میزبانی دانشگاه شریف از ۵۰۰ رتبه برتر آزمون سراسری

وی به اثرگذاری اجتماعی به عنوان مهم‌ترین مولفه زیست بوم شریف اشاره کرد و افزود: انتظار داریم کسی که امروز دانشگاه صنعتی شریف را انتخاب می‌کند در آینده انسانی عالم، ممتاز علمی و اثرگذار اجتماعی در جامعه باشد.

گفتنی است این همایش با حضور بیش از ۵۰۰ داوطلب از برترین‌های آزمون سراسری، برای آشنایی هرچه بیشتر با دانشگاه صنعتی شریف و رشته‌های فنی، مهندسی و علوم پایه برگزار شد که استادان مجرب در آن به ارائه پرداختند.

ارائه رشته‌های تحصیلی توسط استادان هر رشته، ارائه کارگاه «علم چیست؟»، شریف‌گردی و کارگاه‌های دانشکده‌ای، ارائه کارآفرینان موفق شریف، ارائه سبک زندگی و اهداء ویژه نامه معرفی رشته‌ها، از جمله برنامه‌های این همایش یک روزه بود.

انتهای پیام

منبع: https://www.isna.ir/news/1402060100001/%D9%85%DB%8C%D8%B2%D8%A8%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%B4%D8%B1%DB%8C%D9%81-%D8%A7%D8%B2-%DB%B5%DB%B0%DB%B0-%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D9%87-%D8%A8%D8%B1%D8%AA%D8%B1-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86-%D8%B3%D8%B1%D8%A7%D8%B3%D8%B1%DB%8C

در این همایش علاوه بر معرفی رشته‌های دانشگاهی جهت کمک به انتخاب بهتر داوطلبان، به معرفی مسیرهای مختلفی که پیش روی آنها قرار دارد پرداخته شد. همچنین داوطلبان  سوالات خود را در خصوص هر یک از رشته‌ها با استادان در میان گذاشتند و از راهنمایی و تجربیات آنها بهره‌مند شدند.

در ابتدای این همایش دکتر جلیلی رئیس دانشگاه صنعتی شریف ضمن آرزوی موفقیت برای برترین‌های آزمون سراسری گفت: امیدوارم تک تک شما در آینده منشاء اثر در کشور باشید.

رئیس دانشگاه صنعتی شریف در ادامه گفت: شریف یک ویژن، برند و اعتبار برای خود فراهم کرده و با نگاه فناورانه خود فضایی رقابتی، پویا و نشاط آور را برای خانواده خود ایجاد کرده است.

به گزارش ایسنا، شانزدهمین همایش تخصصی معرفی رشته‌های دانشگاهی در دانشگاه صنعتی شریف(انتخاب شریف)، با هدف آشنایی بیشتر داوطلبان با رشته‌های دانشگاهی و محیط دانشگاه صنعتی شریف و  کمک به انتخاب بهتر داوطلبان در محل سالن اجتماعات دانشکده مدیریت و اقتصاد این دانشگاه برگزار شد.

  برنامه‌ریزی برای جذب دانشجو، استاد و ارتقاء تبادلات علمی با ۳۰ کشور جهان

وی به تعبیر زیست بوم شریف اشاره کرد و افزود: منطقه طرشت حدود ۲۵۰ هکتار است که حدود ۲۰ هکتار آن شامل بخشی از دانشگاه است و حدود ۲۳۰ هکتار آن مربوط به ناحیه نوآوری شریف است که با فعالیت دانشجویان، استادان و فارغ التحصیلان از بهترین زیست بوم‌های کشور محسوب می‌شود. وی افزود: حضور شما در زیست بوم شریف با آموزش آغاز شده  با پژوهش تکمیل می‎‌شود و با در نهایت با فناوری استمرار می‌یابد.

رئیس دانشگاه صنعتی شریف در پایان گفت: رشد و تعالی و سرآمدی شما برای ما مهم است و اگر تصمیم گرفتید که این دانشگاه را انتخاب کنید شریف، حامل سرآمدی و موفقیت شما خواهد بود.

دکتر جلیلی خطاب به داوطلبان رتبه برتر کنکور گفت: شما در دانشگاه شریف وارد یک محیط چند بعدی می‌شوید.  اینجا ایستادن و بی‌تحرکی ممنوع است و باید در کنار درس خواندن به ورزش و فعالیت بدنی مورد علاقه خود نیز بپردازید. شعار ما در دانشگاه شریف “شریف برای زندگی” است، پس در دوران تحصیل خود در دانشگاه شریف، خوب زندگی کنید تا از این زندگی خوب شما خانواده، شهر و کشور منتفع شوند.

وی ادامه داد: یک شریفی همیشه قانون مدار، با اخلاق، پرتلاش و منظم است و درخشش و تاثیرگذاری‌اش در دنیا مثال زدنی است.

شانزدهمین همایش تخصصی معرفی رشته‌های فنی و مهندسی و علوم پایه با حضور بیش از ۵۰۰ نفر از برترین‌های آزمون سراسری و استادان مجرب دانشگاه صنعتی شریف، برگزار شد.