کنکور؛ غول بی شاخ و دم ایران و سایر کشورهای جهان

زیرگروه ۱ کنکور ریاضی رشتههای مهندسی برق و کلیه گرایشها و مهندسی مربوط به فنی، مهندسی، مکانیک و شاخه و همینطور موارد مربوط به مدیریت امور بانکی و… با توجه به بحث سردرگمی که برای خانوادهها و دانشآموزان به وجود میآید و فشاری که بر آنها وارد میشود، خواسته کمیسیون آموزش و مجلس این است که دولت و خود شخص رئیسجمهوری نسبت به این موضوع ورود کند؛ چرا که در بحث آمایش سرزمین در توزیع امکانات آموزشی در کشور به آن درجه نرسیدیم که بهترین معلمان را در دورترین نقاط کشور بفرستیم و مدیریت کنیم یا از مرکز استان به مناطق محروم نیرو بفرستیم. قطعا آقای رئیسی میدانند که دانشآموزان محروم استان با دانشآموزان مرکز همان استان هم توان رقابت ندارند و کسی که در مرکز استان درس میخواند قطعا از امکانات بیشتری نسبت به روستاهای اطراف برخوردار است. نتایج این کار هم لذت بخش شدن آموزش و سهولت در یادگیری بوده است و البته علاوه بر این موارد باعث شده است تا مطلب آموزش داده شده مستقیم در نیمکره راست مغز قرار گیرد که مدت زمان ماندگاری این نوع آموزش نسبت به حالت عادی چندین برابر بیشتر است. وی افزود: فلسفه اصلی این تصمیم، بها دادن به عمق یادگیری دانشآموزان و تقویت جایگاه نظام آموزش و پرورش کشور و جایگاه مقدس معلمان پرتلاش این بخش میباشد، که متاسفانه در سالهای اخیر در سایه مهارتهای تستزنی و کلاسهای کنکور، گم شده و بتدریج در خطر اضمحلال کامل قرار گرفته بود.

دبیر ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور گفت: همانطور که در مصاحبههای مکرر دبیر شورای عالی و اینجانب از تاریخ این مصوبه یعنی ۱۵ تیرماه ۱۴۰۰ و بعد از آن اعلام شده است، فلسفه اصلی این تصمیم، بها دادن به عمق یادگیری دانشآموزان و تقویت جایگاه نظام آموزش و پرورش کشور و جایگاه مقدس معلمان پرتلاش این بخش میباشد که متاسفانه در سالهای اخیر در سایه مهارتهای تستزنی و کلاسهای کنکور، گم شده و بتدریج در خطر اضمحلال کامل قرار گرفته بود. بعد از مطالعهی حاشیهها و نکتهها تستهای جامع هر مبحث را بزنید. برای انتخاب یک کتاب تست خوب به نکات زیر توجه داشته باشید: منبعی را انتخاب کنید که متناسب با سطح توانایی شما باشد، جامع و کامل بودن کتاب تست کنکور اهمیت زیادی دارد. موسسه حرف اخر از با تجربه ترین کادر اساتید برخودار است که آموزش ها و دوره های فراوانی جهت تسلط کامل بر روی نرم افزارهای ساخت انیمیشن جهت شهودی سازی مطالب گذرانده اند و مدت زمان زیادی را صرف ساخت بهترین انیمیشن ها و تبدیل مطالب کتاب درسی به انیمیشن کرده اند.

باید توجه داشت که نتایج آزمون سراسری در رتبههای زیر ۳۰۰۰ تفاوتهای بسیار ظریفی با هم دارد که در صورت تأثیر قطعی معدل نهایی، در عمل آنچه میان این چندهزار نفر داوطلب برتر تفاوت ایجاد میکند همین معدل است. در صورت ابلاغ، برای کنکور ۱۴۰۲ بر مبنای مصوبه عمل خواهیم کرد. معیار سابقه تحصیلی درصورتیکه بر اساس سه دوره آزمون نهایی باشد، معیار معتبرتری محسوب میشود؛ یعنی در نهایت این نتایج کنکور است که میتواند میان دانشآموزان تراز اول کشور تفکیک ایجاد کند و دخالت دادن معدل درنتایج آزمون سراسری فقط مخل تأثیرگذاری شفاف و عادلانه نتیجه کنکور در رتبهبندی داوطلبان است. بنابراین آزمون های آزمایشی فرصت خیلی خوبیه تا از سال یازدهم با روند آزمون دادن آشنا بشید، به شرایط آزمون عادت کنید و بتونید تکنیک های مدیریت آزمون و مدیریت زمان در آزمون رو هم یاد بگیرید.

