پردیس دانشگاه تهران در یک قدمی بافق

همچنین استفاده از ظرفیت‌ تحقیقات پایان‌نامه‌ها و رساله‌های مقاطع تحصیلات تکمیلی و راه اندازی پردیس دانشگاه تهران در شهرستان بافق از دیگر مواردی است که در این تفاهم نامه بر آن تاکید شده است.

وی افزود: در شرکت سنگ‌آهن مرکزی ایران افراد متعددی با برخورداری از رشته‌های مختلف دانشگاهی از مهندسی مکانیک گرفته تا مهندسی برق، مدیریت صنعتی،مدیریت بازرگانی و مهندسی معدن در حال فعالیت هستند.

ایسنا/یزد تفاهم‌نامه همکاری بین دانشگاه تهران و شرکت سنگ‌آهن مرکزی ایران با هدف تعامل سازنده بین صنعت و دانشگاه در محل دانشگاه تهران منعقد و به امضا رسید.

گفتنی است، از مهمترین موضوعات تفاهم‌نامه بین دانشگاه تهران و شرکت سنگ‌آهن مرکزی ایران می‌توان به تسهیل شرایط پذیرش و ادامه تحصیل دانش آموزان و دانشجویان بومی در دانشگاه تهران و تعریف، تدوین و اجرای دوره های آموزشی در راستای نیازسنجی شرکت با تکیه بر توانمندی‌های دانشگاه اشاره کرد.

وی تصریح‌ کرد: حمایت‌های مادی و معنوی شرکت سنگ‌آهن مرکزی ایران از موضوعات مرتبط با آموزش نوعی سرمایه گذاری است که منجر به افزایش بهره وری در این شرکت و به تبع آن در حوزه صنعت کشور می‌شود.

در مراسم امضای این تفاهم‌نامه، «سیدمحمد مقیمی»، رئیس دانشگاه تهران نیز با اشاره به اینکه شرکت سنگ آهن مرکزی ایران قدیمی‌ترین شرکت معدنی سنگ آهن ایران محسوب می‌شود، گفت: کنار هم قرار گرفتن دو قطب صنعتی و علمی قدیمی ایران و همکاری متقابل آنها قطعا برکات زیادی را به همراه خواهد داشت.

این مسئول با اشاره به پروژه‌های مختلف در دست‌اقدام شرکت سنگ آهن مرکزی ایران، گفت: طی ۲ سال گذشته با رویکرد به ۳ کلیدواژه توسعه،پیشرفت و سرمایه‌گذاری در شرکت سنگ آهن مرکزی ایران، بهره برداری از چند معدن جدید را در این شرکت آغاز کردیم.

  آژانس هواشناسی ژاپن به مردم هشدار داد

حمیدیان خاطرنشان کرد: دانش باید در خدمت صنعت باشد تا مشکلات مدیران صنایع در بخش‌های مختلف از طریق دانشگاه حل و فصل شود که خوشبختانه در شرکت سنگ‌آهن مرکزی ایران این نگاه شکل گرفته است و امروز دانشگاه تهران می‌تواند حلقه اتصال بین صنعت و دانشگاه را در شهرستان بافق تکمیل کند.

مدیرعامل شرکت سنگ‌آهن مرکزی – بافق با حضور در دفتر ریاست دانشگاه تهران، تفاهم‌نامه‌ای را در راستای تعامل سازنده بین صنعت و دانشگاه و تسهیل شرایط پذیرش و ورود دانشجویان بافقی به دانشگاه تهران، امضا کرد.

انتهای پیام

منبع: https://www.isna.ir/news/1402052515745/%D9%BE%D8%B1%D8%AF%DB%8C%D8%B3-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%AA%D9%87%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%DB%8C%DA%A9-%D9%82%D8%AF%D9%85%DB%8C-%D8%A8%D8%A7%D9%81%D9%82

«مجتبی حمیدیان» مدیر عامل شرکت سنگ آهن مرکزی در مراسم امضای این تفاهم‌نامه با بیان اینکه اتصال بین صنعت و دانشگاه در کشور ما یک موضوع مهم است، گفت: شرکت‌های بزرگ در حال تبدیل شدن به مگاصنعت‌هایی هستند که تقریبا رشته دانشگاهی وجود ندارد که از آن صحبت کنیم و این مگاصنعت‌ها درگیر آن نباشند.