وزارت آموزش و پرورش همراه و یار خیرین سلامت خواهد بود

صحرایی: وزارت آموزش و پرورش همراه و یار خیرین سلامت خواهد بودبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، آقای صحرایی امروز در دیدار با جمعی از خیرین سلامت کشور با تاکید بر اینکه هر کسی دل در گرو اعتلای ایران دارد، باید بداند مسیر تعالی ایران آموزش و پرورش است، اظهار کرد: مجموعه وزارت آموزش و پرورش از جامعه مخاطب بسیار بالایی برخوردار است. در سال تحصیلی گذشته بیش از ۱۶ میلیون دانش‌آموز مشغول به تحصیل بودند و اگر اولیای این دانش آموزان را نیز در نظر بگیریم، باید بگوییم افراد زیادی به صورت مستقیم و غیرمستقیم با این نهاد ارتباط دارند؛ بنابراین می‌توان گفت هر اتفاق خوبی در کشور بیفتد از آموزش و پرورش است و آینده‌سازان ایران در این نهاد پرورش می‌یابند.

صحرایی در بخشی دیگر از سخنان خود افزود: اگر بخواهیم کاری به بهترین شیوه انجام شود باید آن را به دست مردم بسپاریم، در همین راستا آموزش و پرورش همراه هر امری که ظرفیت مردمی‌سازی داشته باشد خواهد بود و اعلام آمادگی می‌کنیم که مجموعه وزارت آموزش و پرورش همراه و یار خیرین سلامت باشد چرا که ظرفیت‌های متکثر را می‌پذیرد.

وزیر آموزش و پرورش با بیان این که فصل جدیدی از همکاری آموزش و پرورش و خیرین سلامت آغاز شده است، گفت: آموزش و پرورش به عنوان بسترساز برای انجام امور خیر همراهی خود را اعلام و تسهیل‌گری‌های لازم را انجام می‌دهد.

وی با بیان تاریخچه‌ای از فعالیت خیرین مدرسه ساز گفت: خیرین مدرسه ساز در دهه۷۰ کار خود را با جمع‌آوری مبلغ کمی آغاز کردند و خوشبختانه امروز با تعهدی ۱۸ هزار میلیارد تومانی مشغول به فعالیت هستند.

  کسب رای اعتماد پارلمان مالزی از سوی انور ابراهیم

وزیر آموزش و پرورش انسجام در برنامه‌ریزی و نگاه فرایندی را مسئله اصلی آغاز و تداوم هر فعالیتی دانست و افزود: مبنای حکمرانی خوب اطلاعات است، برای مثال سنجش نوآموزان یکی از بهترین مواردی است که در حوزه سلامت در اختیار مجموعه وزارت آموزش و پرورش قرار دارد.

صحرایی در بخشی دیگر از سخنان خود با یادآور شدن این موضوع که شاخص توسعه انسانی به سن بستگی دارد، تصریح کرد: هزینه کردن برای دوران کودکی خیلی کمتر از بزرگسالی است، چرا که هر علمی را می‌توان بهتر در کودکی آموخت و اثر بخشی آن از آموختن در دوره بزرگسالی بیشتر است.

وی گفت: حضور خیرین سلامت در کنار آموزش و پرورش اتفاق با برکتی است، در حال حاضر نیاز به اتحاد و انسجام در برنامه‌ریزی داریم. آموزش و پرورش به عنوان بسترساز برای انجام امور خیر همراهی خود را اعلام و تسهیل‌گری‌های لازم را انجام می‌دهد.

منبع: https://www.iribnews.ir/fa/news/3918384/%D9%88%D8%B2%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D9%88-%D9%BE%D8%B1%D9%88%D8%B1%D8%B4-%D9%87%D9%85%D8%B1%D8%A7%D9%87-%D9%88-%DB%8C%D8%A7%D8%B1-%D8%AE%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%B3%D9%84%D8%A7%D9%85%D8%AA-%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%87%D8%AF-%D8%A8%D9%88%D8%AF

صحرایی: