۳۸۰۰ کد رشته دانشگاه علمی کاربردی حذف شدند

به گفته رییس دانشگاه علمی کاربردی، بهبود کیفیت زندگی مردم امروز مهم است و این موضوع در گرو  اجرای سیاست ها در مسیر توسعه اقتصادی است.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی عنوان کرد: امسال ۳ هزار و ۸۰۰ کدرشته محل را حدف کردیم و ۸۵۰ کدرشته محل جدید تصویب کردیم و تلاش می‌کنیم ۶ هزار و ۵۱۸ کدرشته محل با تضمین اشتغال را در سال بعد بیافزاییم.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی افزود: طرح ایده های تجاری سازی شده هم از برنامه های جدی ماست و نقشه راه هم داریم و در آمایش سرزمینی رشته‌ها به دنبال ایجاد برندی با تضمین اشتغال هستیم.

بلندی به فلسفه وجودی دانشگاه علمی کاربردی اشاره و تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب بر جلب همکاری بنگاه های اقتصادی تاکید دارند. در این رابطه امسال ما در همه شهرستان ها آمایش انجام دادیم و به نیازسنجی و  نیازآفرینی توجه کردیم.

انتهای پیام

منبع: https://www.isna.ir/news/1402071812178/%DB%B3%DB%B8%DB%B0%DB%B0-%DA%A9%D8%AF-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%B9%D9%84%D9%85%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%AF%DB%8C-%D8%AD%D8%B0%D9%81-%D8%B4%D8%AF%D9%86%D8%AF

به گفته بلندی، ۶ هزار و ۵۱۸ کدرشته بورس تضمین اشتغال ایجاد کردیم و ۱۲۵ برنامه جدید در دانشگاه جامع علمی کاربردی به وجود آوردیم و ۴۵ هزار ظرفیت اشتغال ایجاد کردیم. ما می خواهیم بر نظام اجرایی کشور تاثیر بگذاریم.

وی تاکید کرد: ظرفیت های نرم افزاری ما با افراد توانمند محقق می شود و وظیفه دانشگاه جامع علمی کاربردی تامین آموزش نیروی انسانی متخصص ماهر، کارآمد و متناسب با نیازهای بازار کار فعلی و آتی است.

به گزارش ایسنا، دکتر حسین بلندی در آیین گرامیداشت سی‌ودومین سال تاسیس دانشگاه جامع علمی کاربردی ضمن اعلام این خبر تاکید کرد: امید می رود با توجه به مسائل روز کشور گام‌های بلندی در این دانشگاه برداشته شود. ما شرایط امروز دانشگاه علمی کاربردی را مدیون کسانی هستیم که چند سال قبل دور هم جمع شدند تا چنین شرایطی را ایجاد کنند.

  دلار زدایی از تجارت پاکستان و روسیه/ «یوآن» چین، جای دلار را می‌گیرد

رییس دانشگاه علمی کاربردی از حذف ۳۸۰۰ کد رشته این دانشگاه از مهر امسال خبر داد و گفت: در سال جاری بیش از ۸۰۰ رشته محل جدید متناسب با بازار کار در این دانشگاه راه‌اندازی شد.

وی تاکید کرد: فرق ما با دانشگاه فنی حرفه ای این است که در محل کار باید آموزش بدهیم. ما در کدرشته‌های دانشگاه جامع علمی کاربردی تضمین اشتغال کردیم. باید نظام صلاحیت حرفه ای در آموزش عالی مستقر شود.

وی با اشاره به مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی در حوزه دانشگاه علمی کاربردی نیز افزود: ما نیاز داریم به بخش نخبگان توجه کنیم، ولی باید کسانی هم باشند که بازار کار را بشناسند و به نیازهای آن پاسخ دهند. در دنیا نیز چنین است. تلاش کردیم در برنامه ریزی ها به فرمان رهبر انقلاب بپردازیم. مهم ترین مسئله رشد اقتصادی و مهار تورم است و باید رشد و توسعه اقتصادی را در تمام برنامه ریزی ها مدنظر قرار دهیم.

بلندی تاکید کرد: برای درس های معارف باید فقه کاربردی درس دهیم. این دروس معارف فعلی به درد دانشجوها نمی خورد و باید لااقل مکاسب بلد باشند چراکه دانشجوها باید خودباور و خداباور باشند.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: برای توسعه اقتصادی باید توازنی بین سرمایه گذاری مادی و انسانی صورت بگیرد. نقش آموزش عالی در تامین سرمایه انسانی در هر کشوری بسیار مهم است. رهبر انقلاب فروردین ماه فرمودند باید از همه ظرفیت ها و امکانات سخت افزاری، نرم افزاری، زیر ساخت ها و جوانان پرانگیزه و نخبگان و صاحبان فکر در همه دستگاه ها بهره ببریم.

  ملاک «سابقه تحصیلی» دانش‌آموزان، آزمون خرداد ماه است