پرونده جذب ۲۰ نخبه در دستور کار دانشگاه تربیت مدرس

دکتر کردنائیج با اشاره به آمار ۴۰۰ نفری تحصیل دانشجویان خارجی در دانشگاه تربیت مدرس گفت: ۲۵۰ نفر از آن دانشجویان در دوره دکتری تحصیل می‌کنند و راه اندازی رشته‌های جدید در حوزه‌های مختلف از جمله دستاوردهای دیگر دانشگاه تربیت مدرس است.

وی در پایان با تاکید بر اینکه ۴۰ درصد دانشجویان خارجی ما به صورت آزاد و مابقی به صورت بورسیه تحصیل می‌کنند، گفت: کمیته جذب نخبگان دانشگاه تربیت مدرس ۲۰ پرونده از نخبگان را بررسی کرد که چهار نفر آنها جذب شده‌اند و ۱۶ نفر نیز در شرف جذب قرار دارند.

معاون آموزشی دانشگاه تربیت مدرس از بررسی پرونده جذب ۲۰ نخبه در کمیته جذب نخبگان این دانشگاه خبر داد و گفت: چهار نفر این افراد جذب دانشگاه شده و پرونده ۱۶ نفر دیگر نیز در دستور بررسی قرار دارد.  

وی در ادامه با تاکید بر اینکه پارک علم و فناوری دانشگاه تربیت مدرس توانست رتبه دوم کشوری را کسب کند افزود: ما در هرم اعضای هیات علمی نیز جزو بهترین دانشگاه‌های کشور هستیم و حدود ۷۹۰ هیات علمی دانشگاه که البته برخی از آنها قراردادی هستند و می‌توان گفت: ۷۷۸ هیات علمی دانشگاه که قرارداد رسمی آزمایشی دارند ۲۳۴ نفر استاد تمام، ۲۴۴ دانشیار و ۲۹۸ نفرشان نیز استادیار هستند.

وی با بیان اینکه بیش از ۱۱ هزار دانشجو شاغل به تحصیل در دانشگاه تربیت مدرس مشغول هستند، گفت: ۶۰۰۰ نفر از این دانشجویان در دوره ارشد و مابقی در دوره دکتری تحصیل می‌کنند.

وی به دستاورد دانشگاه تربیت مدرس در عرصه بین‌المللی اشاره کرد و گفت: ما در این زمینه پردیس بین‌المللی الوند را ایجاد کردیم که در کمتر از یک سال ۵۰ دانشجو در این پردیس پذیرش شدند و ۳۱ پرونده در دست بررسی داریم که در این دانشگاه پذیرش خواهند شد.

  مکلف شدن دولت به واگذاری حداقل ۸۰ درصد از بنگاه‌های صندوق ذخیره فرهنگیان

به گزارش ایسنا، دکتر اسدالله کردنائیج در نشست خبری که امروز در ساختمان مرکزی دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد با تاکید بر اینکه پشت هر اقدام موفقی یک استراتژی و برنامه‌ای قرار دارد، گفت: سال ۸۶ وقتی دانشگاه‌ها رتبه بندی شدند دانشگاه تربیت مدرس رتبه ۱۱ را در کشور به دست آورد و امروز با تدوین برنامه‌های استراتژیک توانست رتبه خود را به ۲ کشوری برساند و دانشگاه تربیت مدرس جزو معدود دانشگاه‌هایی است که در ۲۰ سال اخیر برنامه‌ای راهبردی داشته و موفقیت‌های خود را در قالب برنامه راهبردی اول که ۱۰ ساله بود و همچنین برنامه‌های عملیاتی پنج ساله توانست پیش ببرد. ضمن اینکه برنامه راهبردی سوم این دانشگاه نیز در دوره جدید تدوین شده است.

معاون آموزشی دانشگاه تربیت مدرس ادامه داد: بر اساس استانداردهای جهانی سرانه استاد به دانشجو در دانشگاه‌ها باید ۱۷ به ۱ باشد اما این وضعیت در دانشگاه تربیت مدرس ۱۲ به ۱ است و همچنین در بحث ماموریت محوری نیز توانستیم ۴۰ هزار و ۸۴۱ که ۳۲ هزار و ۴۰۰ نفر آنها در دوره ارشد و ۸۰۷۸ نفر نیز در دوره دکتری فارغ التحصیل شدند.

انتهای پیام

منبع: https://www.isna.ir/news/1402060604002/%D9%BE%D8%B1%D9%88%D9%86%D8%AF%D9%87-%D8%AC%D8%B0%D8%A8-%DB%B2%DB%B0-%D9%86%D8%AE%D8%A8%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%D8%AF%D8%B3%D8%AA%D9%88%D8%B1-%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%AA%D8%B1%D8%A8%DB%8C%D8%AA-%D9%85%D8%AF%D8%B1%D8%B3