اما اولین دغدغهای که برای شروع یادگیری دارند، پیدا کردن بهترین منبع آموزشی میباشد، منبعی که به کمک آن بتوانند خود را برای کنکور آماده کنند. با توجه به بالا بودن تعداد معدل ۲۰، معیار سابقه تحصیلی مبتنی بر آزمون نهایی در یک سال معیار خوبی برای رشتههای پرطرفدار محسوب نمیشود. مهلت پذیرش دانشجو در دانشگاه گیلان بر اساس سوابق تحصیلی (بدون آزمون) در ۲۵ رشته تحصیلی تا ۷ مهر تمدید شد. نتایج آزمون سال ۱۴۰۱ نیز تا پایان شهریور اعلام خواهد شد. به گزارش خبرگزاری موج، عبدالرسول پورعباس رئیس سازمان سنجش چگونگی برگزاری کنکور سراسری سال ۱۴۰۱ را اعلام کرد و گفت: تاثیر معدل در کنکور سال قبل تنها ۳۰ درصد بود اما از سال جاری این تاثیر به ۴۰ درصد رسیده است. همانطور که مستحضرید «سیاستها و ضوابط ساماندهی سنجش و پذیرش متقاضیان ورود به آموزش عالی (پس از پایان دوره متوسطه)» در جلسه ۸۴۳ شورای عالی انقلاب فرهنگی طرح و تصویب و توسط رئیسجمهور اجرایی شده است. به گزارش ایسنا، با این اظهار نظرها و خبرهای پیرامون تغییرات کنکور سال آینده، در حالی که داوطلبان منتظر ابلاغ مصوبه جدید تغییرات کنکور از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی بودند، شب گذشته (سهشنبه شب) رضا حاجیپور سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس در گفتوگو با ایسنا، از لغو این مصوبه خبر داد و گفت: این مصوبه برای سال ۱۴۰۲ اجرا نمیشود.

  بازگشت آمریکایی‌ها به ویتنام برای زندگی با کیفیت
حال پس از تلاش و صبر به روز برگزاری آزمون کنکور سراسری رسیده ایم، در ادامه به باید ها و نباید های روز برگزاری آزمون می سایت ostadkonkoor پردازیم. استاندار کهگیلویه وبویراحمد در بازدید از محل آزمون در دانشکده کشاورزی و دانشکده علوم انسانی دانشگاه یاسوج تصریح کرد: خوشبختانه ظرفیت دانشگاه های ما بسیار خوب است و میزان موفقیت داوطلبان رقابت در کنکور سراسری بالا می باشد. استاندار گفت: با تلاش ها و تدابیری که از قبل انجام گرفت همه شرایط به لحاظ رعایت پروتکل های بهداشتی ، مساعد بودن مکان و امنیت و ارائه خدمات در همه شهرهای محل آزمون به خوبی ایجاد شده است. اولین دفترچه کنکور هنر، دفترچه عمومیه که از دروس ادبیات فارسی، زبان عربی، دینی و زبان خارجه پایه های دهم، یازدهم، دوازدهم طراحی شده. در کنکور سراسری صبح چهارشنبه ۸ تیر آزمون هنر برگزار می شود، ۹ تیر آزمون ریاضی و انسانی، ۱۰ تیر آزمون تجربی و ۱۱ تیر آزمون زبان خارجه برگزار خواهد شد. در این زمینه دکتر عبدالرسول پورعباس رییس سازمان سنجش آموزش کشور در سخنانی با بیان اینکه مصوبه جدید کنکور باید از سوی رئیس جمهور و رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی برای اجرا به سازمان سنجش ابلاغ شود، عنوان کرد: ما در سازمان سنجش منتظر ابلاغ این مصوبه هستیم.

توصیه می کنیم، تنها برای چند درس اصلی که از ضرایب بالاتری برخوردارند و یا در دروسی که ضعیف هستید، اقدام به تهیه دی وی دی های آموزشی نمایید تا میان انبوهی از آموزش ها دچار سردرگمی نشوید. شما هم می توانید برای آمادگی کامل کنکور 1400 از آزمون های گزینه دو و خدمات طلایی ویژه آنها استفاده کنید. هدف تیم کنکور کامپیوتر بالا بردن سطح آگاهی دانشجویان و دانش پژوهان رشته کامپیوتر و آی تی و همچنین کمک به داوطلبان کنکور ارشد و دکتری کامپیوتر، آی تی و علوم کامپیوتر با استفاده از اطلاعات به روز و کامل میباشد. همیشه اولینها، فرصت بیشتری برای بهترین بودن دارند، گروه کنکور کامپیوتر تشکیل شده از برترین اساتید رشته کامپیوتر در کشور، کار حرفه ای خود را از سال 1390 آغاز کرد و در این سالها با تلاش و پشتکار زیاد، اولینهای بسیاری را در کنار و با کمک شما رقم زدیم، از جمله این موارد میتوان به موارد روبهرو اشاره کرد: اولین سایت تخصصی کنکور کامپیوتر، اولین و بزرگترین کانال کنکور کامپیوتر، اولین برگزار کننده کلاسهای آنلاین کنکور ارشد و دکتری کامپیوتر در کشور، بیشترین تعداد دانشجوی شرکت کننده در کلاسهای آنلاین و بسیاری از اولینهای دیگر تنها گوشتهای از افتخارات و دستاوردهای تیم کنکور کامپیوتر است.

  سقوط جنگنده اف-۱۶ آمریکایی در کره جنوبی

از آن جایی که برخی از دانش آموزان به دنبال اسامی تمام مشاوران حرف آخر هستند و قصد دارند مشاوران این موسسه را به خوبی شناخته و از آنها بهره مند شوند ما تصمیم گرفتیم در یک مطلب مجزا به این مورد بپردازیم و شما را به صورت کامل با مشاوران موسسه حرف اخر آشنا کنیم.در ادامه بیشتر صحبت خواهیم کرد با ما همراه باشید… دکتر کبگانیان به متقاضیان سنجش و پذیرش سال ۱۴۰۲ تاکید کرد: با آرامش کامل در سال تحصیلی آینده به یادگیری عمیق متون درسی رسمی بپردازید و برای اطلاع از ابعاد مختلف مصوبات فوقالذکر صرفا به بیانات دبیر محترم شورای عالی و اینجانب توجه نمایید.

پور عباس ادامه داد: پیشنهاد این است که تا نیمه تیرماه درباره کنکور ۱۴۰۲ و این که کدام روند برای برگزاری آن اجرا میشود، به مردم اطلاع رسانی صورت گیرد و مشخص شود که کنکور سال آینده با مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی اجرا میشود و یا مصوبات قبلی مجلس شورای اسلامی ملاک عمل خواهد بود. این کار باعث میشود تعداد تستهای درست و غلط و بی جواب مشخص شوند و با استفاده از ابزار محاسبه گر درصد کنکور ، درصد های خود را به دست بیاورند . موفقیت در کنکور سراسری رشته ریاضی به دلیل کم بودن تعداد متقاضیان، تصور میشود به آسانی باشد در حالیکه برای قبولی در رشته های برتر کنکور ریاضضی، داوطلبان کنکور ریاضی باید رتبه قابل توجهی را کسب کنند. با قطعی شدن تأثیر معدل بر نتیجه کنکور، مافیای جدیدی برای ترمیم معدل و کلاسهای خصوصی شکل میگیرد و به غیر از کتب تست، میلیونها جلد کتاب آموزشی دیگر برای امتحانات نهایی وارد بازار میشود. متاسفانه به نظر می رسد که منافع عظیم برخی سوداگران و مافیای کنکور باعث شده که مرتبا با ایجاد تشویش اذهان دانشآموزان و برخی مسئولین، با هرگونه اصلاح روشهای قدیمی و رفتن به سمت شیوههای علمی و تعمیق یادگیری و سنجش تشریحی و عادلانه، مقاومت و کارشکنی نمایند.

رشته ی نوازندگی موسیقی جهانی باید یکی از سازهای ارکستر سمفونیک را در یکی از دوره های باروک، کلاسیک، و رومانتیک بنوازید. از سویی بعضی نیز فارغالتحصیل نظام قدیم آموزشی هستند و برای شرکت در امتحانات ترمیم معدل، باید مجدد کتابهای درسی نظام جدید را خریداری و مطالعه کنند (باید توجه کرد که برخلاف کنکور، امتحانات نهایی وابستگی زیادی به کتاب درسی داشته و از متن کتب درسی طراحی میشود) درحالیکه دسترسی به کلاسهای درس نظام جدید نداشتهاند و این خلاف عدالت آموزشی است. به عبارت دیگر، با تاثیر قطعی معدل در کنکور باید فاتحه عدالت آموزشی را خواند. همچنین نباید فراموش کرد که هر سال جمعیت داوطلبان ورود به دانشگاهها متشکل از فارغالتحصیلان سالهای گوناگون است؛ برخلاف کنکور سراسری که تمامی این فارغالتحصیلان را با سؤالاتی یکسان مورد سنجش قرار میدهد، سؤالات امتحانات نهایی در سالهای مختلف متفاوت است؛ بدیهی است که ملاک قرار دادن نمرات امتحانات نهایی با درجات دشواری متفاوت در سنجش داوطلبان یک سال، امری به دور از منطق و عدالت است. بسته طلایی و شگفت انگیز شبکه و نرم افزار رایانه می باشد که شامل تمامی کتاب های تست و نکته به نکته عمومی و پایه و کتاب های تست و نکته به نکته تخصصی رشته شبکه و نرم افزار رایانه به علاوه تمامی دی وی دی های آموزشی عمومی و پایه و دروس تخصصی رشته شبکه و نرم افزار رایانه است با یک تخفیف بسیار عالی در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است.

