بهره مندی از شواهد علمی، کارآمد نیست  افزود: سرعت عمل و زمان به عنوان چهارمین عامل مدیریتی نقش مهمی در برنامه ریزی و اجرا دارد. باتوجه به اینکه روند تغییرات بسیار بالاست؛ بدون داشتن سرعت عمل و وجود داده های علمی نمی توان مدیریت کارآمد داشت.

انتهای پیام

منبع: https://www.isna.ir/news/1402051005948/%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D9%88-%DA%A9%DB%8C%D9%81%DB%8C%D8%AA-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%D8%AC%D9%88%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D9%BE%D8%B2%D8%B4%DA%A9%DB%8C-%D8%B9%D9%85%D9%88%D9%85%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%D9%88%D9%84%D9%88%DB%8C%D8%AA-%D9%87%D8%A7-%D8%A7%D8%B3%D8%AAدکتر قناعتی در توضیح فعالیت‌های آموزشی دانشگاه گفت: یکی دیگر از اولویت‌های دانشگاه، افزایش مهارت و کیفیت آموزشی دانشجویان پزشکی عمومی است. براین اساس به جای اختصاص بیمارستان‌هایی که بر محور آموزش تخصصی و فوق تخصصی هستند، بیمارستان های دیگری را برای آموزش دانشجویان در نظر گرفتیم. افزون بر این، ایجاد مرکز شبیه سازی در دستور کار قرار گرفته و  کارگاه های توانمندسازی متعددی برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم‌پزشکی تهران، وی در بخش دیگری از سخنان خود حمایت شهرداری از پروژه های عمرانی دانشگاه را خواستار شد و گفت: پارک علم و فناوری «شهید سلیمانی»، پروژه‌های «شریعتی  ۲» و  «مرکز علوم اعصاب ایرانیان»، راه اندازی مسکن کارکنان، توسعه همراه‌سراها، ایجاد خوابگاه های متاهلی، ایجاد مرکز همایش‌ها و ساخت پروژه دانشکده پزشکی و… از جمله پروژه هایی است که نیاز به حمایت شهرداری دارد.