آن طور که این عضو هیات علمی یکی از دانشگاههای مطرح تهران میگوید، مراحل بعد به طبقه هفتم سازمان سنجش انجام میشود: «این پرسشها که جمعآوری میشود، مسئولیت به سه نفر اصلی هر گروه میرسد که معمولا قویترین و قابلاعتمادترین استادن آن درس در ایران هستند. منبع انتخاب شده نیز باید متناسب با پیشینه ی علمی و ضعف داوطلب دراین دروس انتخاب شده باشد. این مصوبه باید از سوی رئیس جمهور و رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی برای اجرا به سازمان سنجش ابلاغ شود. عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: خوشبختانه مصوبه “تکمیل و اصلاح موادی از سیاستها و ضوابط ساماندهی سنجش و پذیرش متقاضیان ورود به آموزش عالی” که در جلسه ۸۶۳ مورخ ۱۷ خرداد جاری شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب رسیده بود نیز توسط رئیس جمهور و رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی به امضاء رسیده است. این دسته از داوطلبان لازم است پرینت کارت شرکت در آزمون گروه هنر را نیز علاوه بر پرینت کارت شرکت در آزمون گروه آزمایشی مربوط از طریق پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور دریافت کنند. تسلط بر آیات در درس دینی اهمیت زیادی دارد. در توضیحاتی که عرض کردم به صورت پوششی اشاره کردم و حتماً متوجه شدهاید که مشاوره از نظر بنده نقش هدایتی و راهبردی در همه زمینهها دارد و در صورت نبود یک مشاور خوب، اتلاف وقت و ریسک بالایی متوجه دانش آموز خواهد شد.

  آموزش دانشجو برای بیمارستانی در افغانستان از سوی دانشگاه علوم پزشکی ایران

کلانتری با آرزوی موفقیت برای تمامی داوطلبان رشته های مختلف و خدا قوت به والدین آنها که زمینه را برای حضور و شرکت آنها در این رقابت فراهم کردند، گفت: والدین داوطلبان اطمینان خاطر داشته باشند که شرایط برای آزمون و موفقیت آنها فراهم شده است. که شما با خواندن کتاب نکته به نکته میتونید تست های کتاب مجموعه سوالات چهارگزینه ای طبقه بندی شده ی عمومی و پایه را مطالعه کنید . زبان پایه در این زیر گروه زبان آلمانی است. ✔️کتاب تست زبان انگلیسی کنکور هنر: زبان انگلیسی از دروس مهم عمومی در کنکور سراسری می باشد. همچنین دروس عمومی پایه دهم و یازدهم نیز مورد پرسش قرار نخواهند گرفت. در راستای کمک به دانشجویان کامپیوتر و آی تی کشور و اینکه میدانیم آنها لایق بهترینها هستند هر آنچه در توان داشتیم انجام دادیم، حال پس از سالها تلاش بیوقفه به خود می بالیم که کیفیتی تکرار نشدنی و کپی نشدنی را ساختیم و خدا را سپاس گذاریم که توانستیم فصلی نو را در آموزش کشور ایجاد کنیم و پایه گذار راهی نو باشیم.

در صورتی که امروزه با فیلم کنکور یادگیری نوین می توانید خیلی ساده و راحت موارد و مطالبی که باید برای کنکور رشته تان بیاموزید را یاد بگیرید و آن را جزء برنامه ریزی قرار بدهید. استاندار با بیان اینکه، حدود ۶۰ درصد داوطلبان کنکور امسال در استان خانم و ۴۰ درصد آقایان هستند، گفت: این مسئله بسیار معنا دار است و یک پیام دارد و اینکه باید به فکر اشتغال آنها باشیم. امسال هیچ تغییری در سهمیهها رخ نخواهد داد و در سالهای گذشته ۵ دفترچه و ۵ پاسخنامه بود؛ اما امسال این عدد به ۱۴ رسیده است. ۴. افزایش اهمیت امتحانات نهایی در نتایج کنکور باعث گستردهتر شدن بازار سودجویان عرصه کنکور و ورود گستردهشان به پایههای پایینتر به بهانه امتحانات نهایی خواهد شد و این بازار نه تنها برچیده نمیشود، بلکه چند برابر میشود و به دنبال آن، اضطراب و استرس کنکور نیز گستردهتر خواهد شد. به همین علت تاثیر سابقه تحصیلی پایه دوازدهم برای سال ۱۴۰۲ به صورت تاثیر قطعی (و نه تاثیر مثبت) از ۶۰ به ۴۰ درصد تقلیل یافته است تا از سال ۱۴۰۳ به بعد به تدریج میزان تاثیر قطعی به ۶۰ درصد افزایش یابد.